Filologia angielska- UWr czy WSB? Zaocznie czy stacjonarnie? Pomocy!

Filologia angielska- UWr czy WSB? Zaocznie czy stacjonarnie? Pomocy!

Postprzez Carisza » 2014-04-28, 13:01

Jestem tegoroczną maturzystką, angielski jest moją największą pasją i od kiedy pamiętam wiązałam z nim swoją przyszłość. Nie wyobrażam sobie studiować czegoś innego. Jednak wcześniej myślałam o pójściu na dzienne na WSB lub WSF i na te uczelnie potrzebna mi była tylko matura rozszerzona z ang i nic więcej (pewnie nawet wystarczyłaby tylko podstawa), więc nie przejmowałam się jakoś specjalnie tym, co powinnam zdawać na maturze. Byłam strasznie głupia...

Od pewnego czasu zaczęłam się interesować Uniwersytetem Wrocławskim i okazało się, że aby się tam dostać na fil. ang. na dzienne musiałabym zdawać polski rozszerzony, a ja niestety tego polskiego rozszerz. nie zdaję. Załamałam się, ponieważ nie pomyślałam o tym wcześniej, już jest za późno, aby cokolwiek zmienić, aby jeszcze wpisać w deklarację maturalną ten nieszczęsny rozsrz. polski...

Jednakże dowiedziałam się także, że mogę dostać się na zaoczne na UWr na tę filologię, ponieważ na zaoczne nie wymagają rozsrz. matury z polskiego.

Przekopałam miliony forów w poszukiwaniu opinii na temat, czy lepiej studiować na uczelni prywatnej na dziennych czy na państwowej zaocznie. Opinie się podzielone. Jedni piszą, że po prywatnej nie znajdę pracy, bo dyplom nawet po dziennych na WSB jest nic nie warty i że jak pracodawca zobaczy WSB w papierach to nawet nie będzie ze mną rozmawiał. Inni piszą, że już lepiej studiować nawet zaocznie na Uniwerku Wrocławskim, bo pracodawcy na to lepiej patrzą niż jak na prywatną uczelnię, inni znowu piszą, że to g*wno prawda, bo zaoczne studia na UWr są tak samo nic nie warte jak dzienne na prywatnej.

Pogubiłam się, nie wiem co mam robić. Czy iść na fil. ang. na dziennie na WSB, czy wybrać zaoczną fil.ang. na UWr, bo zawsze to jednak uczelnia z wyższym poziomem. Chociaż też czytałam kilka opinii, że zaoczne na UWr są na tak słabym poziomie, że to śmiech na sali...

Nie wchodzi u mnie w rachubę rok przerwy i pisanie ponownie matury z dodatkowych przedmiotów, dzięki czemu mogłabym się dostać na dzienne na UWr. Na studia idę w tym roku bezdyskusyjnie, tylko wciąż nie wiem, co wybrać.

Proszę o pomoc, o opinie o obu uczelniach a także i o trybie studiów, jak to jest naprawdę z tymi zaocznymi? Podzielcie się własnymi doświadczeniami, jeśli takowe macie w tym temacie, lub doświadczeniami swoich znajomych.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do Wrocław