Warszawa czy Kraków - gdzie wybrać się na studia?

Warszawa czy Kraków - gdzie wybrać się na studia?

Postprzez Milunia » 2013-08-14, 11:33

Witam:) W sumie mieszkam tak po środku od Warszawy i od Krakowa także zastanawiam się które z tych miast będzie lepsze na studiowanie. Czy lepiej wybrać się do Warszawy czy może proponowalibyście mi Kraków?

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Warszawa czy Kraków - gdzie wybrać się na studia?

Postprzez malwina7 » 2013-11-19, 22:52

Myślę, że w Warszawie są większe możliwości. przede wszystkim większa ilość uczelni i kierunków. Dodatkowo więcej miejsc pracy jeśli chcemy złapać jakąś dorywczą:O) :mrgreen:

Postprzez aga82l » 2014-01-02, 11:21

Ja, mimo że mieszkam pod Warszawą i tu studiowałam to wybrałabym jednak Kraków. Fajniejszy klimat, uczelni też nie jest mało. Prace się też znajdzie. Bliżej na wypady w góry...
Poza tym moja znajoma, która miała prace w Warszawie postanowiła zmienić ją i dostała w Krakowie na o wiele lepszych warunkach!

Postprzez zeffirek » 2014-01-03, 15:13

A lubisz któreś z miast bardziej? Mnie początkowo zgiełk i pęd życia w Warszawie przeszkadzał, ale im dłużej tam pracowałam tym bardziej mi się podobało. Teraz rozpoczęłam drugi kierunek studiów na SAN w Warszawie, bo słyszałam, że to fajna uczelnia i ciekawi wykładowcy, jestem z niej bardzo zadowolona. I teraz na pewno się stąd nie wyprowadzę.

Postprzez Clannad » 2014-04-15, 14:33

Techniczne i przyrodnicze– Warszawa ze względu na polibudę i SGGW. Natomiast humanistyka – moim zdaniem UJ bije na głowe przereklamowany uniwerek warszawski.

Postprzez AleksandraTom » 2014-05-19, 13:47

Co tu dużo mówić, moim zdaniem Warszawa to lepsze rozwiązanie. Więcej możliwości, perspektyw, uczelni. A po co mierzyć niżej jak można mierzyć wyżej? Ja miałam o wiele dalej, ale postanowiłam 3 lata temu wyjechać i zostać tzw. "słoikiem" :) w Warszawie :) Nie żałuje, kierunek - moim zdaniem - wybrałam sobie przyszłościowy, bo logistykę międzynarodową na Uczelni Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej i nie mogę powiedzieć niczego złego ani na uczelnie, ani na kierunek. Jeśli człowiek chce się uczyć to uczelnia mu we wszystkim pomoże, ale to trzeba chcieć.

Powrót do Warszawa