Jak odnalezc sie w nowym miescie ???

Dołączył(a): 2013-09-25, 16:30

Jak odnalezc sie w nowym miescie ???

Postprzez dagmaralichman » 2013-09-25, 16:35

hej ;) za rok ide na studia i chce wyjechac do Warszawy ;)
Mam jednak pewne obawy ;( gdzie zamieszkac ? na jakiej dzielnicy ? jak znalezc znajomych ? jak sobie poradzic z utrzymaniem ?
Chcialabym sie dowiedziec jak to sie wam udalo ... Warszawa to bardzo duze miasto obawiam sie ze moge sie tam poprostu zgubic ... ;(
Moze jest tu osoba ktora byla badz jest w tej samej sytuacji co ja i chcialaby sie ze mna podzielic swoimi doswiadczeniami ?? ;) z gory dzieki POZDRAWIAM ;))))) :D :D :D :D :D :D :D

Dołączył(a): 2013-09-28, 15:29

Postprzez madziox » 2013-10-25, 11:24

Ja tez w tym roku zaczełam studia w Warszawie, w Społecznej Akademii Nauk. Dużo osób poznałam tam, już na Facebooku założyliśmy grupę dla swojego kierunku - więc przyjaciół i znajomych na pewno znajdziesz na uczelni. Poza tym jeśli chodzi o mieszkanie, to warto zapytać, gdzie będą mieszkać ludzie z twojej szkoły średniej, którzy tez podejmują studia w Warszawie i może uda wam się razem coś wynająć - warto już w wakacje zająć się sprawą mieszkania, bo we wrześniu i pażdzierniku ceny za wynajem idą w górę i jest cieżej coś znaleźć. A Warszawa nie jest taka straszna, na pewno się tu nie zgubisz :) A gdzie będziesz studiować?

Dołączył(a): 2018-12-01, 13:05

Postprzez Madde » 2018-12-01, 13:37

I jak wam się układa?
Pamiętam, że parę lat temu miałam ten sam problem. Również przeprowadzałam się do Warszawy, bo dostałam się na studia na ASP. Byłam tak samo przestraszona, ale z perspektywy czasu bardzo się cieszę, że tu przyjechałam. Szybko znalazłam znajomych, z mieszkaniem też nie było większych problemów. Teraz jestem już po studiach, mam tu dobrą pracę i jestem szczęśliwa.

Pamiętam, że jak przyjechałam do Warszawy po raz pierwszy to wszystko wydawało mi się takie ogromne. Śmiałam się wtedy, że ludzie z Wawy mają chyba jakąś obsesje na punkcie wielkości :lol: Najbardziej zdziwiła mnie wtedy ilość różnych narodowości, które mieszkają w tym mieście. Nigdy nie sądziłam, że w Polsce jest aż tyle obcokrajowców O.o Pamiętam też, że byłam zachwycona biletomatami mobilnymi, które teraz są na porządku dziennym, ale wtedy była to dla mnie całkowita nowość. Wiele rzeczy mnie wtedy dziwiło, ale człowiek uczy się całe życie...

Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w nowym mieście radzę się zbytnio nie przejmować. Do wszystkiego można się przyzwyczaić :)

Dołączył(a): 2019-03-05, 14:51

Postprzez Erykowski » 2019-03-05, 14:53

Zgadzam się :) zaklimatowanie się to nie rocket scince

Dołączył(a): 2020-02-20, 21:22

Postprzez darofel » 2020-02-23, 19:25

Najważniejsze to poznać fajnych ludzi by mogli pokazać miasto. Póki nie jesteśmy osamotnieni w jakimś miejscu, zawsze łatwiej jest się zaadoptować :)

Dołączył(a): 2020-09-24, 15:38

Postprzez marimari » 2020-09-24, 15:40

Myślę, że to fajna przygoda. Sporo osób po studiach zdecydowało sie zostać w dużym mieście ;)