Wybór kierunku studiów - Bezpieczeństwo Narodowe czy Ekonomia

Wybór kierunku studiów - Bezpieczeństwo Narodowe czy Ekonomia

Postprzez David949 » 2013-07-21, 21:27

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum, zarejestrowałem się ponieważ mam dylemat dotyczący wyboru kierunku studiów. W tym tygodniu muszę zdecydować pomiędzy Bezpieczeństwem narodowym oraz Ekonomią. Oba te kierunki na UMCS-ie w Lublinie. Wiele osób radzi mi żebym wybrał ekonomię bo jest po niej więcej możliwości pracy, drudzy doradzają BN. Mnie osobiście ciągnie na BN, ponieważ chciałbym pracować w służbach. Wiem że nie jest łatwe dostać się tam no ale z pracą jak zawsze ciężko w naszym kraju. Proszę was o rady, może studiujecie któryś z tych kierunków i macie jakieś informacje które ułatwią moją decyzję. Pozdrawiam ;)

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Wybór kierunku studiów

Postprzez Małgonia8 » 2013-07-21, 22:17

Jeśli wiesz, że chcesz iść na bezpieczeństwo narodowe to rób to, co czujesz! ;) co Ci z tej ekonomii, jeśli po skończeniu studiów będziesz codziennie rano wstawał z myślą, że znów musisz się z tym męczyć w pracy. I co całe życie tak ? Średnia perspektywa na przyszłość. A tak codziennie będziesz wstawał i mówił sobie, że robisz to, co chciałeś. A z pracą to wogóle przecież jest ciężko, z jakąkolwiek ;) a jeśli się coś lubi, to jest się w tym dobrym, a jeśli jest się w czymś dobrym, np w swoim zawodzie to pracę prędzej czy później znajdziesz :) tak ja uważam :D
W na­turze człowieka leży rozsądne myśle­nie i nielo­giczne działanie.
;)

Re: Wybór kierunku studiów

Postprzez David949 » 2013-07-21, 22:29

No w sumie masz rację. A macie jakieś informacje czy po BN ma się większe możliwości niż ktoś kto po szkole średniej idzie np do policji? Czy są szybsze awanse itd.. Nie chciałbym być szarakiem, trzeba się piąć w górę po szczeblach kariery, dlatego zastanawiam się czy BN mi w tym pomoże.. ;)

Powrót do Pytania przyszłego studenta