Uniwersytet Rolniczy czy Politechnika Krakowska ?

Dołączył(a): 2013-06-23, 20:28

Uniwersytet Rolniczy czy Politechnika Krakowska ?

Postprzez szymek9876 » 2013-06-23, 20:30

Witam, skończyłem technikum handlowe w 2012, zdałem mature(matma 78%,polski 63%, ang 80%) - podstawy i egzamin zawodowy. Przez rok pracowałem za granicą aby zarobić na studia. Teraz przyszedł czas na wybór kierunku, interesują mnie przedmioty ścisłe, handel ekonomia, gospodarka, przyroda. Szkoda, że nie poszedłem do liceum ogólnokształcącego, wtedy mogłbym przygotować się z przedmiotów na poziomie rozszerzonym, miałbym większy wybór co do studiów. Mieszkam w województwie podkarpackim i najbardziej jestem zainteresowany Krakowem.
Kierunki, które wpadły mi w oko to:
- Inżynieria i Gospodarka Wodna - UR w Krakowie
- Inżynieria Materiałowa - PK
- Inżynieria Środowiska - UR w KRakowie
- Mech. i Budowa Maszyn - PK

DOdałbym kilka innych lecz na nie nie mam szans się dostać z moją podstawową maturą, no cóż trzeba wybrać z tego co mogę. Na plus trzech pierwszych kierunków przemawia to, że są to kierunki zamawiane a więc większa szansa na pracę no i stypendium motywacyjne(,49% najlepszych). Na mechanice i budowie maszyn mam kolegę, również po technikum handlowym, namawia mnie on żebym też się tam wybrał na ten kierunek lecz obawiam się że nie poradzę sobie w tematycemechaniki, poza tym nie interesuje mnie to a on jest z zamiłowania mechanikiem. Proszę o pomoc w wyborze studiów, czy warto iść na kierunki które wymieniłem, czy są przyszłościowe, ewentualnie może polecicie jakieś inne kierunki.
Chętnie poszedłbym na jakiś ekonomiczny kierunek na UEK lecz tamtejsze progi są dla mnie poza zasięgiem. A może na UR jakiś ekonomiczny kierunek jest lepszy od tych, które wymieniłem ?
proszę o pomoc, nie chciałbym wyrzucić ciężko zarobione pieniądze w błoto.

Powrót do Pytania przyszłego studenta

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości