Kierunki studiów - jakie ciekawe i perspektywiczne?

Kierunki studiów - jakie ciekawe i perspektywiczne?

Postprzez fanatykrm » 2013-08-11, 12:06

Witam, błagam was o jakieś natchnienie niezdecydowanego przyszłego studenta :)
W skrócie napiszę tak, raczej nie jestem typowo ścisłym umysłem. Z humanistycznymi przedmiotami sobie radzę, aczkolwiek nie wiem czy to ten kierunek doboru studiów. Jestem w stanie poradzić sobie z geografią, chemią, jako tako z matematyką, biologią, raczej nie ogarniam fizyki i może być ciężko również z kierunkami typu mechatronika i informatyka, bo nie ogarniam budowy masz, chyba, żebym przysiadł i się przyłożył. Chciałem studiować transport i logistykę, ale mnie nie przyjęli i teraz zostało szukać alternatyw. Poradzicie coś z tej listy. A i nie chciałbym, aby był to kierunek w którym będę studiował z samymi dziewczynami (czyt. towaroznawstwo itp.). Załączam listę, na jakie kierunki na tych uczelniach, które mnie interesują rekrutacja dalej trwa i proszę was o jakąś poradę, co obecnie jest dosyć ciekawe i perspektywiczne, w którym byłaby szansa sobie poradzić z moimi realiami przedmiotowymi dla takiego niezdecydowanego jak ja : )
-Mechatronika
-Bezpieczeństwo wewnętrzne
-Bezpieczeństwo narodowe
-Stosunki międzynarodowe
-Bioinformatyka
-Automatyka i robotyka
-Archeologia
-Ochrona środowiska
-Oceanografia
-Historia
-Geologia
-Geografia
-Slawistyka
-Etnologia
Może jest ktoś z 3miasta i orientuję się, gdzie tutaj jeszcze na w miarę renomowanych uczelniach są otwarte rekrutacje. Ww kierunki to AMW w Gdyni i UG w Gdańsku. Najbardziej kusząco brzmi mechatronika, ale totalnie nie ogarniam budowy maszyn, a i z fizyką zawsze u mnie było ciężko.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Spory problem...

Postprzez Małgonia8 » 2013-08-11, 14:53

Jeśli jest u Ciebie ciężko z fizyką, to czemu masz się męczyć najpierw na studiach, a potem codziennie w pracy, jeśli tego nie lubisz ?
Właściwie to nie znam się za bardzo n żadnym z kierunków, które wymieniłeś, ale może postaraj się wsłuchać w siebie, poznać to, co lubisz, albo chociaż wypisać Twoim zdaniem plusy i minusy danego kierunku i jakoś to na chłodno ocenić ;) Najważniejsze jest robić to, co się lubi, bo wtedy jest się w tym dobrym, a i jak się jest w czymś dobrym to i pracę się znajdzie ;)
W na­turze człowieka leży rozsądne myśle­nie i nielo­giczne działanie.
;)

Re: Spory problem...

Postprzez fanatykrm » 2013-08-11, 18:17

Niby tak, ale jakbym naprawdę chciał iść w zgodzie z zainteresowaniami wybrałbym AWF, ale jakie po tym perspektywy? Chciałem taki wszechstronny, techniczny kierunek. Tak, żeby przez 3 lata polubić to czego nie ogarniałem, a potem spokojnie wybrać specjalizację. Transport był spoko, wydaję mi się, że do przejścia, później waliłbym w spedycję. Teraz jak widzicie wybór mam poważnie ograniczony ;/. Może wy mi coś polecicie konkretnego z tej listy? Kierunek przyjemny i który nie studiowałyby same dziewczyny, bo podejrzewam, że np. na slawistyce czy tam stosunkach międzynarodowych raczej same dziewczyny studiują.

Powrót do Pytania przyszłego studenta