Proces rekrutacji na studia

Proces rekrutacji na studia

Postprzez Miki2020 » 2013-07-08, 09:08

Witam.
Jako przyszły student mam teraz dylemat moralny, który kierunek wybrać.
Pozwólcie, że przedstawię swoją sytuację:
Złożyłem kandydaturę na budownictwo do Poznania na tutejszą politechnikę i jestem tam na statusie "rezerwowy". Złożyłem także kandydaturę do Lublina, na Politechnikę Lubelską, na taki sam kierunek i czekam jeszcze na wyniki toku postępowania, ale myślę, że nie powinienem mieć problemu na dostanie się tam. Tutaj rodzi się moje pytanie, chciałem dziś wysłać papiery do Poznania, aby brać dalej udział w rekrutacji, ale co jeśli w tym czasie dostanę się do Lublina i wyślę tam także papiery? Załóżmy, że dostanę się do Poznania z listy rezerwowej, a do Lublina tak po prostu, co wtedy? Wtedy będę na dwóch listach przyjętych i papiery moje będą w obu uczelniach. Czy istnieje możliwość rezygnacji już po tym etapie rekrutacji, gdzie de facto już jestem "studentem"? Jeśli tak, to jak to wygląda?

Pozdrawiam.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Proces rekrutacji

Postprzez LadyLena » 2013-07-09, 07:23

A ja mam takie pytanie, zarejestrowałam się na uczelnię, ale się nie dostałam, a jestem daleko poza kreską, co teraz robić ? Czy jest jeszcze szansa na dostanie się gdziekolwiek indziej ? Nawet jeśli rekrutacja internetowa już się zakończyła ?

Postprzez artek615 » 2013-07-11, 13:55

Przyłączam sie do pytania Miki2020 :)

Postprzez Małgonia8 » 2013-07-19, 13:46

Podobno to nie jest problem, bo nawet jeśli w pierwszym semestrze widniejecie na liście studentów to potem po prostu Was z niej wykreślą. Ale tak było w Rz, nie wiem jak w innych miastach :D najlepiej by było jakby się Ktoś bardziej doświadczony wypowiedział :D
W na­turze człowieka leży rozsądne myśle­nie i nielo­giczne działanie.
;)

Powrót do Pytania przyszłego studenta