Nowa Matura! Nowe sposoby na wszystko na 100%!!! :D

Dołączył(a): 2015-07-04, 17:23

Nowa Matura! Nowe sposoby na wszystko na 100%!!! :D

Postprzez Kateusz » 2015-07-13, 14:16

Zakładam ten wątek, aby wyjść na przeciw trudnościom, na jakie mogą natknąć się maturzyści, stawiający czoła nowej maturze! Sam przekonałem się na własnej skórze, że odświeżona formuła egzaminu znacząco odbiega od poprzednich edycji. Obecnie uczenie się książek nie jest zbyt owocodajnym sposobem, na uzyskanie szczytów wśród wyników. Teraz liczą się umiejętności :lol: . Zadnie na przedmiotach przyrodniczych (szczególnie biologii :| ), bardzie jak nigdy dotąd przypominają pytania do tekstów, na egzaminie z języka polskiego. Na matematyce rozszerzonej, jak nie wie się jaki jest schemat wykonywania danego zadania, to się go nie zrobi (zadania są zbyt trudne i czasochłonne, aby podumać, choć trochę, nad nimi).
Wydaje mi się że grunt, to przerobienie od deski do deski jakiegoś świetnego repetytorium, które zapewni nam swojego rodzaju schematyczność (żeby przetrwać 3 godziny wysokich obrotów mózgu) i celność (jeśli chodzi o klucze). Przykładowo z matmy dobrze mi się przygotowywało z repetytorium WSiPu ZDASZ.TO, ale za mało mi się pouczyło :D . Proszę o podanie jakichś tytułów, które sprawdziły się na maturze 2015. Mi konkretnie chodzi o przedmioty: matematyka (poz. roz.), chemia i biologia.
Również jestem otwarty na wszelkie aluzje odnośnie technik uczenia się do Nowej Matury i stylu bycia jaki sprzyja uzyskaniu wysokich not. :)

Powrót do Pytania przyszłego studenta

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości