Kredyt Studencki?

Kredyt Studencki?

Postprzez Omarbongo » 2015-05-17, 12:59

Witam. Jako, że pochodzę z powiedzmy mniej zamożnej rodziny, to myślę nad zaciągnięciem tak zwanego studenckiego kredytu. Szukałem jakiś opinii w internecie, lecz znajdowałem tylko typu ''weź go, inwestuje, jest super!'' Tylko u mnie sprawa wygląda tak, że prawdopodobnie będzie cały przeznaczony na mieszkanie. I tu mam do was pytania:
1. Czy warto go brać kiedy on umożliwi studiowanie? nie chce iść do akademika, nie sądze, żeby to dobrze wpłyneło na moją nauke ;)
2. Od kiedy będzie mi on przyznany? Czy jest możliwe dostawania tych 600zł już do października?
3. Czy 300zł raty w spłaceniu to dużo? Jak widać nie jest doświadczony w kredytach :p
Dziękuje wszystkim z góry za pomoc ;)

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Kredyt Studencki?

Postprzez nocci » 2015-05-17, 19:58

1. W akademikach bywa różnie - niektóre są ciche, popytaj studentów z okolicy. Uczyć się zawsze możesz w bibliotece. Popołudniami na uczelniach też jest cicho.
2. -
3. Zależy od Twoich przyszłych zarobków. Jeśli dostajesz minimalną krajową, to jest to dużo.

Re: Kredyt Studencki?

Postprzez Omarbongo » 2015-05-18, 10:06

Tylko ja sie raczej o coś innego pytałem, ale dzięki, bo chyba będe musiał jednak rozważyć ten akademik :P A moje ambicje są raczej ponad minimlaną średnią krajową, jeżeli ktoś jeszcze ogarnia temat to chętnie wysłucham ;)

Powrót do Pytania przyszłego studenta