Jaki wybrać kierunek pod kątem biznesu.

Jaki wybrać kierunek pod kątem biznesu.

Postprzez omaciek1 » 2014-06-06, 12:09

Cześć wszystkim. Mam ostry dylemat, w niedalekiej przyszłości chcę stworzyć własny biznes, zostać przedsiębiorcą. Do teraz wybierałem pomiędzy ekonomią a psychologią. Może to się wydawać dziwne, ale psychologia w biznesie jest jedną z najważniejszych rzeczy lecz tym można się zająć jako coś w rodzaju hobby ponieważ psychologia trwa całe 5 lat i jest to w moim odczuciu za dużo czasu zanim coś rozpocznę. Teraz jestem bliżej ekonomii, ale specjalnie nie widzi mi się sporządzanie dogłębnych analiz i wykresów, gdyż to po prostu nie jest moja działka :oops:
Dlatego pytam was drodzy Studenci byście może podsunęli mi inny kierunek? Ja po prostu chcę zdobyć wiedzę, która przyda mi się podczas prowadzenia biznesu (wiem, że ekonomia też do tego przygotowuje - wcale od niej nie uciekam). Proszę o opinię ludzi, którzy studiują ekonomię, psychologię albo inne kierunki, które mogą mnie zaciekawić. Serdecznie dziękuję za fatygę.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Jaki wybrać kierunek pod kątem biznesu.

Postprzez kasia13 » 2014-06-17, 18:48

Cześć!

To zależy z jaką branżą chcesz otworzyć biznes. Najlepiej byłoby np. gdybyś poszedł na dany kierunek, np. techniczny i potem otworzył własną działalność w tym kierunku.
Poczytaj o tym, co piszą tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Najbardziej-przysz%C5%82o%C5%9Bciowe-kierunki-studi%C3%B3w-w-2013-i-2014-roku-t może trochę Cię to nakieruje na dalszą drogę.

Postprzez pawel » 2014-06-19, 11:45

Hej ja właśnie studiuję psychologię w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej. Wcale nie musisz decydować się od razu na 5 lat, ja jestem na studiach I stopnia. Wykładowcy są naprawdę spoko, a przedmioty ciekawe.

Postprzez oewsb » 2014-06-19, 17:30

Dobry wieczór,

Dumą Wyższej Szkoły Bankowej jest właśnie jej świetnie wykwalifikowana kadra. Z ramienia Online Eksperta WSB chciałam przypomnieć o promocji - do 19 września obowiązujek zniżka za czesne wynosząca 695 zł.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do zadawania mi pytań
Renata Mazur, Online Ekspert WSB studia I stopnia

Postprzez tomirka » 2014-06-29, 18:37

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu ma w swojej ofercie programowej ciekawy kierunek ,,Bezpieczeństwo w biznesie" .Jest to w zasadzie nowa branża i nie ma przesytu rynku specjalistami jak to może być w przypadku ekonomii czy też finansów. A warto jest wiedzieć,ze firmy, szczególnie te duże już zaczynają poszukiwać specjalistów z tego typu (wiem to z pierwszej ręki ponieważ siostra, która pracuje w większej korporacji od tego roku wybiera się na te studia zaocznie ponieważ w pracy ją namówili).

Postprzez dominik » 2014-09-23, 05:31

Ja bym się nastawił na kierunek związany z bankowością lub księgowością. Dlatego kierunek typu Finanse i rachunkowość wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Dane ono dosyć szerokie pole manewru, gdy trzeba będzie szukać pracy. Z jednej stronie można w banku np. sprzedawać kredyty hipoteczne a z drugiej strony prowadzić księgowość w jakiejś firmie.
www.kred.pl - kredyt hipoteczny - kalkulator kredytowy oraz ranking kredytów mieszkaniowych

Postprzez Ula19 » 2015-02-19, 10:40

Moim zdaniem bardzo fajnym kierunkiem jest np. zarządzanie albo psychologia w biznesu. Sama wybrałam ten drugi kierunek w Katowicach na WSZOP http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-i-stopnia/psychologia-w-biznesie,2,2,314,54,259. Takie ciekawe połączenia zarządzania i psychologi, a co najważniejsze jest to w jakimś stopniu zgodne z moimi zainteresowaniami, więc mam nadzieję, że nie będę się zbytnio męczyć na takich studiach :).

Postprzez ohggii » 2015-04-08, 10:24

wybierz taki, po którym znajdziesz pracę jeśli biznes Ci się nie uda. Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :)
*

Postprzez helena » 2015-07-16, 10:50

W sumie to dobry biznes można rozkręcić bez studiów!
W tym celu warto postawić na własną stronkę i zarejestrować ją na jakieś dobrej domenie!
Tutaj macie jedną taka ofertę- https://domeny.pl/
polecam, bo jak się przekonacie na stronce to jest korzystna!

Postprzez typolinka » 2015-07-21, 11:23

Ekonomia ze specjalizacją bankowość . Fajny kierunek, fajna specjalizacja. Bydgoszcz na uniwersytecie Kazimierza wielkiego pod mecenatem pko bo.

Następna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta