Jaki wybrać kierunek pod kątem biznesu.

Re: Jaki wybrać kierunek pod kątem biznesu.

Postprzez patryk91 » 2015-08-01, 20:52

Fajny jest w Krakowie chyba u Frycza "Skandynawistyka" i to są studia filologiczno-biznesowe.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Postprzez iwonaa » 2016-08-18, 23:54

A ja mogę opowiedzieć co nieco o specjalności Zarządzanie i PR w przedsiębiorstwie na UTH Chodkowskiej w Warszawie. Teraz skończyłam pierwszy rok, więc jeśli macie jakieś pytania to odpowiem ;). Co do studiowania, to jest mi tutaj całkiem dobrze. Nauki co prawda jest sporo, ale jak do tej pory udało mi się zaliczyć obie sesje w terminie, bez poprawek :)

Postprzez danielusk » 2016-09-11, 22:57

Zamiast wykształcenia, zatrudniaj wykształconych (i obeznanych) ludzi, szef nie musi rozumieć zbyt wiele żeby działać :) wystarczy charyzma i zdolności negocjacyjne, doszkalanie się w dziedzinie właśnie psychologicznej ale to niekoniecznie potrzebujesz do tego studiów.
Na pewno każdy kąt patrzenia - psychologia albo finanse - to inna perspektywa z której ogarniasz swój biznes. Ważne żeby być konsekwentnym.

Postprzez aankaa » 2016-09-30, 08:30

To może finanse i rachunkowość? To według mnie przyszłościowy kierunek, ale nie dla wszystkich, bo trzeba mieć konkretne predyspozycje do studiowania tego. Z resztą wiem po sobie, bo sama studiuję FIR (specjalność Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe na UTH Chodkowskiej) i przyznaję, że gdybym była np. słabsza z matmy, to nie wiem czy bym sobie poradziła :D ale mój kierunek to nie tylko liczenie, ale przede wszystkim poznawanie praw i zasad działania instytucji finansowych, zasad funkcjonowania różnych instrumentów rynku finansowego, czy poznawanie narzędzi pozwalających na analizę sytuacji finansowych danych podmiotów gospodarczych. Brzmi to trochę strasznie, ale naprawdę wciąga ;)

Postprzez annka » 2016-10-14, 10:42

Ja jestem po UTH Chodkowskiej w Warszawie i jak dla mnie jest tam sporo ciekawych kierunków i specjalizacji - ja jestem po logistyce i jak dla mnie to przyszłościowy kierunek. Broniłam się kilka tygodni temu i niemal od razu znalazłam pracę w zawodzie. Ale najlepiej będzie jeśli wybierzesz kierunek, który Cię interesuje - wtedy studiowanie będzie o wiele łatwiejsze, wiem po sobie :D
Gdybyś miała jakieś pytania odnośnie uczelni - zaprasza na priv, albo pytaj tutaj ;)

Postprzez jjusti18 » 2017-10-14, 13:50

Można również wybrać się na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 i też sporo dowiedzieć o biznesie... To to kilkadziesiąt interesujących spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, spotkanie B2B.

Poprzednia strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta