Gdzie studiować? Jakie studia i jaki kierunek wybrać?

pytania_nowego

Gdzie studiować? Jakie studia i jaki kierunek wybrać?

Postprzez pytania_nowego » 2012-07-24, 10:29

Witam

W przyszłym roku będę w klasie maturalnej profil humanistyczny
na maturze chcę zdawać:
język polski PP
język angielski PP
historię PR
WOS PR

No i mam problem, który sobie zadaje wielu nowych studentów mianowicie -co robić dalej? Gdzie studiować?
Ciekawi mnie historia, jestem w niej bardzo dobry, interesuje się też mocno WOSem, ale za chiny nie chce iść na studia na takie kierunki jak historia czy politologia.

Najbliżej mi kierunki poniżej, o nich sądzicie, jakie macie opinie:

Europeistyka - ponoć bardzo lekki i ciekawy kierunek studiów

Stosunki międzynarodowe - podobnie jak europeistyka lajtowy i ciekawy

Prawo - niby super trudne i ciężkie, strasznie niekumaty to ja nie jestem ale... sam nie wiem

Administracja - dużo prawa ale łatwieszy od "prawa", ponoć same nudy,ale przydatne i łatwo potem pracę znaleźć

W jakim mieście studiować to rzecz drugorzędna jestem z okolic Lublina, a wieć najlepiej jakaś uczelnia w miastach: Lublin, Kraków, Warszawa itd.

Dołączył(a): 2013-04-15, 15:14

Postprzez Sylwka » 2013-04-15, 15:41

Witaj:) wydaje mi się że najlepszym miastem na studia dla studentów, który później daje najwięcej perspektyw to miasto Warszawa, tam z tego co wiem jest najmniejsze bezrobocie w porównaniu do innych miast Polski więc od razu student ma lepszy start w życie w porównaniu do studentów z innych miast:/

Dołączył(a): 2014-06-04, 11:15

Postprzez Nova23 » 2014-09-15, 09:03

Warszawa? Zdecydowanie tak, wiadomo, że jest to miasto największych perspektyw, a przynajmniej takie jest moje zdanie. Uczelni jest mnóstwo, kierunków jeszcze więcej, a więc tak szczerze mówiąc do wyboru do koloru. Ja studiuje na UTH, dokładnie jest to Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Cenie sobie ją i kierunek wybrałam moim zdaniem przyszłościowy bo bezpieczeństwo wewnętrzne, na specjalności kryminologia i kryminalistyka. Jak na tą chwilę jestem zadowolona, zobaczymy jak to będzie na ostatnim roku, na obronie i już po. Jak na tą chwile jestem pełna nadziei, szczególnie, że znajomi, którzy już ukończyli ten kierunek nie próżnują i mają całkiem niezłe stanowiska. Kto by tak nie chciał...

Dołączył(a): 2014-09-19, 07:44

Postprzez Melania » 2014-09-19, 07:57

Zdecydowanie Warszawa, wiadomo największe miasto, stolica, lepsze perspektywy na przyszłość i znalezienia pracy zgodnej z kierunkiem studiów a to jest bardzo ważne, bo dzisiaj ciężko w mniejszych miejscowościach o prace w swoim zawodzie. Ja wybrałabym stosunki międzynarodowe, to przyszłościowy kierunek. Polska prowadzi intensywna politykę międzynarodową i zawsze się po takim kierunku gdzieś załapiesz , a to w jakimś urzędzie lub międzynarodowym dużym koncernie. Prawo to też dobry kierunek ale ciężki, dużo nauki i cały czas trzeba się dokształcać bo wiadomo "nieznajomość prawa szkodzi". Jeśli lubisz śledzić przepisy i tym się interesujesz to idealny kierunek dla ciebie, ale pamiętaj prawnicy to bardzo zamknięta grupa i trzeba mieć niezłe plecy i znajomości żeby po studiach pracować w tym zawodzie, żeby się rozwijać. 8-)

Dołączył(a): 2014-11-05, 21:43

Postprzez młoda16 » 2014-11-06, 20:34

Dobre uczelnie są w różnych miastach, nie tylko w Warszawie, ale jeśli chodzi o przyszłość, to jednak perspektywy w stolicy są najlepsze. No ale tez jest minus - w Warszawie jest najdrożej więc warto starać się o stypendium, czy jakąś dodatkową kasę, żeby było lżej! Ja np. dużo czytałam o najlepszych uczelniach na stronie programu Adamed SmartUp i zarejestrowałam się też w konkursie, w którym dla najlepszych jest do zgarnięcia kasa na studia!

Dołączył(a): 2014-11-30, 19:01

Postprzez absolwent » 2014-12-31, 15:17

Ja ukończyłem informatykę w Wyższej Szkle Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, ale moja dziewczyna studiuje tam stosunki międzynarodowe. Z tego, co widzę, to bardzo ciekawy kierunek. W grupie jest kilka osób z Ukrainy i główny nacisk położony jest m.in. na sprawy Wschodnie. Zajęcia prowadzą profesjonaliści, robią to w sposób bardzo praktyczny. Praca po tym kierunku jest możliwa w wielu urzędach samorządowych, fundacjach, stowarzyszeniach. Gorąco polecam!

Dołączył(a): 2015-02-23, 14:09

Postprzez ohggii » 2015-04-08, 10:29

Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :)

Dołączył(a): 2020-06-05, 13:25

Postprzez itsus » 2020-06-05, 13:27

Według mnie warto pójść na studia. Osobiście sam jestem na tej uczelni https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/ i mogę szczerze wam powiedzieć, że naprawdę warto! Mają oni bardzo dobrze wyszkoloną kadrę, która przekazuje rzetelną wiedzę. Skutecznie przygotowują oni nas do egzaminów przy okazji dzieląc się wiedzą, która przyda nam się w przyszłości. Nie spodziewałem się, że będzie mi tutaj aż tak dobrze. Można się naprawdę sporo nauczyć! Polecam!

Powrót do Pytania przyszłego studenta