Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Re: Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Postprzez ekko » 2017-07-04, 09:43

Neurochirurgia - tam dostają się najlepsi z najlepszych. Piekielnie trudny kierunek.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Postprzez Derek » 2017-07-07, 17:49

Mało na pewno jest takich specjalistów, przez to i zarobki mają spore.

Postprzez bartoszromanczyk » 2017-07-19, 11:52

a mnie się wydaje, że to jest trochę tak, że teraz nie trzeba patrzeć na to jakie studia dadzą nam pracę tylko stawiać na ciągłe rozwijanie się w ich trakcie żeby CV mogło się naprawdę bogato zaprezentować, świetną opcją są też wyjazdy łączące pracę i podróżowanie, z których korzystać i tak można tylko w trakcie studiów jak www.campamerica.pl i nie warto wydaje mi się odmawiać sobie takiej możliwości poszerzania horyzontów

Postprzez Konri » 2017-08-08, 16:07

A mi się wydaje, że nie da się dobrze zarabiać po kierunku, do którego człowiek totalnie nie pasuje i nie ma zdolności, szczególnie jak to jakiś kierunek specjalistyczny, gdzie na "ładne oczy" się człowiek nie wybroni. Najlepiej to znać swoje mocne strony i z tego zestawu wybrac opcję najbardziej opłacalną. Na przykład, jak ktoś jest skrupulatny i nie ma problemów z matmą, to może FTIR, a jak ktoś od zawsze miał zdolności artystyczne, to może nie malarstwo na ASP, ale wzornictwo, albo grafika - po prostu z każdej dziedziny można znaleźć mniej perspektywiczne i bardziej perspektywiczne. No i rynek pracy się ciągle zmienia, więc można zobaczć ogloszenia zanim się podejmie decyzje, ile z jakiej branży jest i poczytać jakieś prognozy, choć co będzie za 5 lat to do końca nie wiadomo.

Postprzez wiki » 2017-10-16, 07:39

Tylko, że teraz pytanie. To gdzie najlepiej ?
Bo w sumie na Uniwersytecie Jagielońskim byłam, bo nie wiedziałam gdzie iść a podstaw kierunku uczyłam sie sama z kursów i umiem przez to więcej.
W końcu wybrałam Akademię Polonijną w Częstochowie i moim zdaniem szanse na wiedzę są tu nawet lepsze.

Postprzez lesnydziadek » 2017-10-27, 12:33

Zawód programisty jest dobry - nie da się ukryć, że programiści zarabiają, jak na krajowe standardy całkiem sporo. Ale do wszystkiego trzeba mieć "smykałkę". Owszem, trzeba pragmatycznie patrzeć na życie, ale dobrze jest pracować w czymś, co nas kręci, co polubimy. Pieniądze pieniędzmi... Ale wyobraźcie sobie, że swój zawód (lub zawody pokrewne, bo rzadko kiedy ktoś z przebranżowuje z technika farmacji na instruktora płetwonurkowania) będziecie wykonywać przez następne kilkadziesiąt lat, po osiem godzin dziennie! Te osiem godzin niemal dzień w dzień to może być tortura albo przyjemność.

Postprzez AleksanderBg » 2017-11-03, 12:04

Wg mnie anglistykę albo przynajmniej cokolwiek studiować ale cisnąć język ostro - wtedy do jakiegokolwiek korpo się załapiesz w WWA po 10 koła miesięcznie

Postprzez lwiagrzywa » 2017-11-06, 09:47

Jestem na 3 roku zarządzania i mam takie poczucie, że dużo nowych zawodów i profesji się tworzy, tak samo jak dużo różnych zawodów umiera. Moim zdaniem opłaca się wąska specjalizacja, wtedy jest szansa na dobre zarobki.

Postprzez Hebine » 2017-11-06, 10:03

dlatego ja cały czas się uczę, mimo że czasem sobie myślę, że fajnie byłoby w tym czasie robić co innego niż dodatkowo jeszcze do skrivanka na zajęcia jeździć. ale nie narzekam, bardzo ffajna atmosfera, duzo różnych udogodnień, ciekawych rozwiązań i stawianie na naukę języka używanego na codzień.

Postprzez sigmasig » 2018-01-29, 10:54

trzeba iść za głosem serca i robic to co się umie najbardziej
http://analiza-zywnosci.pl/
https://www.bnt-sigma.pl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta