Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Re: Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Postprzez Jozef2141 » 2016-08-01, 19:26

W tych czasach chyba lepiej nie studiować bo to nic nam nie daje. Taki cudowny rząd mamy że nic nam po studiach. Ja studiowałem, ale drugim roku zrezygnowałem. Stwierdziłem że lepiej się wziąć do pracy, bo po studiach i tak każdy będzie robił za najniższą krajową.
monitor-inwestycji.pl

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Postprzez Eses » 2016-08-01, 20:16

Jozef2141 napisał(a):W tych czasach chyba lepiej nie studiować bo to nic nam nie daje.

Daje tyle, że nie zostanie się odrzuconym w jakiejś pracy przez brak studiów, same studia wiele nie pomagają w jej znalezieniu, ale ich brak przeszkadza czasem.

Postprzez anes » 2016-08-11, 09:33

Ja od zawsze interesowałam się prawem, dlatego poszłam za ciosem i po LO wylądowałam na studiach prawniczych. Przeprowadziłam się do innego miasta i tak oto jestem studentką trzeciego roku prawa na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu :D. Studia ogólnie trwają 5 lat, bo to jednolite studia magisterskie, a według mnie tylko studiowanie prawa w takim trybie ma sens. Ogólnie ze studiów jestem zadowolona, nauki sporo, ale nie może być inaczej bo prawo jest jednak dosyć wymagającym kierunkiem.

Postprzez magda86 » 2016-08-19, 18:11

Mój znajomy studiuje na studiach jednolitych magisterskich kierunek Prawo w WSB w Gdańsku (wsb.pl/gdansk/). Jest już na 3 roku i zawsze wypowiada się pozytywnie na temat swojej uczelni. Uczelnia stawia na praktykę a nie teorię, liczne zajęcia warsztatowe m.in. symulacje przesłuchania podejrzanego, sporządzanie pism procesowych czy rozwiązywanie kazusów. Program jest tak ułożony, żeby zdobyć maksymalną ilość umiejętności związanych ze stosowaniem prawa.
Ponadto:
- Przygotowanie do egzaminu na wybraną aplikację prawniczą
- Interaktywne metody nauczania
- Możliwość studiowania drugiego kierunku studiów I stopnia, w ramach programu Prawo Plus
- Kadra tworzona przez praktyków m.in. sędziów wydziałów cywilnego i karnego, radców prawnych, rzeczników patentowych czy notariuszy
- Warsztaty sądowe, w tym możliwość uczestniczenia w rzeczywistych rozpraw sądowych
- Praktyki zawodowe, realizowane m.in. w oparciu o porozumienia zawarte przez WSB z sądami, prokuraturą, policją i prawniczymi korporacjami zawodowymi

Postprzez DariaAa » 2016-08-30, 09:59

Trzeba iść na to, co się lubi. Tylko wtedy, kiedy robisz coś, co naprawdę Cię interesuje, możesz się tym dokładnie zainteresować i zająć, a potem stać się najlepszym -> dobrze zarabiać. ;) Moi znajomi trochę śmieją się z mojego kierunku studiów, marketingu i zarządzania sprzedażą w WSB w Dąbrowie Górniczej, ale marketing to moja prawdziwa pasja i robię duuużo rzeczy ponad program, żeby nabyć doświadczenie i później być najlepszą. :)

Postprzez danielusk » 2016-09-11, 22:53

Marketing internetowy na AGH, dzisiaj jest to na pewno nowy młody zawód z którego praktycznie każdy zdolny człowiek może się utrzymać.
Założenie firmy, czy etat, coraz więcej firm rozumie konieczność istnienia w internecie. Jak dla mnie zawód z przyszłością

Postprzez Tkamataka » 2016-09-15, 06:19

warto dziś zainwestować w naukę języków obcy polecam studia w Lingwistycznej Szkole Wyższej wiem że osoby, które ją skończyły bez problemu znalazły pracę są tłumaczami, pracują w biurach tłumaczeń albo też pilotują wycieczki zagraniczne, myślę że to dobry zawód i pozwala też na dużą swowodę

Postprzez HRownia » 2016-09-27, 10:06

Obecnie szczególnie cenione przez potencjalnych pracodawców jest wykształcenie informatyczne. Branża IT rozwija się w imponującym tempie. Oczywiście, nie każdy ma predyspozycje do bycia specjalistą w dziedzinie informatyki. Najważniejsze, aby studia odpowiadały naszym zainteresowaniom i talentom. Na doszkolenie i rozwój kompetencji nigdy nie jest za późno, a oferta kursów i szkoleń jest bardzo szeroka i urozmaicona.

Postprzez piotrekbb » 2016-09-27, 14:45

Może wróżka odpowie :D a serio nie ma na to dobrej odpowiedzi, grunt żeby być zaradnym i pracowitym
najładniejszy zegarek https://www.edibazzar.pl/zegarki-meskie

Postprzez szymekkrusz » 2016-09-29, 10:16

na pewno nie europeistykę w obecnej sytuacji politycznej :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta