Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2014-01-06, 19:00

Postprzez 조선민주주의인민공화국 » 2014-01-06, 20:16

Tylko nie wiem czy "najlepsze" to w tym przypadku studia po których będziemy mieć pracę. Ale chyba tak.

9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział: Filozofii, Kierunek: Filozofia

Hmmm, ciekawe... Jaka pracę można mieć po filozofii :?: Chyba, że bierzemy pod uwagę pracę w Biedronce, McDonaldzie, czy na jakimś zmywaku w UK - to można robić po większości kierunków ;)

Dołączył(a): 2014-01-09, 15:45

Postprzez Tanya_121 » 2014-01-09, 15:48

Witam wszystkich!
Kochani Polacy! Jestem studentką 5 roku Moskiewskiego Państwowego Lingwistycznego Uniwersytetu. Obecnie przygotowuję pracę dyplomową na temat:" Stosunek studentów z Moskwy i Warszawy do migrantów ". W tym celu muszę zrobić porównawczą analizę socjologiczną. Bardzo proszę Was o pomoc! By z powodzeniem napisać dyplom potrzebuję 400 studentów, którzy pochodzą z uczelni warszawskich. Proszę, abyście odpowiedzieli na kilka pytań zawartych w mojej ankiecie. Jeżeli macie 10 minut wolnego czasu - zróbcie małą ale dobrą sprawę na początku Nowego 2014 Roku! Wyniki badania posłużą wyłącznie do przeprowadzenia analiz w pracy dyplomowej. Na wszystko mam jedynie 2 dni, dlatego każda przeprowadzona z Waszą pomocą ankieta jest dla mnie naprawdę bardzo ważna! Jeżeli macie możliwość rozpowszechnienia tej informacji wśród swoich przyjaciół - byłabym Wam bardzo wdzięczna!
Z góry dziękuję za pomoc!
P.s. Szczęśliwego Nowego Roku i realizacji wszystkich postanowień!

Dołączył(a): 2014-03-19, 13:45

Postprzez Beny » 2014-03-19, 14:10

Na ścisłe kierunki zawsze jest zapotrzebowanie

Dołączył(a): 2014-03-21, 18:42

Postprzez MGrzegorz12 » 2014-03-21, 18:49

Ja sam ukończyłem informatykę i myśle że studia techniczną są obecnie na czasie. Lecz jeśli ktoś ma głowę na karku to i bez studiów dobrze się urządzi w życiu

Dołączył(a): 2014-04-23, 08:22

Postprzez Pietr » 2014-04-23, 09:05

Trzeba studiować to co się lubi i to czym chcielibyśmy się zajmować w przyszłości, ale zajmować się tym z uśmiechem na twarzy czerpiąc z tego przyjemność, a nie tylko dla pieniędzy. W przeciwnym razie nigdy nie znajdziemy wymarzonej pracy i zawsze będziemy narzekać. Ja od razu po maturze poszedłem na UWr na historię. Studia wybierałem pomiędzy historią, historią a historią - tyle, że na innych wydziałach, i nie brałem pod uwagę innych kierunków. Od przyszłego roku jednak przenoszę się na inny wydział (Prawa, Administracji i Ekonomii) na 2,5 letnie prawo magisterskie ;) Bardziej mnie to interesuje - nie ma co ukrywać, no i pieniądze po tym dużo, dużo większe niż po historii :)

Dołączył(a): 2014-05-10, 15:24

Postprzez klara88 » 2014-05-10, 15:56

조선민주주의인민공화국 napisał(a):

9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Wydział: Filozofii, Kierunek: Filozofia

Otóż można po filozofii mieć świetną pracę i nie zasilać kolejek w urzędach pracy. Skończyłam filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie i powiem szczerze, że gdybym miała znowu wybierać studia, poszłabym na to samo :) Już w trakcie studiów robiłam praktyki, staże i pracowałam - w redakcji dużego portalu internetowego, w biurze festiwalowym, prowadziłam zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach różnych projektów edukacyjnych, a teraz pracuję w biurze promocji dużej instytucji i przy grancie naukowym.
Więc jest tak, jak napisał ktoś wcześniej - jak ktoś jest ciapa to nawet po prawie czy medycynie nie ogarnie rzeczywistości ;)

Dołączył(a): 2014-05-30, 08:35

Postprzez kawka84 » 2014-05-30, 08:44

Oprócz studiów liczy się również doświadczenie. Co z tego, że będziemy mieć papierek po najlepszej uczelni, bez żadnych praktyk i staży.

Dołączył(a): 2014-06-11, 10:14

Postprzez Cognifis » 2014-06-11, 13:37

W dzisiejszych czasach wszystko zmienia się bardzo szybko i idąc na kierunek, po którym jest dużo miejsc pracy możemy jej nie mieć po ukończeniu studiów, gdyż kierunek nie będzie już na czasie.
Myślę, że z takich pewnych kierunków, które zawsze będą potrzebne to wszystko co związane z komputerami, finansami szeroko pojętymi, prawem i medycyną (choć tu może być duża konkurencja jeśli chcemy osiągnąć naprawdę dużo).

Dołączył(a): 2014-04-30, 14:47

Postprzez lolek19 » 2014-06-18, 11:54

Myślę, że warto iść na niszowe kierunki techniczne, po których nie będzie aż tak wielkiej konkurencji na rynku pracy. Sam zastanawiam się nad studiowaniem któregoś kierunku morskiego na Akademii Morskiej w Szczecinie. Jak myślicie; co lepiej studiować: Nawigację czy Informatykę? Zarobki w tych obydwu zawodach są bardzo wysokie, z tym, że oficer wachtowy lub kapitan żeglugi wielkiej, otrzymuje wynagrodzenie w EURO.

Dołączył(a): 2014-06-30, 00:10

Postprzez Norek » 2014-06-30, 00:20

Przede wszystkim robić coś, co się lubi i od pierwszego roku pracować/stazować/uczyć się. Boom na programistó pewnie długo się nie skończy, więc wiadomo, że to dobry kierunek i już na studiach można nieźle zarabiać ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości