Studia prawnicze (prawo) - czy są opłacalne?

Dołączył(a): 2012-10-12, 10:58

Studia prawnicze (prawo) - czy są opłacalne?

Postprzez Kasia » 2012-10-12, 11:13

Dołączył(a): 2012-12-23, 20:55

Postprzez Damian » 2012-12-23, 21:38

Studia prawnicze na pewno są bardzo trudne to wiem. A czy są opłacalne? Powiem ci tak 90% absolwentów studiów prawniczych znajduje prace do 3 lat po ukończeniu uczelni. Są to kancelarie prawnicze, kancelarie notarialne i inne.

Dołączył(a): 2014-01-28, 09:46

Postprzez SourceWro » 2014-01-29, 16:13

Zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego czy idziesz na te studia tylko po to żeby miec magistra prawa, czy dlatego, że Cię to interesuje. Nie sądzę, że 90% absolwentów prawa znajduje prace w zawodzie w ciagu 3 lat. Myślę, że statystyki są trochę inne, i że trochę mniej... Szczególnie, że bez aplikacji tudzież studiów podyplomowych po prawie moze być na prawdę ciężko, a nie każdy decyduje się na aplikacje albo podyplomowe. Dobra uczelnia (np. Uniwersytet Wroclawski), później aplikacja i na zarobki nie będziecie narzekac.

Dołączył(a): 2014-02-28, 09:39

Postprzez Tyson » 2014-02-28, 09:43

Pewnie, że są opłacalne. Przede wszystkim masz po prawie dużo możliwości, dużo dróg którymi możesz pójść, jednocześnie cały czas się kształcąc. Nie musisz być tylko adwokatem, możesz być prokuratorem, radcą, notariuszem, sędzią itp. I Wcale nie potrzeba do tego znajomości. Kiedyś - owszem - dziś już nie. Także dobra szkoła (któraś w czołówki uczelni prawniczych w PL, np. Uniwersytet Wrocławski) - i robisz magistra prawa, później jakieś podyplomowe z prawa i masz praktycznie gwarancje dobrej pracy i furtkę do otworzenia własnej kancelarii. 8-)

Dołączył(a): 2014-01-28, 09:46

Postprzez SourceWro » 2014-03-31, 08:49

Był ktoś z Was może wczoraj na Drzwiach Otwartych na Uniwersytecie Wrocławskim? Ja byłem z siostrą i kolegą i muszę przyznać, że organizacja całej imprezy na 5+. Po prostu bomba - dawno nie spędziłem tak fajnie czasu. Gra wydziałowa już drugi rok z rzędu, chociaż dowiedziałem się o tym dopiero w tym roku. Dla zwycięskiej drużyny tablety (zabrakło nam 15 punktów). No i przekonałem siostrę do studiowania prawa, bardzo jej się spodobało, przede wszystkim stoisko kryminalistyki.

Dołączył(a): 2015-09-09, 08:42

Postprzez tysia » 2016-08-10, 18:21

Kasia napisał(a):Zastanawiam się czy studiowanie prawa rzeczywiście wiąże się z dobrymi zarobkami? Jak wygląda to z punktu widzenia uzyskania po studiach prawniczych pracy?

według mnie to dobry zawód ;)

Np. Adwokat jest to wciąż zawód bardzo prestiżowy. Jego praca polega na rozwiązywaniu sporów sądowych między klientem, a stroną, z którą klient się sądzi.

Dołączył(a): 2016-08-11, 09:13

Postprzez anes » 2016-08-11, 09:28

Ja dopiero jestem na studiach, teraz skończyłam drugi rok i swoją przyszłość wiążę właśnie z prawem, po studiach chciałabym zrobić aplikację adwokacką. Jestem na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu. Jeśli chodzi o same studia, to do najłatwiejszych nie należą, ale wiedziałam na co się porywam ;P Nauki jest sporo, zwłaszcza w sesji, ale widzę się w tym i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli ;)

Dołączył(a): 2016-12-29, 11:12

Postprzez hubo » 2016-12-29, 11:44

Witam,
Słuchajcie, mój problem jest może nietypowy, a pytanie możliwe, że głupie. Jestem studentem trzeciego roku prawa i niestety doszedłem do wniosku, że to zdecydowanie nie dla mnie. Nie wiążę już żadnej przyszłości z prawem, jest to dla mnie zdecydowanie bezużyteczne. Pewnie wielu z Was powie, że trzeba było myśleć wcześniej, jednak, kto studiuje ten kierunek, ten wie, że prawdziwe prawo zaczyna się dopiero w środku studiowania. W związku z tym moje pytanie jest następujące, czy istnieje jakakolwiek możliwość przejścia na inne studia II stopnia bez ukończenia obecnych? Tzn. bez magisterki. Istnieje tutaj problem, ponieważ niestety prawo jest jednolite, nie ma licencjatu, a mnie zależałoby, żebym nie musiał kończyć tych studiów, a jednocześnie nie tracić wszystkiego, co zrobiłem do tej pory. Czy istnieje możliwość zarekrutowania się na jakieś studia II stopnia np. po ukończeniu III lub IV roku studiów prawniczych? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, bez hejtów. Dzięki!

Dołączył(a): 2017-01-19, 10:04

Postprzez PaulinaK » 2017-01-26, 10:27

Prawo nie należy do najłatwiejszych kierunków, więc idąc tam trzeba patrzeć nie tylko na perspektywę przyszłych zarobków, ale przede wszystkim na to, czy w ogóle nas to interesuje. Mnie w sumie odkąd pamiętam ciekawiło prawo, dlatego poszłam na takie, a nie inne studia ;) Studiuję na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu na 2-gim roku ;)