Oferta praktyk w fundacji Dziewczynka z zapałkami

Posty: 1
Dołączył(a): 2013-10-16, 08:27

Oferta praktyk w fundacji Dziewczynka z zapałkami

Postprzez Fundacja » 2013-10-16, 08:46

Szukasz pomysłu na praktyki?
Chcesz zdobyć doświadczenie?
Lub po prostu masz trochę wolnego czasu
– TO OFERTA DLA CIEBIE!


Fundacja „Dziewczynka z zapałkami” z siedzibą w Łodzi
zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy w ramach praktyk studenckich.

Projekt "Dziewczynki z zapałkami" działa od 15 lat. Główną ideą jest pozyskiwanie środków na cele charytatywne (pomoc dzieciom z ubogich rodzin) poprzez animacje sprzedaży baśniowych zapałek „dziewczynki z zapałkami”. Działalność ta przybiera różne formy, poczynając od najprostszych zajęć, w których dzieci stojąc przy kasach, pomagają pakować zakupy i oferują zapałki, a kończąc na imprezach większych jak przedstawienia, występy oraz z organizowanie ogólnopolskich ferii i wakacji. Jest to doskonała okazja dla ludzi pragnących zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Praktyki skierowane są głównie dla studentów kierunków: zarządzanie, marketing, socjologia, pedagogika, prawo, administracja oraz studentów wydziałów nauk o wychowaniu, a także wszystkich tych przygotowujących się do pracy z dziećmi.

Dla praktykantów naszej fundacji oferujemy:
- pracę w ciekawym zespole,
- satysfakcję,
- radość z niesienia pomocy osobom potrzebującym,
- nabycie praktycznych umiejętności,
- jak również zdobycie wiedzy merytorycznej.

Umożliwiamy uczestnictwo w kursach na wychowawcę kolonijnego oraz kierownika placówek wypoczynkowych. Osoby z ukończonym kursem nabywają zaświadczenie spełniające standardy MEN oraz uprawnienia państwowe kwalifikujące do pracy z dziećmi, ważne bezterminowo. Istnieje możliwość ustalenia elastycznych godzin pracy.

Do zajęć praktykantów należałoby głównie:
- bieżące wsparcie działalności biura,
- koordynacja akcji charytatywnych,
- przygotowanie i realizowanie wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych.

Praca w fundacji odbywa się w dniach od poniedziałku do piątku, natomiast akcje prowadzone są głównie w weekendy ( piątek, sobota, niedziela). Animatorzy pracujący przy akcjach, jeżdżą po całej Polsce, spotykają się w centrach handlowych z dziećmi w grupach od 3 do 20. Każda grupa to 3 godziny zajęć i tak w piątek jest to jedna grupa dzieci, a w sobotę
i niedzielę mogą to być maksymalnie po trzy grupy. W czasie zajęć trzeba zapoznać dzieci ze scenariuszem zajęć, zintegrować grupę, nawiązać z nimi dobry kontakt, zmotywować je do zadania, które mają wykonać, dbać o ich bezpieczeństwo, a nawet nakarmić. Proponowane przez nas praktyki dają możliwość wykorzystywania wielu elementów służących wychowaniu, głównie przez prace woluntarystyczne i dobrą zabawę.

Fundacja współpracuje z organizacją studencką AIESEC dzięki czemu praktyki odbywali u nas studenci z całego świata m.in.: z Indonezji, Bułgarii, Hiszpanii, Turcji, Kanady, USA, Rosji, Brazylii, Włoch, Japonii, Egiptu, Niemiec, Azerbejdżanu, Albanii, Francji, Chin. Poza studentami zagranicznymi, praktyki w fundacji odbywali, również studenci Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Prawa i Administracji, Zarządzania, Akademii Wychowania Fizycznego, Wyższej Szkoły Humanistyczno Ekonomicznej oraz Beskidzkiej Wyższej Szkoły Turystycznej w Żywcu.

Dla studentów przyjeżdżających do nas z poza Łodzi i okolic, zainteresowanych praktykami a nawet pracą jako animator, opiekun kolonijny, kierownik placówki wypoczynkowej mamy specjalnie przygotowany program. Jest to oferta obejmująca szkolenie w siedzibie głównej fundacji w Łodzi, wycieczkę po mieście, imprezę integracyjną, nocleg (do dyspozycji aneks kuchenny).

Przyłączając się do projektu wspieracie działania służące realizacji celów statutowych fundacji. Jest to działalność prowadzona na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich.

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu:

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami"
ul. Gdańska 29
90-715 Łódź
tel./fax. 0-42 631-03-87
e-mail: fundzz@gmail.com

Doradca reklama
 
Posty: 652
Dołączył(a): Cz sty 05, 2009 8:29 am

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do Praktyki studenckie 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości