Czy drugi kierunek studiów gwarantuje lepszą pracę?

Re: Czy drugi kierunek studiów gwarantuje lepszą pracę?

Postprzez orkowa » 2015-08-28, 19:37

Ja jestem za tym, żeby zrobić jeden i po znalezieniu pierwszej pracy i odkryciu naszego życiowego powołania zrobić dopiero drugi, który będzie odpowiadał wymaganiom naszego wymarzonego zawodu. Często robimy dwa kierunki, a potem w trakcie rozwoju naszej kariery okazuje się, że oba nie są przydatne, a przydałby się trzeci, taki z zupełnie innej beczki..
http://wiewiorka.pl - chrońmy nasze środowisko!

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez jermaczek88 » 2015-12-02, 16:47

Warto wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i wybrać porządny kierunek studiów niż marnować się na dwóch kiepskich. Będąc przyszłym studentem warto z rozsądkiem podejść do sprawy i na poważnie potraktować 5 lat studiów od których zależy reszta następnych lat mowa o pracy.

Postprzez Lewiksa » 2016-02-15, 08:35

Hmm, myślę że łatwiej dostać pracę z tego względu, że pracodawca lubi kompletnych pracowników. Chociaż mam wrażenie, że coraz rzadziej każdy z nas dostaje pracę tam gdzie chcę, bo możliwość stażu z urzędu to darmowy zysk dla każdego przedsiębiorcy. I teraz przyznajcie się, czy Wy byście sobie odmówili?

Postprzez jagna73 » 2016-02-25, 11:19

Kompletni pracownicy pewnie, że mają łatwiej podczas poszukiwania pracy. Nie odmówiła bym sobie zatrudnienia kompletnego pracownika, gdyż warto zatrudnić prawdziwego fachowca z szerokim wachlarzem umiejętności i zasobną wiedzą. Co jednak nie oznacza wysokich zarobków. Zależy gdzie i na kogo się trafi(mowa o pracodawcy).

Postprzez Magda85 » 2016-03-12, 18:31

Ja przyznam szczerze, że nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Z doświadczenia wiem,że zdecydowanie ważniejsze są dziś znajomości niż wykształcenie, być może dlatego ludzie decydują się na jakiekolwiek studia bo maja świadomość że nie koniecznie im to pomoże

Postprzez aborygen » 2016-07-28, 07:38

Mocne i stanowcze NOPE. Twoje szanse na rynku pracy zwiększa doświadczenie zawodowe, certyfikaty, znajomość języków. Drugi dyplom możesz sobie oprawić w ramki i powiesić obok pierwszego, żeby było symetrycznie. JEst to natomiast furtka dla tych, którzy dla własnej satysfakcji chcą studiować jakiś niepraktyczny kierunek (kulturoznawstwo, teatrologia, coś takiego), a oprócz tego mieć zaplecze w postaci dobrego zawodu.

Postprzez DariaAa » 2016-08-02, 08:26

Według mnie warto ewentualnie zacząć drugi kierunek dopiero wtedy, kiedy okaże się, że znajdziemy konkretną pracę i ten drugi kierunek (czy podyplomówka) pozwoli nam poszerzyć swoje kompetencje i/lub dostać awans. Kiedy nie wiemy, na czym stoimy, nie ma co się za bardzo rozdrabniać.

Postprzez SMR » 2016-10-04, 15:35

Czytam tą dyskusję z zaciekawieniem i sądzę, że trudno tutaj znaleźć jakiś złoty środek. Niemniej jednak jestem zdania, iż w większości przypadków bardziej liczy się doświadczenie czy umiejętności zawodowe.
Przy tej okazji chciałbym poinformować Was specjalnym programie, który z okazji jubileuszu zorganizowała Szkoła Mistrzów Reklamy. Mianowicie jako pierwsza wprowadziła rozwiązanie, w którym spłatę 80% czesnego rozpoczyna się dopiero po znalezieniu pracy w zawodzie. Pomyślałem, ze skoro wywiązała się taka dyskusja , może to być dla Was interesujący temat ;)
Chętnie odpowiem na pytania :)

eRzecznik Szkoły Mistrzów Reklamy

Postprzez antek91 » 2016-10-08, 14:31

zostań programistą - jedyna szansa na normalną kasę

Postprzez magda86 » 2017-01-17, 19:37

teraz drugi kierunek studiów nie gwarantuje niczego. Możemy mieć większe szanse na znalezienie pracy ale nigdy nie ma 100 % szansy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca i kariera