Czym kierować się wybierając studia podyplomowe?

Czym kierować się wybierając studia podyplomowe?

Postprzez Joanna Kowal » 2014-09-30, 11:43

Studia podyplomowe zgodne z wymogami rynku pracy
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości podpowiada jak wybrać mądrze!

Dynamiczne zmiany na rynku pracy oraz w strukturze zatrudnienia stawiają absolwentów studiów wyższych przed koniecznością ciągłego kształcenia się i zdobywania praktycznych umiejętności. Nasycenie europejskiego rynku pracownikami z wyższym wykształceniem, wpłynęło na zmiany oczekiwań ze strony pracodawców. Dyplom ukończenia studiów nie decyduje o sukcesie zawodowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i studentów Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu – najstarsza, niepubliczna Uczelnia w Wielkopolsce, stworzyła unikatową ofertę praktycznych studiów podyplomowych.

Prognozy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych wskazują, że do roku 2020, liczba miejsc pracy dla specjalistów w sektorze administracji, zarządzania, sprzedaży, marketingu i PR wzrośnie o 160 tys., a ds. finansowych o 105 tys. Trend na rynku pracy w Polsce jest również widoczny w innych krajach Europy. Analizy Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP) wskazują, że do 2020 roku w krajach UE powstanie 17,7 mln stanowisk w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji – m.in. w administracji, marketingu, logistyce, zarządzaniu sprzedażą, w sektorze publicznym wzrost liczby miejsc pracy o 4,9 miliona. W biznesie i różnego rodzaju usługach dla biznesu nastąpi najszybszy rozwój w kontekście przyrostu liczby stanowisk – do 2020 roku ma ich powstać 14 milionów.

Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że każdego roku coraz więcej słuchaczy studiów podyplomowych wybiera zajęcia z oferty uczelni niepublicznych. Jak wybrać dostosowane do naszych potrzeb studia podyplomowe, które poza dyplomem pozwolą na zdobycie praktycznych i pożądanych na rynku pracy umiejętności? Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu podpowiada - wybierz studia podyplomowe:

• oferujące praktyczne zajęcia i wykłady ze znanymi ekspertami
• gwarantujące renomowane certyfikaty międzynarodowe w cenie studiów
• posiadające kadrę wykładowców – praktyków, uznanych fachowców w branży
• kształtujące zdolność wykorzystywania wiedzy i umiejętności w pracy
• pozwalające na zawarcie kluczowych znajomości z nauką i biznesem - networking

W odpowiedzi na panujące trendy i prognozy zmian na rynku pracy, najstarsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Wielkopolskie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oferuje jedyne
w Polsce studia podyplomowe - Praktyczne aspekty zarządzania projektami z uznanym na świecie certyfikatem PMI Global R.E.P. Partnerem merytorycznym kierunku została firma szkoleniowa Management Training and Development Center. Ambasadorem kierunku został dr Darryl W. Booker, uznany na świecie ekspert w dziedzinie analizy biznesowej. Instruktor i konsultant ESI Intl. oraz MT&DC, firmy, która jako pierwsza w Polsce otrzymała status PMI Global Registered Education Provider oraz certyfikat ISO 9001:2008.

Kierunek Praktyczne aspekty zarządzania projektami skierowany jest do osób, nastawionych na sukces zawodowy i rozwój praktycznych umiejętności. Absolwenci studiów otrzymują rozpoznawalny przez pracodawców Certyfikat PMI Global R.E.P. jak również Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych. Certyfikaty, będące potwierdzeniem zdobycia praktycznych kompetencji są często przepustką do awansu zawodowego, a także utwierdzają pracodawcę o zdeterminowaniu pracownika
i jego chęci do ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

W ramach zajęć w formie case studies, prowadzonych przez doświadczonych praktyków z tytułem PMP
i CBAP, słuchacze poznają światowe standardy zarządzania projektami. Dualny model zajęć ma zniwelować rozbieżność między oczekiwaniami pracodawców a kwalifikacjami absolwentów studiów wyższych. Warsztatowe zajęcia pomogą zrozumieć studentom istotę zarządzania projektami, m.in. zarządzania: zespołem, czasem, kosztami, zakresem prac, ryzykiem, ale również przywództwa i stałego monitorowania wykonywanych zadań biznesowych.

Oferta praktycznych studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości
w Poznaniu obejmuje również kierunki:

Prawo i biznes – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/120
Rachunkowość jednostek gospodarczych – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/50
Administrowanie kadrami i płacami – szczegóły: http://www.wszib.poznan.pl/node/51

Studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości dały mi coś więcej niż przygotowanie teoretyczne. Dzięki możliwości wyboru zróżnicowanych warsztatów oraz specjalności miałam szansę skonstruowania własnej indywidualnej ścieżki rozwoju, która wpłynęła ma moje życie zawodowe. Polecam studia w WSZiB wszystkim osobom pragnącym zdobyć praktyczne umiejętności – mówi Katarzyna Kozłowska, pełnomocnik zarządu ds. jakości, absolwentka WSZiB w Poznaniu

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Czym kierować się wybierając studia podyplomowe?

Postprzez 10tolek » 2015-01-28, 10:49

Zgadzam się z przedmówcą, że studia podyplomowe są programowo lepsze od zwykłych studiów. Są uzupełnieniem wiedzy, którą posiadamy, ale przede wszystkim wykładają i prowadzą warsztaty, którzy mają do czynienia np z wielkim biznesem czy szkoleniami. Dzięki ich praktycznej wiedzy jakość kształcenia jest wysoka. Przekonałem się o tym gdy rozpoczynałem studia podyplomowe na WSB w Poznaniu. Wydaje mi się, że to bardzo ważny czynnik przy wyborze studiów. Dodatkowym czynnikiem są też finanse. Koszta takich studiów jest bardzo zróżnicowany, ale są też promocje jak ta na WSB http://www.wsb.pl/poznan/aktualnosci/studia-podyplomowe-taniej gdzie nie uiszczamy wpisowego, a czesne w perspektywie roku jest tańsze o 600 zł. Razem nam to daje nawet 1000 zł oszczędności. Przyznacie, że ciekawa oferta?

Postprzez studenciak » 2015-02-19, 10:48

najlepiej kierowac sie mozliwoscia zatrudnienia

Postprzez ohggii » 2015-03-13, 09:17

Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :) Strona nazywa się *

Postprzez AleksandraTom » 2015-06-02, 14:06

Zazwyczaj wybiera się studia podyplomowe albo po to aby podwyższyć swoje kwalifikacje w danym kierunku i zazwyczaj chodzi tutaj o zatrudnienie, albo w celu przekwalifikowania się. Nie ma złotej reguły, aczkolwiek na pewno każdy bierze pod uwagę sytuację na rynku pracy. Osobiście myślę nad podyplomówką , jest teraz naprawdę dużo możliwości, naprawdę szkoda by było je zmarnować i się zasiedzieć. W moim wypadku byłoby to Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na UTH Chodkowskiej w Warszawie. Uczelnia mi znana zarówno z nauczania jak i możliwości więc nie obawiam się o poziom kształcenia bo jest na plus. Myślę do tego o jakiś praktykach, czy stażach może również się uda bo dają takie możliwości.

Postprzez 1dorota » 2015-08-20, 19:25

Zgadzam się z przedmówcami. Studia podyplomowe powinno się wybierać biorąc pod uwagę zawód jaki wykonujemy lub chcemy wykonywać oraz nasze zainteresowania. Mój narzeczony skończył studia na uniwersytecie poznańskim i dostał pracę w korporacji. Teraz szef zaproponował mu że opłaci mu studia podyplomowe żeby mógł poszerzyć swoją wiedzę. Zastanawia się nad studiami MBA w WSB w Poznaniu - http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/poznan/korzysci-emba Są to studia prowadzone we współpracy z Aalto University a kadra dydaktyczna pochodzi z Polski, Finlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów, business case’ów, dyskusji panelowych czy analiz przypadków lub symulacji. Brzmi ciekawie. Uczelnia znajduje się blisko naszego mieszkania a to dodatkowy plus

Postprzez tomirka » 2016-02-18, 09:21

Ja kierowałam się rozumem. Wybrałam studia, które dawały mi dobre perspektywy na rozwoj osobisty. Ukończyłam filologię angielską ale nie miałam uprawnień pedagogicznych. Postanowiłam sobie je zrobić. Wybrałam przygotowanie pedagogoczine na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu:
http://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/przygotowanie-pedagogiczne-studia-tradycyjne

Możecie się tutaj z tym zapoznać.Jestem zadowolona z kierunku bo dzięki niemu mogłam znaleźć pracę w szkole. Zajęcia prowdzone są przez osoby pracujące w zawodzie tak wiec można się tam realnie czegoś nauczyć.

pozdrawiam.

Postprzez nowacmonn » 2016-12-29, 10:49

Dobrze mówicie – pasją oraz tym, co te studia mogą dać. Przeczytałam program tej podyplomowej europeistyki w kolegium w Natolinie – mega fajna sprawa.

Postprzez mirooplotek » 2017-01-02, 11:37

Studia podyplomowe mają rozwijać + dać możliwości znalezienia dobrej pracy. Jak ktoś lubi sprawy europejskie, prawo, biznes i pokrewne dziedziny to taka interdyscyplinarna europeistyka dużo mu da.

Postprzez hato » 2021-10-06, 07:24

Polecam taki kierunek - viessmann.edu.pl/
Chodzi głównie o to, aby wszystko było spójne z waszymi celami i miało sens, mogło przynieść w przyszłości pracę.
To nie jest tak, że od razu będzie cudownie, to wymaga czasu na przygotowanie się, ale przynajmniej dzięki temu zyskujesz sensowny zawód, który może przynieść profity.
I tego się trzymajcie.

Powrót do Poznań