Czy medycyna jest faktycznie tak trudnym kierunkiem?

Czy medycyna jest faktycznie tak trudnym kierunkiem?

Postprzez Maniek » 2012-09-04, 23:58

Czy studia medyczne są faktycznie tak trudnym kierunkiem jak się o nich opowiada? Czy trzeba zawalać noce, żeby udało się zdać kolokwium? Moja znajoma na pielęgniarstwie zakuwa i to sporo, więc wydaje się, że medycyna jest bardziej wymagająca.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Czy medycyna jest faktycznie tak trudnym kierunkiem?

Postprzez Mateusz » 2013-05-17, 21:11

Tak jak już pisałem tutaj na podobny temat na tym forum. Wydaje mi się że z tą ciężkością na tej medycynie to jest to trochę nadciągane:/ Ja osobiście mam tam znajomego który mówił że tak na prawdę to tylko 1 rok jest najtrudniejszy.

Postprzez Katan » 2016-07-11, 22:08

Wiele osób zapewne zastanawia się nad wyborem tego czy innego kierunku studiów. Sam muszę jednak przyznać, że nie miałem z tym problemu. Praktycznie od gimnazjum chciałem studiować medycynę, problem jednak zaczyna się kiedy pomyślimy sobie o progach punktowych podczas rekrutacji. Na pewno samo dostanie się na lekarski będzie trudnym zadaniem, choć nie niemożliwym. Są osoby, które poprawiają maturę aby dostać się na upragnione studia.

Postprzez joanna21 » 2016-08-10, 18:24

Maniek napisał(a):Czy studia medyczne są faktycznie tak trudnym kierunkiem jak się o nich opowiada? Czy trzeba zawalać noce, żeby udało się zdać kolokwium? Moja znajoma na pielęgniarstwie zakuwa i to sporo, więc wydaje się, że medycyna jest bardziej wymagająca.

Jest bardzo ciężkim kierunkiem. Moja siostra studiuje i ma masę wkuwania...

Postprzez ktosia » 2016-08-18, 15:42

Medycyna oczywiście należy do trudniejszych kierunków studiów, niejednokrotnie na studiach się nie kończy i wtedy warto pomyśleć o dobrych kursach. Bardzo wartościowy i ciekawy kurs organizuje Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU, przygotowuje on do samodzielnego prowadzenia psychoterapii zaburzeń psychicznych. Warto zajrzeć na stronę http://cbt.pl/szkola-psychoterapii/program-kursu/ i zapoznać się ze szczegółami, rekrutacja kończy się 31 sierpnia 2016

Postprzez aniasobol » 2016-11-25, 19:04

Studia medyczne jakiekolwiek nie są łatwe i jak ktoś liczy na ślizganie się z roku na rok to niech wybierze coś innego. Należy też pamiętać, że studia medyczne to nie wszystko, bo ten zawód wymaga ciągłego doszkalania się i ciągłej praktyki.
OrtoModa.pl - Nowe Trendy dla Zdrowia

Powrót do Medycyna