Kredyt studencki - jakie dokumenty?

robercik

Kredyt studencki - jakie dokumenty?

Postprzez robercik » 2012-08-10, 09:10

Witajcie.

Może mi ktoś napisać jakie dokumenty są potrzebne by uzyskać kredyt studencki?
Co dokładnie będzie ode mnie wymagał bank?
Chciałbym juz zacząć je kompletować.

dziei z gory

Site Admin
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Formalności w banku – kredyt studencki

Postprzez Admin » 2012-08-10, 11:15

Formalności w banku – kredyt studencki

Ubieganie się o kredyt studencki w banku wymaga od studenta przedstawienia wielu dokumentów i przejścia procedury formalnej związanej z takim zobowiązaniem. Właściwie, każdy z banków komercyjnych, które mają w swojej ofercie kredyty studenckie, ma możliwość przygotowania własnego spisu zaświadczeń i informacji, jakie do wniosku o kredyt studencki musi dołączyć student.

Sam wniosek kredytowy musi być ujęty na formularzu bankowym, który można pobrać w placówce banku lub ze strony internetowej. We wniosku tym student musi podać swoje dokładne dane osobowe oraz informacje dotyczące odbywanych przez niego studiów. Również we wniosku podaje się, jakie studia uprzednio ukończył student, jeśli takie informacje znajdują zastosowanie w jego przypadku.

Wniosek o kredyt studencki składany w banku przez studenta musi zostać uzupełniony o załączniki. Wśród nich znajduje się zaświadczenie o byciu studentem bądź doktorantem. Takie zaświadczenie wydaje uczelnia wyższa na wniosek studenta. Następnym załącznikiem jest informacja o dotychczas ukończonych studiach wyższych lub studiach doktoranckich. Jeśli wniosek o kredyt studencki składa doktorant, ma on obowiązek złożenia do banku oświadczenia o korzystaniu lub niekorzystaniu z pożyczki bądź kredytu studenckiego trakcie studiów wyższych. Ostatnim załącznikiem do wniosku jest oświadczenie studenta o innych kontynuowanych kierunkach studiów, a w przypadku studiów doktoranckich o innych kontynuowanych studiach doktoranckich.

Dodatkowo, wniosek kredytowy składany przez studenta powinien zawierać dokładne informacje o wysokości miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie studenta. Aby bank mógł oszacować poziom tego dochodu, student musi złożyć do banku oświadczenie o aktualnej liczbie osób w jego rodzinie, zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego o dochodach studenta oraz członków jego rodziny, informacje o dochodach studenta i dochodach członków jego rodziny, potwierdzone innym dowodem wskazanym przez bank oraz informacje o wysokości renty lub emerytury członka rodziny studenta, potwierdzone odcinkiem renty lub emerytury za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o pożyczkę lub kredyt. Jeśli student sam uzyskuje dochody, musi przedstawić bankowi zaświadczenie ze swojego miejsca zatrudnienia o wysokości miesięcznego dochodu w bieżącym roku, zaświadczenie powinno być wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed terminem złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt.

Dołączył(a): 2012-08-10, 12:34

lista wymaganych dokumentów do kredytu studenckiego

Postprzez piter » 2012-08-10, 12:42

Poniżej podaje ustawowo wymagane dokumenty przez banki:

Wniosek w banku o kredyt studencki zawiera:
1) dane osobowe studenta (imię i nazwisko, numer PESEL, serię i numer dowodu tożsamości, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania)
2) dane dotyczące studiów (nazwę i adres szkoły wyższej, a w przypadku studiów doktoranckich - nazwę i adres jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie, poziom studiów, kierunek studiów, a w przypadku studiów doktoranckich - dziedzinę nauki lub sztuki oraz dyscyplinę naukową lub artystyczną, system studiów)
3) dane wymagane przez bank dla celów oceny zdolności kredytowej i zabezpieczenia spłaty pożyczki lub kredytu.

Jeśli w rodzinie ma się niskie dochody to warto zaznczyć we wniosku wniosku "Chcę uzyskać poręczenie z Banku Gospodarstwa Krajowego".

Załączniki do wniosku:
1) zaświadczenie o byciu studentem, bądź doktorantem,
2) informację o dotychczas ukończonych studiach wyższych lub studiach doktoranckich;
3) w przypadku studiów doktoranckich - oświadczenie o korzystaniu lub niekorzystaniu z pożyczki lub kredytu studenckiego w trakcie studiów wyższych;
4) oświadczenie studenta o innych kontynuowanych kierunkach studiów, a w przypadku studiów doktoranckich o innych kontynuowanych studiach doktoranckich.

Wniosek powinien zawierać informację o wysokości miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie studenta. Do wniosku należy dołączyć:
1) oświadczenie studenta o aktualnej liczbie osób w rodzinie,
2) zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego o dochodach studenta oraz członków jego rodziny
3) informacje o dochodach studenta i dochodach członków jego rodziny, potwierdzone innym dowodem określonym przez bank;
4) informacje o wysokości renty lub emerytury członka rodziny studenta, potwierdzone odcinkiem renty lub emerytury za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o pożyczkę lub kredyt;
5) zaświadczenie z miejsca zatrudnienia studenta o wysokości miesięcznego dochodu w bieżącym roku, zaświadczenie powinno być wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed terminem złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt.

Powrót do Kredyt studencki