Przeniesienie, koszty, punkty ECTS

Posty: 1
Dołączył(a): 2020-07-25, 14:00

Przeniesienie, koszty, punkty ECTS

Postprzez studentkafilologii » 2020-07-25, 14:02

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy przeniesienia się na inną uczelnie i związane z tym ewentualne koszty.
Jestem studentką 1 roku na publicznej uczelni. Studiuję filologię angielską dziennie, ale od 3 semestru chciałabym się przenieść na inną uczelnię w trybie zaocznym. Powodem jest nieotwarcie specjalizacji na uczelni macierzystej (a to właśnie dla niej wybrałam ten kierunek studiów, o nieotwarciu dowiedziałam się w czasie trwania 2 semestru).
Przejdźmy więc do tej bardziej skomplikowanej części. Pragnę przenieść się na inny uniwersytet również na filologię angielską, tylko tym razem zaocznie, bo dostałam pracę. Jeśli chodzi o różnice programowe to są one niewielkie (no bo przenoszę się na ten sam kierunek, jedynie inny tryb). Zajęcia mam właściwie te same tylko problemem są punkty ECTS za nie. Na uczelni macierzystej z np. przedmiotu Fonetyka mam 4 punkty ECTS (30 godzin po 2 ects na jeden semestr= 60 godzin za cały pierwszy rok). Na uczelni na którą chcę się przenieść za ten przedmiot jest już 6 punktow ECTS mimo iż na 1 semestrze zajęć konwersatorium jest tylko 28 godzin i 4 ECTS w 2 semestrze (22 godziny zajęć). Biorąc to pod uwagę jestem jakby 10 godzin zajęć do przodu, a jednak mimo to mam braki w punktach ECTS. Sprawdziłam to w karcie kursu i wyszło na to, że oprócz tego dostaje się punkty za pracę w domu (przygotowanie do egzaminu itp). Rozumiem, że roznicę w postaci tych 6 ECTS musiałabym zapłacić? Jeśli tak, to czy mimo zaliczenia przedmiotu na uczelni macierzystej będę musiała zaliczać go jeszcze raz chodząc na zajęcia (co w takim razie z tymi 10 nadgodzinami które miałam na macierzystej?). W jaki sposób można udowodnić taki domowy wkład pracy studenta? Mimo, że wszystkie przedmioty mi się powtarzają i na macierzystej miałam więcej godzin zajęć to mam te braki w punktach ECTS (przez ten domowy wkład pracy).

Po pierwszym roku na uczelni macierzystej uzyskałam 60 punktów ECTS (27 pierwszy semestr, 33 drugi semestr), a na nowej będę potrzebowała również 60 ECTS (30 pierwszy semestr, 30 drugi semestr).
Czy będę musiała w takim wypadku nadrabiać wszystkie przedmioty przez brakujące ects? Jak z kosztami w tym wypadku jeśli przenoszę się z dziennych na zaoczne?
Aha, niestety nie mogę zadzwonić do sekratariatu ponieważ pracownicy mają urlop, a sprawa jest dość pilna. :)

Doradca reklama
 
Posty: 652
Dołączył(a): Cz sty 05, 2009 8:29 am

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do Kraków 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość