IronCAD - parametryczny CAD 3D.

Posty: 1
Dołączył(a): 2014-06-11, 19:10

IronCAD - parametryczny CAD 3D.

Postprzez IronCAD » 2014-06-11, 19:11

Opis(recenzja): http://ironcad.pl

Amerykańska korporacja IronCAD już od wielu lat jest światowym liderem wśród producentów oprogramowania 3D CAD i prekursorem technologii zw. modelowania bezpośredniego. Ich najnowszy produkt – IronCAD Next generation – łączy w sobie innowacyjność swobodnej edycji geometrii z tradycyjnym projektowaniem 3D opartym o historię operacji.

Od momentu, gdy latem 2008 roku Siemens wprowadził na rynek produkty wykorzystujące tzw. technologię synchroniczną, w przemyśle na nowo rozgorzała dyskusja na temat jej rzeczywistych możliwości. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że Iron-CAD rozwija proces modelowania bezpośredniego już od ponad 10 lat.
Od początku istnienia przekonuje i udowadnia, że istnieje realna alternatywa dla powszechnie znanego projektowania 3D opartego o historię operacji. Już w latach 90. ubiegłego wieku Tri-Spectives (pod taką nazwą początkowo występował IronCAD) oferował niespotykaną elastyczność i łatwość modelowania. Pozwalał użytkownikom w niezwykle intuicyjny sposób przenosić założenia projektowe do środowiska 3D. Na przestrzeni czasu produkt ewoluował, wyrastając w ostatnich latach na w pełni profesjonalny system modelowania 3D o imponującym stosunku możliwości do ceny. Unikatową cechą IronCAD jest jego wysoce interaktywne podejście do sposobu projektowania. Wykorzystuje kombinację bezpośredniej edycji geometrii, standardowych brył oraz operacji zdefiniowanych przez użytkownika. Umożliwia to projektantom przenosić do środowiska 3D nawet najbardziej złożone koncepcje w możliwie najkrótszym czasie. Pozwala na to nietypowa budowa oprogramowania IronCAD, łącząca w sobie dwa jądra modelowania. Połączenie technologii ACIS, Parasolid oraz PTC – GraniteOne w jednej aplikacji przynosi duże korzyści w rozwiązywaniu problemów ze skomplikowaną geometrią. Sprawia też, że IronCAD oferuje najlepsze na rynku możliwości importu oraz eksportu plików z różnych formatów CAD. Minimalizuje to ilość błędów i pozwala użytkownikom na swobodną edycję geometrii. Od początku swego istnienia IronCAD był producentem koncentrującym się przede wszystkim na dostarczaniu klientom innowacyjnej technologii modelowania bezpośredniego. Było tak aż do momentu kiedy w 2009 roku światło dzienne ujrzała jego nowa odsłona – IronCAD Next Generation – po raz pierwszy wyposażony w możliwość klasycznego projektowania opartego o historię operacji. Wraz z nową wersją IronCAD otrzymał także gruntownie przebudowane środowisko pracy oraz szereg dodatkowych narzędzi pozwalających użytkownikom tworzyć lepsze produkty i dokumentację techniczną.

Nowa funkcjonalność, nowy wygląd
Na pierwszy rzut oka uwagę zwracają intuicyjne, znane z aplikacji Windows „wstążkowe” paski narzędzi oraz użyteczny przybornik uruchamiany klawiszem „s”. Pozostawiono znane z wcześniejszych wersji IronCAD, doceniane przez użytkowników podręczne katalogi z prawej strony ekranu. Zawierają one standardowe operacje, części, narzędzia renderingu i wiele innych. Wszystkie dostępne w programie funkcje w sposób logiczny podzielone zostały na kategorie takie jak: operacje, szkic, powierzchnie, arkusz blachy, złożenia, wizualizacja, adnotacje, dodatki. Wśród specjalistycznych narzędzi projektowania pojawiły się znaczne ulepszenia, szczególnie w obszarze projektowania elementów giętych z arkusza blachy (rozwijanie skomplikowanych kształtek, automatyczny opis linii gięcia, obliczanie naddatków technologicznych), konstrukcji spawanych/ramowych (automatyczne przycinanie profili i obliczanie kąta, automatyczne zestawienia w tabelach) oraz modelowania części plastikowych (zaawansowane powierzchnie, wstawianie żeber).

Historia operacji
IronCAD Next Generation daje użytkownikowi swobodę wyboru pomiędzy modelowaniem bezpośrednim (bez historii operacji) a klasycznym (z historią operacji). Decyzja musi zostać podjęta przed rozpoczęciem prac. Czy projektowany obiekt będzie standardową częścią, zbudowaną w oparciu o typowe funkcje modelowania 3D, gdzie każda operacja jest rejestrowana i edytowalna. Czy też będzie to intuicyjne, swobodne tworzenie koncepcyjnych kształtów w nieograniczonym funkcjonalnie środowisku bezpośredniego modelowania. Decyzja zależy od typu geometrii projektowanej części oraz od doświadczenia użytkownika. Praktyczną zasadą jest wykorzystywanie historii operacji tam, gdzie istnieje konieczność budowania detali o skomplikowanym kształcie, mogącym przysporzyć problemów podczas edycji. Przy tworzeniu prostszych, pryzmatycznych form znacznie szybsze i efektywniejsze jest modelowanie bezpośrednie. Niezależnie od przyjętej metodologii użytkownik IronCAD zawsze ma do dyspozycji dynamiczne narzędzia projektowania wykorzystujące zasadę „przenieść/upuść”, dzięki którym może osiągnąć niezrównaną wydajność pracy. Niewątpliwie unikalną funkcjonalnością jest możliwość budowy zespołów z części zaprojektowanych obiema metodami w ramach jednego uniwersalnego środowiska.

Dokumentacja techniczna
Obok szeregu innowacji wprowadzonych w zakresie modelowania 3D, IronCAD zyskał także zupełnie nowe środowisko tworzenia profesjonalnej dokumentacji technicznej. Stało się tak za sprawą wykorzystania wiedzy, technologii i doświadczenia inżynierów z CAXA, producenta bardzo zaawansowanego i funkcjonalnego funkcjonalnego narzędzia CAD 2D o nazwie CAXA Draft, będącego alternatywą dla Auto- CAD Mechanical.
Producenci oprogramowania IronCAD podjęli decyzję o integracji w ramach jednej aplikacji inżynierskiej dwóch potężnych środowisk projektowania 3D (Iron- CAD) oraz 2D (CAXA Draft). W efekcie użytkownik ma do dyspozycji kompletne narzędzie pozwalające na budowę trójwymiarowych modeli części i zespołów oraz tworzenie profesjonalnej dokumentacji wykonawczej niezbędnej do produkcji. Niewątpliwie istotnym i ciekawym udogodnieniem jest fakt, że oba omawiane wyżej środowiska 3D/2D działać mogą zarówno na jednym, jak i na dwóch niezależnych stanowiskach komputerowych.

Podsumowanie
Niewątpliwie mocną stroną korporacji IronCAD jest zdolność dynamicznego wprowadzania zmian, nowych funkcjonalności i unowocześnień w odpowiedzi na stale ewoluujące potrzeby rynku. Podczas gdy od początku swojego istnienia oprogramowanie to zaliczane było raczej do grupy mniej rozpowszechnionych, w ciągu ostatnich lat sytuacja uległa diametralnej zmianie głównie za sprawą produktów serii Next Generation. Nawiązanie współpracy z CAXA przyniosło korzyści w postaci zwiększenia nakładów na rozwój i marketing oraz możliwości zaoferowania klientom profesjonalnych narzędzi służących do opracowywania dokumentacji 2D.Dla większości klientów istotnym czynnikiem decydującym o wyborze oprogramowania CAD 3D obok jego funkcjonalności jest także cena.... Rozwój rynku oprogramowania CAD 3D zdecydowanie zmierza w kierunku swobodnego łączenia dwóch sposobów projektowania: bezpośredniego oraz opartego o historię operacji. Pozwala to użytkownikom na uniknięcie wszelkich ograniczeń związanych z tym co i w jaki sposób chcą zaprojektować. W ostatnich latach technologia 3D staje się nieodzowna nie tylko w codziennym funkcjonowaniu dużych i średnich przedsiębiorstw, ale coraz częściej także małych firm i jednoosobowych działalności. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest dostępność oprogramowania o szerokich możliwościach, będącego jednocześnie atrakcyjnym finansowo, łatwym w obsłudze i wszechstronnym narzędziem. IronCAD doskonale spełnia wymagania stawiane współczesnym systemom inżynierskim, stanowiąc realną alternatywę dla wiodących na rynku platform CAD 3D. Już wkrótce to cenione na świecie narzędzie, dzięki swojej wysokiej funkcjonalności i konkurencyjnej cenie ma szanse zyskać popularność i znaczącą pozycję również na rynku krajowym.

IronCAD występuje w polskiej wersji językowej na dwóch platformach Windows 32/64bit. W 2012r został wyposażony o moduł do analiz wytrzymałościowych jak również można go wyposażyć w system zarządzania informacją PDM.

Już dziś przetestuj darmową wersje IronCAD, która pokazuje że jest w pełni profesjonalnym narzędziem w rękach każdego inżyniera.
http://ironcad.pl

Doradca reklama
 
Posty: 652
Dołączył(a): Cz sty 05, 2009 8:29 am

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do KrakówKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość