Czy konto studenckie jest lepsze niż zwykłe konto w banku?

Site Admin
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Czy konto studenckie jest lepsze niż zwykłe konto w banku?

Postprzez Admin » 2012-08-09, 21:03

W bankach istnieją specjalnie skonsturowane oferty kont bankowych dla studentów. Jest to interesująca grupa klientów dla instytucji bankowych, głównie pod względem przyszłościowym. Oferowanie studentom atrakcyjnych kont bankowych w dłuższej perspektywie czasu może okazać się jak najbardziej opłacalne dla banków.

Czy jednak konto studenckie w pewien sposób różni się od konta standardowego i czy jest lepsze niż zwykłe konto bankowe?? Jak najbardziej, choć dla samych klientów nie jest to uciążliwe. Konto studenckie bywa dużo tańszą alternatywą, niż tradycyjne konto bankowe. Przede wszystkim, konto dla studenta jest darmowe, albo bardzo tanie. Studenci jako grupa klientów mało zamożnych, nie mogą sobie pozwolić na założenie konta bankowego, przy którym będzie trzeba co miesiąc ponosić wysokie opłaty. Konto studenckie musi więc być darmowo zakładane i utrzymywane. W przypadku konta zwykłego nie zawsze ma to miejsce. Przy kontach normalnych, oferowanych wszystkim klientom banków, pobierana może być opłata za wydanie i korzystanie z karty płatniczej. Przy kontach studenckich rzadko kiedy ma to miejsce. Z reguły więc, jak widać, podstawowa różnica pomiędzy kontem dla studentów, a kontem dostępnym dla każdego, polega na tym, że studenci nie płacą ani złotówki za konto, czy kartę płatniczą wydaną do niego. Inni klienci, spoza takich uprzywilejowanych grup jak studenci, niekiedy takie opłaty muszą niestety ponosić.

Za bezpłatne konto bankowe student będzie płacił w nieco inny sposób. Otóż, nie będzie ono aż tak funkcjonalne, jak konto zwykłe. Bardzo często banki oferują klientom szereg usług dodatkowych, dzięki którym mogą oni ułatwić sobie przeprowadzanie wielu transakcji finansowych. W zwyczajnym koncie można na przykład wziąć kredyt, co w wielu przypadkach nie ma miejsca dla kont studenckich.

Z drugiej strony, banki mogą organizować promocje czy programy lojalnościowe wyłącznie dla studentów, posiadających w nich konta bankowe. Oferta studencka może obejmować konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody. W powiązaniu z kontem studenckim może występować ubezpieczenie wypadkowe i zdrowotne studenta. Może je wykupić za pośrednictwem banku za atrakcyjną kwotę. Banki w przeciwieństwie do kont standardowych, przy kontach studenckich mogą oferować klientom zniżki w sklepach z odzieżą, do kin, restauracji czy klubów. Jak widać, zarówno konto studenckie, jak i zwykłe konto w banku, ma swoje plusy. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, że dane konto będzie zdecydowanie lepsze i bardziej atrakcyjne dla klienta.

A wy jakie macie konto zwykłe czy studenckie? Jakie są wasze Opinie , które konto dla studenta jest lepsze?

Doradca reklama
 
Posty: 652
Dołączył(a): Cz sty 05, 2009 8:29 am

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017
Posty: 4
Dołączył(a): 2019-08-08, 13:38

Re: Czy konto studenckie jest lepsze niż zwykłe konto w banku?

Postprzez bankowekonta » 2019-08-08, 13:44

Konta studenckie są lepsze niz standardowe konta bankowe. Chociażby z tego powodu że bank dobiera ofertę konta studenckiego do wymagań ludzi młodych. Konta te są tańsze i składają się z "atrakcji" potrzebnych studentów przy wyeliminowaniu niepotrzebnych udogodnień.

Konto studenckie łatwo założyć przez internet

http://bankowekonta.net/2019/01/29/oferta-kont-dla-studentow/

Posty: 20
Dołączył(a): 2015-10-17, 08:41

Re: Czy konto studenckie jest lepsze niż zwykłe konto w banku?

Postprzez Taliczan » 2021-08-14, 10:19

Studenci dlatego są studentami, gdyż sami potrafią wybrać, jakie konto dla nich jest lepsze.
Dla porównania.
Tu macie na bieżąco aktualizowane konta dla osób młodych i studentów:

https://on-line.produktyfinansowe.pl/konta-mlodziezowe.html

a tu pozostałe, łacznie z aktualnymi promocjami:

https://on-line.produktyfinansowe.pl/konta-osobiste.html
.
http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html

Powrót do Konto dla studenta 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość