Letnie Praktyki Badawcze IBS PAN

kasia_nowak

Re: Letnie Praktyki Badawcze IBS PAN

Postprzez kasia_nowak » 2013-04-03, 15:25

Czy ktoś była na tych praktykach i może napisać kilka słów o nich? Chodzi mi o szczerą opinię uczestników, bo z praktykami mam różne doświadczenia i wolę dopytać.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017
pp_pod

Postprzez pp_pod » 2013-04-03, 16:10

Jeżeli zależy Ci na czymś bardziej ambitnym niż przekładanie dokumentów i bieganie na pocztę to polecam Ci praktyki w PAN-ie. Prowadzący są wymagający, pracy jest sporo, ale wynagradza to atmosfera, podejście i doświadczenia jakie możesz zdobyć na tych praktykach!

futerkowiec

Postprzez futerkowiec » 2013-04-03, 19:32

Tak, ja byłam rok temu, i zdecydowanie nikt nie biegał na pocztę. Było sporo pracy, ale przy okazji można się było nauczyć np. pracy w grupie (inżynier z ekonomistą -świetne połączenie... Nadają na zupełnie różnych falach, ale jednak okazuje się, że można się dogadać). Na pewno nie siedzi się z założonymi rękami.

turkusowy

Postprzez turkusowy » 2013-04-03, 22:10

Byłam 2 lata temu na praktykach i naprawdę mogę z ręką na sercu je polecić. Prowadzący naprawdę byli OK i z zapałem z nami pracowali. Dobra atmosfera i mile spędzony czas.

nonparametric

Postprzez nonparametric » 2013-04-05, 09:34

Również polecam praktyki w PAN. Naprawdę dużo można z nich wynieść, jeśli idzie się z nastawieniem na rozwój i pracę nad ambitnymi problemami.

marta_z

Postprzez marta_z » 2013-04-05, 11:27

Tak na prawdę mało kiedy masz możliwość pracować w tak zróżnicowanym gronie, dlatego warto. Zderzenie kilku światów i sposobów myślenia daje szalenie dobre efekty ;-) na Praktykach na pewno nie można się nudzić, czas upływa błyskawicznie.

Postprzez Biebrza13 » 2013-04-07, 13:18

Jedno jest pewne: kawy tam się nie robi:) Najważniejsze czego się tam nauczyłam to pełne wykorzystanie czasu jaki przeznaczam na pracę. Polecam bardzo nawet tym niezdecydowanym na to, co chcą robić po studiach. Tu można się ukierunkować:)

kupisztal

Postprzez kupisztal » 2013-04-08, 14:44

Czego wymagają w procesie rekrutacyjnym? Jakiego typu zadania trzeba wykonać?

absolwent_krk

Postprzez absolwent_krk » 2013-04-08, 17:58

Czyli są to prace pisemne, nie trzeba rozwiązywać zadań matematycznych albo pisać programów?

futerkowiec

Postprzez futerkowiec » 2013-04-09, 11:36

W zeszłym roku nie trzeba było, teraz pewnie też nie. Te zadania kwalifikacyjne wymagają raczej myślenia niż konkretnej wiedzy.

Następna strona

Powrót do Forum ogólne