Jak często studenci chodzą do bibliotek?

Jak często studenci chodzą do bibliotek?

Postprzez Zdobek » 2012-12-16, 13:00

Witam:) Chciałem zapytać o to jak często studenci chodzą do bibliotek po materiały na zajęcia czy po wypożyczenie jakiś książek? Ja moge się przyznać że nie robię tego za często, wolę raczej skorzystać z internetu niż iść do biblioteki:P

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Jak często studenci chodzą do bibliotek?

Postprzez Studentka » 2012-12-17, 21:49

Witaj:) Powiem szczerze że ja też jeśli mam przygotować coś na jakiś wykład czy nauczyć się czegoś, to pierwsze co to materiałów szukam na internecie, a niestety biblioteka zostaje zsunięta na drugie miejsce:/

Postprzez Supermenka » 2012-12-29, 12:20

Witajcie:) Ja w bibliotece przez 5 lat studiów byłam tylko 2 razy gdy pisałam prace licencjacką i prace magisterską i na tym się skończyło. Więcej rzeczy można znaleźć na internecie a w tych bibliotekach to jest chore z tym że niby jest to biblioteka uczeni a za skorzystanie z niej trzeba zapłacić. Żal...........

Postprzez Malinka » 2013-02-26, 14:40

Coś ty od czego jest internet:) teraz przecież na internecie można znaleźć znacznie więcej informacji niż w bibliotekach przeglądając masę czasopism czy książek:) szczerze to może z raz byłam w bibliotece szukać jakiś materiałów na zajęcia.

Postprzez Ktoś » 2013-03-24, 15:09

A ja bardzo często chodzę do bibliotek ale nie po książki naukowe do pisania prac czy po książki potrzebne na studia. Chodzę po książki takie do poczytania bo przecież w bibliotekach można znaleźć różne książki prawda:) Więc biblioteka wcale nie jest taka straszna jak nam się wydaje:P

Postprzez lila » 2014-02-24, 21:31

Jest kwestia o jakie biblioteki chodzi. Biblioteki uniwersyteckie są "obwarowane" najczęściej w okresie sesji i pisania pracy promocyjnej (dyplomowej, mgr, czy inżynierskiej). W związku z tym, że większość Studentów zabiera się do tego gdzieś pod koniec studiów, można uśrednić i stwierdzić, że II kwartał roku akademickiego to okres "najbardziej przerobowy" jeżeli idzie o biblioteki przy uczelniach. Swoją drogą razi mnie osobiście podchodzenie do studentów, którzy dość często korzystają z biblioteki, jak do "outsider'ów". Fajnie powiedzieć, że jest się studentem, ale wstyd podejmować się aktywności związanej ze studiowaniem (a uściślając z nauką, bo oczywiście imprez w to nie wliczam ;) tutaj raczej spotkać się można z tłumami studentów). Jakie konsekwencje ma nieobycie z biblioteką? A no np. takie, że później student przy pisaniu pracy dyplomowej wychodzi z założenia, ze do jej napisania musi przeczytać książkę od "deski do deski" i widząc koleżankę z roku wychodzącą z 10 książkami z biblioteki robi oczy jak 5 zł i pyta: "Ty to wszystko masz zamiar przeczytać?". Nie potrafi się posługiwać spisem treści, czy indeksem i wybierać tego....co go interesuje. Porażka.

Postprzez joannakaren » 2014-04-16, 07:18

Różnie to bywa - moja biblioteka instytutowa jest dość często odwiedzana - po pierwsze jest blisko, a po drugie znajduje się tam większość pozycji potrzebnych na zajęcia. Aczkolwiek często książki są wypożyczane wyłącznie na ksero.

Postprzez kac-per » 2014-08-22, 09:32

W okresie sesji? BUW pęka w szwach, ale tak w ciągu roku to ciężko określić. Zależy od kierunku.
Lepsze pytanie jest - jak często studenci odwiedzają punkt ksero ;)

Powrót do Biblioteka