Regulamin forum

Site Admin
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Regulamin forum

Postprzez Admin » 2013-11-14, 10:42

Zasady panujące na forum studenckim pap.edu.pl

1. Dostęp do komentowania oraz Forum Dyskusyjnego mają wszyscy użytkownicy, którzy utworzyli konto użytkownika na portalu. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.

2. Użytkownik traci możliwość uczestniczenia w Forum Dyskusyjnym wraz z chwilą usunięcia konta, co może uczynić w dowolnym momencie, o ile na konto nie została nałożona blokada administracyjna.

3. Uczestnicy Forum Dyskusyjnego publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność i są one prywatną opinią komentującego.

4. Administratorzy i Moderatorzy forum pap.edu.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego.

5. Należy zastanowić się, na które Forum tematyczne powinien trafić Twój post. Każde Forum posiada pewien zakres tematyczny, który użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania na nim swoich postów. O tym, jakiemu tematowi poświęcone jest dane forum, możemy wnioskować z nazwy Forum i jego opisu.

6. Każdy użytkownik Forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.

7. Pamiętaj, że celem istnienia Forum Dyskusyjnego jest poszerzanie wiedzy osób korzystających z niego. Jeśli rozwiązałeś problem zanim ktokolwiek na Twój post odpowiedział, podziel się z innymi swoimi doświadczeniami.

8 . Sprawdź przed wysłaniem napisany przez siebie tekst. Korzystaj z opcji PODGLĄD. Jeśli jednak coś Ci umknie, zawsze możesz jeszcze zmienić treść w opublikowanej już wiadomości.

9. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego treści (dotyczy to także wizerunków (tzw. awatarów), obrazków oraz podpisów (tzw. sygnatur)):

- sprzecznych z prawem,
- wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
- obscenicznych i propagujących przemoc,
- uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,
- naruszających zasady netykiety,
- szkalujących osoby publiczne,
- pornograficznych,
- uprawiania tzw. "trollowania" tzn. pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych użytkowników bądź wszczynania awantur,
- wulgarnych (także wulgaryzmów użytych w formie ocenzurowanej np. gwiazdkowanie, przekręcenie liter),
- propagujących piractwo komputerowe, w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących,
- nawołujących do łamania zasad regulaminu.

Niedopuszczalne jest również:

- podszywanie się pod innych użytkowników, a w szczególności administrację i moderatorów forum, wliczając w to naśladowanie ich nicków, awatarów, sygnatur itd. (także w postaci zbliżonej),
- komentowanie zamkniętych wątków w innych wątkach na forum (w tym otwieranie nowych wątków dotyczących tematyki wątku zamkniętego),
- kontynuowanie dyskusji w wątku, z którego komentarze zostały przeniesione w celach porządkowych,
- zamieszczanie treści reklamowych.

10. Zakładanie kilku różnych kont użytkownika i korzystanie z nich aktywnie na Forum Dyskusyjnym (np. podczas nałożenia blokady przez administratora) skutkuje dożywotnim zablokowaniem wszystkich kont połączonych z danym użytkownikiem i przedłużeniem blokady konta pierwotnego.

11. Każda osoba korzystająca z Forum Dyskusyjnego jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.

12. Porządku na forum pilnują moderatorzy i administracja forum. Decyzje ustanowione przez moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusjom na forum publicznym. Administracja Forum Dyskusyjnego zastrzega sobie prawo do:
- blokowania kont użytkowników,
- zamykania/usuwania wątków,
- łączenia wątków przez przenoszenie postów oraz innych działań moderatorskich
bez podawania wyraźnej przyczyny takiego działania.

13. Zapoznać się z Regulaminem PPA należy przy rejestracji na Forum. Należy pamiętać, że dokonując rejestracji, automatycznie zgadzamy się na przestrzeganie niniejszego Regulaminu. Nieznajomość Regulaminu Forum nie zwalnia od kary w przypadku złamania zasad.

14. Administratorzy i Moderatorzy forum pap.edu.pl zastrzegają sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w innych punktach niniejszego Regulaminu, a także treści, które nie mają merytorycznego związku z komentowaną treścią.

15. Administratorzy i Moderatorzy forum pap.edu.pl zastrzegają sobie prawo do ostrzegania i blokowania uczestnictwa w Forum Dyskusyjnym uczestnikom, którzy naruszają postanowienia Regulaminu. Uczestnicy Forum Dyskusyjnego, którzy w notoryczny sposób (recydywa) naruszają postanowienia Forum Dyskusyjnego, będą blokowani na okres dwukrotnie dłuższy od ostatnio przyznanego.

16. Na pisemne i uzasadnione żądanie Administrator forum pap.edu.pl może również przekazać sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom pozostające w jej posiadaniu dane uczestników Forum Dyskusyjnego naruszających postanowienia niniejszego Regulaminu.

17. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.

Doradca reklama
 
Posty: 652
Dołączył(a): Cz sty 05, 2009 8:29 am

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do Admin 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości