sprzęt dla studenta dziennikarstwa

sprzęt dla studenta dziennikarstwa

Postprzez AleksanderBg » 2017-08-31, 19:01

witam serdecznie wszystkich. wprawdzie póki co potrzebuję prywatnie dyktafonu. ale z racji że i tak się przyda i tak to zamiast czerpać baterię z telefonu i wyglądać jak idiota wolę sobie kupić urządzenie. nigdy nie miałem osobnego dyktafonu a wiem, że potrafią być to bardzo zaawansowane urządzenia, to proszę o kilka opinii na co powinienem zwracać uwage przy wyborze przed zakupem. nie chcę wywalić pieniędzy w błoto. niby na nie nie narzekam ale wiadomo, ciężka praca to nie ma co ich wywalać na badziewie

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: sprzęt dla studenta dziennikarstwa

Postprzez Hebine » 2017-09-01, 20:15

Tego nie da się przewidzieć zawsze co będzie dobre w praktyce, a co nie bardzo. Dlatego najlepiej po testach, porównaniach się poruszać. I nie samych parametrach tylko opiniach osób które ze sprzętem miały do czynienia przez jakiś czas.

Postprzez malami » 2017-09-04, 12:57

Długość działania baterii, żeby nie było, że Ci padnie szybciej, niż smartfon, pojemność pamięci - żebyś mogł nagrać coś dłuższego, a nie jeden wywiad i nara, no i jakość dźwięku, najlepiej, żeby miał mikrofony kierunkowe i dobrze wyłapywał dźwięk, ale eliminował zakłócenia, jak ma tzw. tryb selekcji sceny, to możesz ustawić, gdzie będziesz nagrywał czy na koncercie, czy w domu i wtedy się dostosowuje.

Postprzez AleksanderBg » 2017-09-06, 14:04

dlatego zwracam się tutaj, może akurat się uda złapać opinię od kogoś a nie tylko suche fakty

Postprzez minimaus » 2017-09-07, 14:46

wiesz co, zdecydowanie najlepszy w swoim przedziale cenowym pod względem funkcjonalności byłby ten model mq u300 ze spy shopu. Nie tylko jest niezauważalny jeśli chcemy, żeby taki był. Do tego niesamowicie długi czas pracy bo abo z akumulatora albo i jak jest podłączony do komputera. Aktywuje się tez głosem, a w stanie uśpienia długo jest w stanie wytrzymać bo prawie miesiąc. Dobra jakość dźwięku oczywiście to podstawa, ten z 10 metrów łapie, sam testowałem. A poza tym naprawdę nadal jest zwyczajnym pendrivem :P

Postprzez Hebine » 2017-09-08, 14:25

Robi wrażenie ten gadźet. Bateria to podstawa, z cyklem ładowanie-rozładowanie zawsze ten akumulator co raz bardziej blednie, więc wg mnie sieciowe zasilanie musi być koniecznie.

Powrót do Życie studenckie