WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa - OSTRZEGAM PRZED STUDIOWANIEM TAM

Dołączył(a): 2017-03-14, 16:26

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa - OSTRZEGAM PRZED STUDIOWANIEM TAM

Postprzez absolwentRSW » 2017-03-16, 12:45

Ostrzegam przed studiami w Rzeszowskiej Szkole Wyższej ( dawna Wyższa Szkoła Prawa i Administracji )
To zupełna porażka ten przybytek. Strata czasu i pieniędzy. Niski poziom nauczania i organizacji. Studenci traktowani bez szacunku tylko jak bankomaty do płacenia za studia. Reklamują się niby tym, że po jej ukończeniu znajdzie się z łatwością pracę w służbach - Policja , Wojsko , Straż Graniczna , Służba celna itp. bo uczą pod te zawody bezpieczeństwa wewnętrznego , administracji , prawa. Tylko potem się okazuje, że ta wiedza psu na budę bo i tak jest do każdej służby odrębne postępowanie rekrutacyjne i wystarczy mieć średnie wykształcenie i nikogo nie obchodzi co ty tam ukończyłeś, czy zadałeś maturę eksternistycznie po zawodówce czy ukończyłeś np. prawo z wyróżnieniem na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas kwalifikacji wszyscy są równi i mają takie same szanse i żadnych jakiś dodatkowych ułatwień z powodu ukończenia tej czy innej uczelni. A jak ktoś myśli, że dzięki zdobytej na studiach wiedzy będzie mu łatwiej się dostać to rozczaruję. Zwykle takie postępowanie składa się z testu wiedzy , egzaminu sprawnościowego i rozmowy kwalifikacyjnej. Na test wiedzy zwykle trzeba znać jakieś podstawy z ustawy o danej służbie i mieć ogólne rozeznanie " co tam słychać w polityce ? " w kraju i Europie. Zaiste nie potrzeba na to aż 5 lat studiowania by się z tym zapoznać. A jak się już człowiek dostanie to i tak uczą wszystkiego od początku bez względu na to jaki kto ma zasób wiedzy i doświadczenia. Ale kto zaczyna tam studia to o tym nie wie i daje się złapać na lep ich reklamy i propagandy. Tylko potem większość żałuje ( jak ja i wielu kolegów i koleżanek ) straconych lat a przede wszystkim tysięcy złotych na opłaty za studia które prawie nic nie dają.
A jeżeli ktoś nie chce iść do służb a myśli, że te studia pomogą mu zdobyć inną pracę to też rozczaruję. Wszyscy wiedzą, że dziś uczelni namnożyło się jak uchodźców w Europie i chyba już w każdej powiatowej mieścinie jest jakaś uczelnia. Tak więc wartość prawie każdego dyplomu ( a szczególnie z tzw. nauk humanistycznych jak m.in. administracja , prawo , bezpieczeństwo wewnętrzne których kierunków się namnożyło ) drastycznie spadła. Dyplom jest już tak powszechny jak matura za komuny więc żadnemu pracodawcy nie zaimponujesz. Pracodawcy zresztą przecież o tym wiedzą i coraz częściej patrzą na doświadczenie zawodowe a nie na oceny na dyplomie i przeprowadzają także testy dla kandydatów przed przyjęciem.
Jak już ktoś chce koniecznie uczyć się prawa czy bezpieczeństwa wewnętrznego to lepiej już iść na Uniwersytet Rzeszowski ( prawo ) lub Politechnikę Rzeszowską ( bezpieczeństwo wewnętrzne ). I wyższy poziom i za darmo.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości