ZEROWY DOCHÓD A EMERYTURA

ZEROWY DOCHÓD A EMERYTURA

Postprzez minecisek » 2018-07-10, 22:30

Dzień dobry.

Chciałam poradzić się następującej kwestii, chcę wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium socjalnego na uczelni.

Posiadam w pełni legalne zaświadczenie za rok 2017 że moi rodzice mieli dochód = 0 zł. I rzeczywiście tak było dochód był zero, nie byli zarejestrowani jako bezrobotni oraz nie podbierali zasiłku.

Uczelnia żąda rozliczenia za rok 2017 własnie więc stypendium miała bym gwarantowane, jednak od maja 2018 roku moi rodzice mają emeryturę i zastanawiam się czy to aby nie legalne brać stypendium maksymalne za zerowe dochody, kiedy oni teraz mają emeryturę ? tak jak wspomniałam mam legalne zaświadczenie że w 2017 roku dochód = 0 zł i właśnie tego dokumentu z zeszłego roku oczekuje uczelnia.

czy ktoś to potem sprawdzi i bedę mieć rozprawę o wyłudzenie ? mimo iż wszystko się zgadza?

oraz jeszcze jedno skoro dochód zero to jak wykazać za co my żyliśmy? bo fizycznie siostra mieszkająca bardzo daleko (400km) płaci mamie za prąd, wodę itp i daje czasem kasę na jedzenie. Ale nie mieszka z nami ma 40 lat.

jak dam zaświadczenie że mam dochód zero to będę mieć wizyte osób z mopsu w domu?

Powrót do Pytania przyszłego studenta

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości