Lepsza dobra szkoła policealna czy kiepska uczelnia wyższa?

norbi

Lepsza dobra szkoła policealna czy kiepska uczelnia wyższa?

Postprzez norbi » 2012-07-24, 13:10

Witam,

W przyszłym roku chciałbym podjąć sobie dalszą naukę, myślę o zapisaniu się do szkoły policealnej lub uczelnię wyższą. I tu powstaje moje pytanie i dylemat.
Co lepsze będzie dla mnie dobra, renomowana szkoła policealna czy kiepska, ostatnia w rankingach ale zawsze, uczelnia wyższa?

Jakie macie opinie , jak było u was?

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2016
lisa

Re: Lepsza dobra szkoła policealna czy kiepska uczelnia wyżs

Postprzez lisa » 2012-07-24, 13:35

Zdecydowanie najpierw dobra policealna szkoła, który ciebie poduczy do zawodu. A po niej można iść na dobre studia

Re: Lepsza dobra szkoła policealna czy kiepska uczelnia wyższa?

Postprzez Wiktor » 2013-03-22, 22:10

Witajcie:) A ja mam troszkę inne zdanie na ten temat. Ja osobiście wolał bym kiepską ale uczelnie wyższą bo szkoda by mi było lat na to żeby iść najpierw do szkoły policealnej a później na uczelnie wyższą:/ Jakoś mi się to nie widzi:/

Postprzez mariolka » 2013-06-29, 07:23

Ja też przychylam się do opinii, że lepsza jest dobra szkoła policealna niż kiepskie studia. Powoli kończą się czasy, kiedy liczy się papier, ważne są umiejętności - a tego kiepskie studia nie nauczą. W dobrej szkole policealnej jest bardzo dużo praktyki - ja chodziłam do Omegi zanim zaczęłam studiować i teraz jest mi dużo łatwiej niż zaraz po liceum.

Postprzez lambada » 2013-08-21, 21:29

Studia to przede wszystkim sama teoria, czesto nudne spisywanei ksiazek, nauka na pamiec, w ilu procentach to co sie uczycie na studiach przydaje w zyciu?? ja uwazam, ze szkola policealna ukierunkowana jest na konkret. Sama studiuje i ucze sie w szkole Go Work. wprawdzie na roznych kierunkach ale widze roznice. Zero zbednej wiedzy tylko to co potrzebne. Co fajne, mozna uczyc sie bezplanie na kierunkach zaocznych takich jak kosmetyka, informatyka czy popularna administracja. Idealne rozwiazanie dla studiujacych dziennie :)

Postprzez domestos » 2013-10-07, 07:36

Zgadzam się z tym co napisała Lambada. Na uczelniach często zakuwa się nudne nieprzydatne rzeczy, bo u nas w Polsce straszny nacisk kładzie się na teorię, a praktyczne rzeczy traktuje po macoszemu. Dlatego wybrałam się na technika farmacji w Alternatywie w rodzinnej Łodzi. Mam mnóstwo praktycznych zajęć i wiem, że to czego się podczas nich nauczę bardzo mi się przyda w przyszłej pracy.
Jedyne co mam to marzenia...

Postprzez bernadetka01 » 2017-02-20, 19:07

Ja zawsze kierowałam się tym aby się czegoś nauczyć i nie tracić czasu na coś co mnie nie interesuje. Dlatego własnie wybrałam szkołę policealną kreatoredukacja we Wrocławiu. Mnóstwo praktycznych zajęć a mało teorii tak jak pisze koleżanka wyżej. Do tego mieliśmy tam jakieś darmowe kursy- pierwszej pomocy itp. Zawsze też się przydaje. Generalnie bardzo ciekawie wszystko pomyślane.

Postprzez she23 » 2017-03-01, 21:53

Jeżeli szkoła policealna nauczy dobrze płatnego zawodu, to dlaczego nie?

Postprzez skonik2 » 2017-03-02, 20:25

w/g mnie lepsza szkoła policealna niż kiepskiej jakości uczelnia, zawody jakie mozemy nabyć po tego typu szkołach sa bardziej opłacalne niz po kiepskiej uczelni

http://www.blogpartykiosk.pl/

Postprzez skonik2 » 2017-03-07, 10:15

Wydaje mi sie ,ze lepiej miec zawod niz papier wyzszej uczelni

http://www.blogpartykiosk.pl/

Następna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta