Języki obce a kierunek studiów

Dołączył(a): 2018-06-18, 18:54

Języki obce a kierunek studiów

Postprzez Ola1232 » 2018-06-18, 19:04

Cześć. Lubię się uczyć języków obcych i wiem, że są przydatne we właściwie każdym zawodzie. Nie chciałabym jednak zostać nauczycielem, a co do tłumacza to nie jestem pewna. W liceum zdałam DSD2 na poziomie C1 (niemiecki) i pisałam maturę rozszerzoną z angielskiego (czuję się pewnie mówiąc i pisząc), ostatnio zaczęłam się uczyć hiszpańskiego i jestem póki co na poziomie chyba A1 (nauka samodzielna więc trudno ocenić). Moje pytanie brzmi na jakim kierunku najbardziej te umiejętności się przydadzą? Chciałam iść na finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Wrocławskim, jednak znajomi straszą,że tam się nie uczą i bez koła naukowego nie mam tam czego szukać. Złożę jeszcze papiery na Politechnikę Wrocławską na matematykę stosowaną, ale mogę się nie dostać, ponieważ progi są dość wysokie. Interesuję mnie również psychologia biznesu. Macie może jakieś rady? (Interesują mnie głównie uczelnie we Wrocławiu, maturę zdawałam z 2 języków obcych (pr), fizyki (pr, ale mnie nie interesuje) i matematyki (pr))

Dołączył(a): 2018-12-01, 13:05

Re: Języki obce a kierunek studiów

Postprzez Madde » 2018-12-01, 13:10

Języki przydadzą ci się bardziej w pracy i w życiu niż na studiach. Myślę, że najlepiej jeśli wybierzesz taki kierunek, który cię po prostu interesuje. A języki utrwalaj w wolnym czasie. Możesz także wybrać studia wykładane w innym języku, na Uniwersytetach Ekonomicznych jest dużo takich kierunków.

Powrót do Pytania przyszłego studenta