Jaki kierunek studiów wybrać?

Dołączył(a): 2016-07-22, 16:25

Jaki kierunek studiów wybrać?

Postprzez morsikowa » 2016-07-22, 16:30

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć opinii o kierunkach na studia tj.
-PRACA SOCJALNA
-FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Co sądzicie o tych kierunkach ? Który kierunek daję większą możliwość na rynky pracy ? Który byście polecili? :?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Dołączył(a): 2016-07-20, 12:47

Postprzez DariaAa » 2016-07-25, 14:58

jeśli chodzi o perspektywy na rynku pracy i wysokość zarobków, to ja skłaniałabym się ku finansom. ;) na to zawsze będzie zapotrzebowanie i osoba z takim wykształceniem łatwo odnajdzie się na rynku pracy. gwarancją szybkiego pozyskania satysfakcjonującej pracy jest doświadczenie praktyczne, a pozyskanie go umożliwią Ci studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. dzięki programowi "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" możliwe jest pogodzenie nauki i wykładów z nabywaniem doświadczenia. dzięki temu programowi wdrożenie się do aktywnej pracy zawodowej nie jest takie straszne, a i jest co wpisać do CV i "papiery" lepiej wyglądają. :D

Dołączył(a): 2016-07-29, 07:29

Postprzez wero92 » 2016-08-04, 00:22

Wszystko zależy jaki dla Ciebie mają mieć cel studia - czy kontynuacja rozwoju, poszerzanie zainteresowań, wiedza ogólna, czy kieruje Tobą perspektywa pracy. Osobiście uważam jak osoba wyżej, że znacznie korzystniej jest studiować finanse. Świat kręci się wokół pieniędzy, a jeżeli ktoś umiejętnie obraca się w temacie ma duży plus! Studia same w sobie powinny mieć jasno określony cel. Socjal z kolei może wynikać z przesłanek emocjonalnych, konieczna jest też taka specjalizacja, wiadomo! Myślę, że podejmiesz słuszną decyzję! Pozdrawiam!

Dołączył(a): 2016-08-01, 13:41

Postprzez HRownia » 2016-08-11, 12:24

Wybór kierunku studiów powinien być kierowany własnymi zainteresowaniami, pasjami i talentem. Rynek pracy nieustannie się zmienia, niestety ciężko jest przewidzieć, jakie zawody będą pożądane za kilka lat. Przyszłym studentom polecamy korzystanie z pomocy szkół średnich oraz udział w rozmaitych testach predyspozycji zawodowych. Dla pocieszenia dodajemy, że obecnie największe znaczenie ma nasze zaangażowanie i motywacja do pracy oraz kompetencje miękkie. Studia stanowią jedynie uzupełnienie oraz cenne doświadczenie uczące samodzielności.

Dołączył(a): 2016-08-18, 18:55

Postprzez glider » 2016-08-18, 19:20

Witam!
Mam pewne pytanie dotyczące kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Która ze specjalności jest najbardziej opłacalna: -samoloty, -silniki lotnicze, -awionika, -automatyka i systemy lotnicze, -kosmonautyka, -napędy lotnicze, -statki powietrzne, -samoloty i śmigłowce, -uzbrojenie lotnicze, czy może mechanik lotniczy? Jednak najbardziej skłaniam się ku awionice i automatyce z systemami lotniczymi. Mogę prosić Was o doradzenie?

Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2016-09-14, 10:17

Postprzez benek21 » 2016-09-14, 10:22

Jestem właśnie przed trudnym wyborem kierunku studiów. Sprawdzałem jakie są dostępne opcje i szczerze mówiąc jest ich tyle, że trudno się na coś konkretnego zdecydować. Zawsze byłem dobry z matmy, dlatego chciałbym pójść w tą stronę? Może ktoś polecić coś, tak z własnego doświadczenia? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Dołączył(a): 2016-09-30, 08:14

Postprzez aankaa » 2016-09-30, 08:22

Też jestem za finansami i rachunkowością, z resztą sama to studiuję :D. Wybrałam specjalność Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe na warszawskiej UTH Chodkowskiej. Studia są ciekawe, ale i wymagające - na pewno przeznaczone są dla osób, które interesują się bankowością i są dobre z matematyki. Takim ludziom przydaje się też cierpliwość, umiejętność analitycznego myślenia, dokładność i oczywiście umiejętność szybkiego liczenia :D Może masz jakieś pytania? ;)

Powrót do Pytania przyszłego studenta