ITS na 1 roku?

Dołączył(a): 2017-04-05, 21:03

ITS na 1 roku?

Postprzez Ichigo1221 » 2017-04-05, 21:25

Witam Wszystkich. Chciałbym zasięgnąć rady w dość nietypowej sprawie.
W tym roku zacząłem studia na AJD w Częstochowie (wydział mat-przyr). Z powodu trudnej sytuacji osobistej nie zdołałem jednak ukończyć pierwszego semestru ani przystąpić do sesji. Dzięki życzliwości wykładowców mogę jednak uczęszczać na praktycznie wszystkie zajęcia z dawną grupą (w tym laborki). Czy mając większość wiedzy z 1 semestru i "zaocznie" zaliczony drugi (wykładowcy zgodzili się przenieść oceny jeśli teraz zaliczę i za rok zacznę od nowa) mam jakiekolwiek szanse na indywidualny tok studiów na początku pierwszego semestru? Gdyby tylko się dało, chciałbym kontynuować naukę z dotychczasową grupą, bo tak na prawdę 3/4 roku będę mieć opanowane a na drugim semestrze nie będę musiał praktycznie się pojawiać z zaliczeniem czekający tylko terminu sesji. Czy zdobywszy teraz dobre oceny końcowe mógłbym starać się o dopuszczenie do 2 lat naraz? System punktacji ECTS i niezazębiające się przedmioty dają taką nadzieję. I wreszcie- czy miałoby sens kłamanie o wyjeździe za granicę za kilka lat który uniemożliwiłby zakończenie studiów w normalnym tempie? Spotkałem się z taką poradą w podobnym temacie.

Powrót do Pytania przyszłego studenta