Gdzie studiować? Jakie studia i jaki kierunek wybrać?

pytania_nowego

Gdzie studiować? Jakie studia i jaki kierunek wybrać?

Postprzez pytania_nowego » 2012-07-24, 10:29

Witam

W przyszłym roku będę w klasie maturalnej profil humanistyczny
na maturze chcę zdawać:
język polski PP
język angielski PP
historię PR
WOS PR

No i mam problem, który sobie zadaje wielu nowych studentów mianowicie -co robić dalej? Gdzie studiować?
Ciekawi mnie historia, jestem w niej bardzo dobry, interesuje się też mocno WOSem, ale za chiny nie chce iść na studia na takie kierunki jak historia czy politologia.

Najbliżej mi kierunki poniżej, o nich sądzicie, jakie macie opinie:

Europeistyka - ponoć bardzo lekki i ciekawy kierunek studiów

Stosunki międzynarodowe - podobnie jak europeistyka lajtowy i ciekawy

Prawo - niby super trudne i ciężkie, strasznie niekumaty to ja nie jestem ale... sam nie wiem

Administracja - dużo prawa ale łatwieszy od "prawa", ponoć same nudy,ale przydatne i łatwo potem pracę znaleźć

W jakim mieście studiować to rzecz drugorzędna jestem z okolic Lublina, a wieć najlepiej jakaś uczelnia w miastach: Lublin, Kraków, Warszawa itd.

Dołączył(a): 2013-04-15, 15:14

Postprzez Sylwka » 2013-04-15, 15:41

Witaj:) wydaje mi się że najlepszym miastem na studia dla studentów, który później daje najwięcej perspektyw to miasto Warszawa, tam z tego co wiem jest najmniejsze bezrobocie w porównaniu do innych miast Polski więc od razu student ma lepszy start w życie w porównaniu do studentów z innych miast:/

Dołączył(a): 2014-06-04, 11:15

Postprzez Nova23 » 2014-09-15, 09:03

Warszawa? Zdecydowanie tak, wiadomo, że jest to miasto największych perspektyw, a przynajmniej takie jest moje zdanie. Uczelni jest mnóstwo, kierunków jeszcze więcej, a więc tak szczerze mówiąc do wyboru do koloru. Ja studiuje na UTH, dokładnie jest to Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Cenie sobie ją i kierunek wybrałam moim zdaniem przyszłościowy bo bezpieczeństwo wewnętrzne, na specjalności kryminologia i kryminalistyka. Jak na tą chwilę jestem zadowolona, zobaczymy jak to będzie na ostatnim roku, na obronie i już po. Jak na tą chwile jestem pełna nadziei, szczególnie, że znajomi, którzy już ukończyli ten kierunek nie próżnują i mają całkiem niezłe stanowiska. Kto by tak nie chciał...

Dołączył(a): 2014-09-19, 07:44

Postprzez Melania » 2014-09-19, 07:57

Zdecydowanie Warszawa, wiadomo największe miasto, stolica, lepsze perspektywy na przyszłość i znalezienia pracy zgodnej z kierunkiem studiów a to jest bardzo ważne, bo dzisiaj ciężko w mniejszych miejscowościach o prace w swoim zawodzie. Ja wybrałabym stosunki międzynarodowe, to przyszłościowy kierunek. Polska prowadzi intensywna politykę międzynarodową i zawsze się po takim kierunku gdzieś załapiesz , a to w jakimś urzędzie lub międzynarodowym dużym koncernie. Prawo to też dobry kierunek ale ciężki, dużo nauki i cały czas trzeba się dokształcać bo wiadomo "nieznajomość prawa szkodzi". Jeśli lubisz śledzić przepisy i tym się interesujesz to idealny kierunek dla ciebie, ale pamiętaj prawnicy to bardzo zamknięta grupa i trzeba mieć niezłe plecy i znajomości żeby po studiach pracować w tym zawodzie, żeby się rozwijać. 8-)

Dołączył(a): 2014-11-05, 21:43

Postprzez młoda16 » 2014-11-06, 20:34

Dobre uczelnie są w różnych miastach, nie tylko w Warszawie, ale jeśli chodzi o przyszłość, to jednak perspektywy w stolicy są najlepsze. No ale tez jest minus - w Warszawie jest najdrożej więc warto starać się o stypendium, czy jakąś dodatkową kasę, żeby było lżej! Ja np. dużo czytałam o najlepszych uczelniach na stronie programu Adamed SmartUp i zarejestrowałam się też w konkursie, w którym dla najlepszych jest do zgarnięcia kasa na studia!

Dołączył(a): 2014-11-30, 19:01

Postprzez absolwent » 2014-12-31, 15:17

Ja ukończyłem informatykę w Wyższej Szkle Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, ale moja dziewczyna studiuje tam stosunki międzynarodowe. Z tego, co widzę, to bardzo ciekawy kierunek. W grupie jest kilka osób z Ukrainy i główny nacisk położony jest m.in. na sprawy Wschodnie. Zajęcia prowadzą profesjonaliści, robią to w sposób bardzo praktyczny. Praca po tym kierunku jest możliwa w wielu urzędach samorządowych, fundacjach, stowarzyszeniach. Gorąco polecam!

Dołączył(a): 2015-02-23, 14:09

Postprzez ohggii » 2015-04-08, 10:29

Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :)

Powrót do Pytania przyszłego studenta