Studia dzienne - warto czy nie?

Dołączył(a): 2013-08-16, 19:55

Studia dzienne - warto czy nie?

Postprzez Moon » 2013-08-16, 20:12

Cześć (:

Powoli przymierzam się do pójścia na studia - budowlane. Wiele słyszy się o stażach, pracy, dodatkowych kursach - same studia tonie wszystko, uprawnienia są ciągiem dalszym. Stąd moje pytanie - czy opłacają się w ogóle studia dzienne? Łatwiej w nich o dofinansowania, ale trudniej o pracę.

Dołączył(a): 2013-08-19, 11:24

Re: Dzienne - warto czy nie?

Postprzez Mojekonto » 2013-08-19, 17:40

Witaj:) Wiesz co ja niedawno skończyłam 5 lat studiów właśnie dziennych i drugi raz już na studia dzienne bym się nie wybrała. Więc jeśli tylko masz pieniądze na to żeby chodzić na studia zaoczne to chyba to bym ci polecała.

Dołączył(a): 2013-08-22, 09:56

Re: Dzienne - warto czy nie?

Postprzez Ignaś » 2013-08-22, 10:06

Witaj:) Ja tez popieram zdanie mojego poprzednika. No więc ja jestem na 4 roku studiów i tylko czekam kiedy się to skończy bo nie ma sensu na prawdę chodzić na studia dzienne jak po nich masz to samo co po zaocznych.A studia dzienne jedynie cię ograniczają jeśli chodzi o podjęcie jakiejś pracy.

Dołączył(a): 2013-10-07, 12:36

Postprzez studentkakatowice » 2013-10-12, 07:05

Również uważam, że lepiej podjąć studia zaoczne. Masz po prostu w stosunku do studentów dziennych przewagę-doświadczenie, które oni będą dopiero zdobywać po studiach.

Dołączył(a): 2013-10-16, 20:21

Postprzez Malwina654 » 2013-10-22, 09:33

Dołączył(a): 2013-10-25, 10:08

Postprzez Justyna92 » 2013-10-31, 14:27

Prawda jest taka, że jak student leniwy to i na dziennych się niczego nie nauczy, a jak pracowity to na zaocznych uzupełni swoją wiedzę sam. Także wg mnie nie ma różnicy w poziomie nauczania i to jaki student wybierze tryb zależy tylko i wyłącznie od jego planów.

Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2013-11-01, 13:26

Postprzez Bucek » 2013-11-01, 13:40

No warto warto, bo wykładowcy zawsze lepiej zwracają uwagę na to czy studiowało się studia dzienne czy zaoczne, ale to też zależy od prestiżu uczelni. Jak jest jakieś gówno, to nie licz że zwrócą na to uwagę, bo czy dzienne, czy zaoczne, to będzie lipa.
Dobrze się rozwijać ;)

Dołączył(a): 2015-02-03, 15:47

Postprzez eurol » 2015-02-03, 15:51

Malwina654 napisał(a):Ja się nie zgodzę z opinią, że studia zaoczne są lepsze od dziennych. Owszem podczas studiów niestacjonarnych można zdobywać doświadczenie praktyczne w dniach roboczych, ale materiał, który jest na nich przerabiany jest okrutnie okrojony. Nie nauczysz się wszystkiego w praktyce, teorię także trzeba mieć opanowaną. Poza tym na studiach dziennych również można pracować. :) Jedyne co to trzeba się postarać o dobrą organizację studiów. :) Ja obecnie jestem na Indywidualnej organizacji studiów dzięki czemu mogę pracować, studiować a weekendy mieć wolne. :)

Czyli na dziennym przerabia się jakiś materiał?

Dołączył(a): 2015-02-01, 23:54

Postprzez de Morie » 2015-02-06, 15:24

Ja zdecydowanie wybrałbym dzienne.

Żeby nie wyjść na alfę i omegę, to powiem że moje zdanie opieram na mojej uczelni, nie wiem jak jest na innych - mogę domyślać się, że podobnie:)

Jeśli chodzi o materiał, to zdaniem prowadzących na zaocznych przerobisz ok 70% dziennych. Dodam, że zdać jest zdecydowanie łatwiej. Osobiście muszę się sporo napracować na zaliczenie, a na mojemu kumplowi prowadzący na zaocznych szepnął na ucho, że "zdadzą wszyscy", a po chwili jako pytanie zaliczeniowe kazał mu wskazać gdzie w pomieszczeniu jest sprężarka, która swoją drogą stałą tuż obok niego:) Z drugiej jednak strony nie wierzę w sens tego czego się mnie uczy, ostatnio sam wykładowca przyznał mi, że jedyne co mi się może przydać to znajomość rysunku technicznego.

Ale poza tym wszystkim uważam, że jest dużo ważniejszy aspekt, który brałbym jako najważniejszy - studia to niesamowita przygoda i wszystkich sceptyków uprzedzam, że nie chodzi tu o libacje. Obracasz się wśród młodych ludzi, masz szanse poznać wiele nowych, świetnych osób, a ponadto klimat studiowania to jest mega:) Wszystkie organizacje studenckie, koła naukowe wydarzenia to jest coś co zazwyczaj tworzą studenci dziennych. Jeszcze nie poznałem np. w samorządzie osoby, która studiowałaby niestacjonarnie.

I jestem ciekawy o jakim doświadczeniu piszecie? Bo na pewno nie w zawodzie, w którym się kształcicie.

Powrót do Pytania przyszłego studenta