Dwa warianty, a właściwie trzy - co robić?

Dołączył(a): 2015-06-06, 15:40

Dwa warianty, a właściwie trzy - co robić?

Postprzez jannowak13579 » 2015-06-06, 15:56

Hej! "Situation" jest taka - nie mam pojęcia która z tych możliwości jest najlepsza:

1. Stacjonarne studia na Uniwersytecie na jednym kierunku (coś w stylu: Finanse i rachunkowość, logistyka, administracja), ALE nie będę miał wówczas czasu ani pieniędzy na żadne kursy, staże etc. Brak "doświadczenia" nie rokuje zbyt dobrze dla młodego człowieka po studiach, szukającego pracy. Co więcej, może się okazać, że w trakcie studiów zajdzie sytuacja, że rodzice nie będą w stanie mi pomóc, i zostanę z niewielkim stypendium.

2. Studia w PWSZ - wiem że to nie jest elitarna szkoła, ale wydaje mi się, że angielski byłby niezłym rozwiązaniem. Zalety są dwie - studia w moim mieście, co zwalnia od opłat za akademik etc., oraz możliwość ukończenia w czasie PWSZ studiów policealnych dla dorosłych w FUTURZE - myślę o dwóch latach Finansów i Racunkowości, potem 2-letni kurs Logistyki, i może jakiś roczny kurs BHP czy informatyki. Nauka w FUTURZE co drugi weekend, w tym czasie w tygodniu studiuję język angielski.

3. Jak w punkcie pierwszym, ale zamiast języka angielskiego w PWSZ, mogę wziąć się za ekonomię - wówczas FUTURA będzie dodatkiem dla studiów w PWSZ. Wada: angielskiego będę uczył się w domu.

Co jest najepszym rozwiązaniem? Jeśli pojdę na Uniwersytet, mogę zapomnieć o Futurze i tym podobnych rzeczach, które uatrakcyjnią moje wyksztalcenie. Po Uniwerku będę magistrem zarządzania, czy tam finansów i rachunkowości. Z kolei po PWSZ-ach, szkole o raczej niższym poziomie, moje CV będzie trochę bogatsze. W przyszłości chcialbym pracować w zawodzie związanym z językiem angielskim lub finansami.
Pozdrawiam!

Dołączył(a): 2015-04-30, 12:43

Postprzez nocci » 2015-06-06, 16:43

1. Na studiach na uniwersytecie będziesz mieć czas na dodatkowe rzeczy - wykłady często są nieobowiązkowe, a ćwiczeń nie ma tak dużo. Na szkołę policealną znajdziesz czas, staże, kursy i pracę (np. w takich call center, gdzie masz elastyczne godziny) znajdziesz czas.

2. Szkoły policealne z reguły mają niski poziom kształcenia. Jeśli kierunek jest bardzo podobny do studiów (np. studiujesz FiR i bierzesz sobie technika administracji), to zbyt wiele Ci to nie da.

3. Z angielskiego często masz darmowe lektoraty, kształcące do poziomu B2, filologia na licencjacie daje Ci C1.

4. Nauka języka w domu nie jest zła, zwłaszcza jeśli jesteś obytym studentem i masz koleżanki na filologii, które w zamian za drobną przysługę zgodzą się pouczyć studenta.

5. Ciężko o płatny staż.

6. Na filologię idź, jeśli chcesz w przyszłości uczyć angielskiego.

7.Jeśli chcesz się wybić w FiR, musisz mieć coś dodatkowego.

8. Zdecyduj sam.

Dołączył(a): 2015-06-06, 15:40

Postprzez jannowak13579 » 2015-06-06, 17:36

Ale chodzi o to, że nie wiem, czy utrzymam się poza moim miastem, czyli w mieście gdzie jest Uniwersytet. A może dojść do sytuacji, że w trakcie studiów nie będę miał za co się utrzymać :p
Czy opcja: ekonomia na PWSZ + technik rachunkowości w FUTURZE, oraz kurs na logistyka są sensownym rozwiązaniem, czy to raczej niewypał???

Dołączył(a): 2015-04-30, 12:43

Postprzez nocci » 2015-06-12, 16:18