Czy warto iść na studia?

Czy warto iść na studia?

Postprzez Zora » 2013-02-15, 18:52

Witam wszystkich forumowiczów:)
Chciałabym posłuchać opinii studentów na ten temat tzn czy warto iść na studia czy raczej to się nie opłaca i jest to tylko zmarnowany czas. No bo z tego co teraz widzę to każdy idzie na studia i tych osób z wykształceniem wyższym jest mnóstwo a wcale później nie znajdują prac w swoim zawodzie:/

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Czy warto iść na studia?

Postprzez Lukas » 2013-02-19, 11:14

Haha:) No ciekawy temat:) Owszem teraz jest mnóstwo osób którzy pokończyli wyższe uczelnie i pracują na kasach w sklepach czy McDonalds. Ale ja jednak myślę że warto się kształcić, choćby dlatego że człowiek zdobywa przez ten czas nową wiedzę a tak to po prostu stałby w miejscu.

Postprzez Anioł » 2013-03-16, 12:44

A może lepiej założyć coś swojego, bo teraz to osoby które mniej są wykształcone a mają głowę do interesów lepiej wychodzą na tym niż te osoby które studiują i robią magistrów, inżynierów.

Postprzez Mordeczka » 2013-03-18, 10:58

Ja myślę ze warto ale jeśli zastanawiasz się nad tym to najlepiej żeby później w przyszłości nie żałować to wybierz sobie jakiś prosty kierunek przy którym nie będzie trzeba się jakoś bardzo napracować z nauką. Ja osobiście polecałabym ci coś z zarządzaniem:)

Postprzez Kaziu11 » 2013-07-02, 19:26

To zależy, bo może ma chłopak czy dziewczyna lepszy pomysł na Siebie który mu zapewni stabilną przyszłość i wgl. Ponad połowa milionerów na Swiecie nie ma studiów.

Postprzez edyta31797 » 2014-01-07, 10:37

Uważm,że na studia zawsze warto iśc. To jest pewna inwestycja w siebie, ktorej sie nie utraci. Studiowanie ma wiele zalet np:
1. podnosza wiarę w siebie i w swoje mozliwości
2. nie każdy dostaje się na studia - zawsze mozesz być lepszy od innych
3.studia rozwijają społecznie itd.
Nalezy sie tylko zastanowic jaki kierunek wybrać, potem starac sie wytrwac w nauce, gdyż lepiej mieć dyplom niz nic.

Postprzez paulina126p » 2014-04-16, 11:48

Osobiście uważam, że warto studiować. Można tam zdobyć wiedzę, ale i nie tylko. Studiowanie ma również wiele innych zalet nie tylko związanych z nauka i siedzeniem na wykładach. Jak słusznie zauważyła moja poprzedniczka pozwalają zwiększyć wiarę w siebie, można poznać wiele różnych ciekawych ludzi, na uczelniach prowadzone są często fantastyczne projekty, które mogą rozwijać. Na jednym przedmiocie mamy prowadzić bloga, który będzie rozliczeniem naszego przedmiotu. Wybrałyśmy z dziewczynami temat związany z życiem studenckim. Musimy zdobyć 1000 unikalnych użytkowników i zwracam się z prośbą o odwiedzenie bloga. Znajdziecie tam dużo ciekawych i przydatnych informacji i porad związanych z życiem studenckim. Link do bloga http://lodzki-indeks.blogspot.com. Zapraszam również do polubienia fanpage'a którego linka można znaleźć na blogu.

Postprzez Fensylia » 2014-04-16, 20:34

A co sądzicie o osobach, które odradzają studia i polecają np założyć własny biznes? Mnie ciekawi fakt, że są to przeważnie ludzie sukcesu, którzy mówią o własnych przykładach (olali studia i zrobili karierę), teraz zarabiają niezłe pieniądze. I kto tu mądrze gada? ...

Postprzez Clannad » 2014-05-16, 13:24

Własny biznes wymaga wkładu. Skąd taki wezmiesz? Poza tym przy dzisiejszych podatkach -sorry. Ja studiuję bo chcę zgłębiac swoja wiedze i zainteresowania ,a wlasny biznes dopiero jak cos będę miał na koncie .Poza tym studia to studia – najfajniejszy czas. Teraz mam życie towarzyskie, chodże na imprezy do hula kuli, mam czas dla znajomych. Wszystko w swoim momencie – wielu „młodych biznesmenów” kończy z długami.

Postprzez kawka84 » 2014-05-30, 08:40

Warunki na rynku pracy są jakie są - po żadnych studiach nie ma się gwarancji dobrej pracy. Warto iść na studia ze względu na rozwijanie swoich zainteresowań. Papier za studia prędzej czy później się może przydać.

Następna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta