Czy warto iść na studia?

Re: Czy warto iść na studia?

Postprzez Topia » 2016-07-13, 22:43

Uważam, że zdecydowanie warto studiować. Na studia idzie się żeby się rozwinąć, nabyć obycia, wiedzy z różnych dziedzin,umiejętności uczenia się i wyszukiwania potrzebnej wiedzy. To wszystko potem procentuje w pracy zawodowej. W wielu ofertach pracy jest tylko wymóg wyższego wykształcenia bez znaczenia jest kierunek bo człowiek wykształcony szybciej ma szansę się odnaleźć w nowych obowiązkach bo studia uczą szybkiego radzenia sobie z dużą ilością pracy .
[url=http://moda-meska.pl/poszetki/]poszetka do garnituru[/url]

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Postprzez NikolaL12 » 2016-08-03, 11:07

Moim zdaniem warto ;) Przyznam, że początkowo nie chciałam iść na studia, nie widziałam sensu. Jednak moja mama mnie przekonała i poszłam.. Dziś mam pracę z której jestem zadowolona, która daję mi satysfakcję i do której idę z chęcią ;) I jestem mamie wdzięczna, że mnie namówiła.

Postprzez aleksm » 2016-08-10, 20:15

oczywiście że warto iść na studia. Każdą formę poszerzania swojej wiedzy, horyzontów warto podjąć, raz że dla samego siebie a dwa żeby potem lepszą pracę znaleźć. Niby mówi się że po studiach nie ma pracy, ale to nie jest do końca prawda, wszystko zalezy od kierunku. Ja studiuję turystykę i rekreację na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, oprócz zajęć przechodzimy także dodatkowe kursy, które zwiększą jeszcze naszą atrakcyjność na rynku pracy

Postprzez danielusk » 2016-09-11, 22:59

Chyba zależy czy takiemu czy innemu studentowi powiodło się czy nie. Jeśli skończył studia i osiągnął zadowalający sukces, pewnie będzie siłą konsekwencji przypisywał to studiom że go "dobrze wyszkoliły". Kto bez studiów osiągnie sukces, powie że są niepotrzebne.
Takie przynajmniej jest moje spojrzenie na tą sprawę ;)

Postprzez maja1989 » 2016-09-13, 08:37

Jeśli wiesz co chcesz robić to zawsze warto iść na studia ale jak się już na nie chodzi to powinno się je pogodzić z pracą w swoim kierunku albo przynajmniej jakimś dłuższym stażem bo beż tego po studiach możesz nic nie zrobić pracodawcy wolą przyjmować ludzi z doświadczeniem niż po studniach bo teraz studnia ma prawie każdy

Postprzez tysia » 2016-09-29, 20:04

Pewnie, że warto - dyplom uczelni wyższej na pewno pomoże nam w znalezieniu dobrej pracy. Ale oczywiście nie sam "papierek" się liczy, ale przede wszystkim to, co zostanie nam w głowie po studiach. Ja teraz będę zaczynała ostatni rok logistyki (magisterka) na UTH Chodkowskiej w Warszawie i mam poczucie, że przez tych kilka lat nauczyłam się sporej ilości rzeczy. A co do samej uczelni, nie mam żadnych większych zastrzeżeń, jak wszędzie są tam i trudniejsze i nieco łatwiejsze przedmioty, ale lepiej od początku uczyć się na bieżąco, żeby później nie mieć problemów w czasie sesji.

Postprzez annka » 2016-10-14, 10:34

też myślę, że warto :)

Postprzez meggy » 2016-11-30, 09:21

Pewnie, ze warto ;)

Postprzez erachon » 2016-11-30, 19:01

Myślę, że warto. Chociaż aktualnie na rynku pracy liczy się przede wszystkim doświadczenie, nie możemy przewidzieć, czy za 10 lat nie wejdą jakieś regulacje pozwalające pracować w danych dziedzinach tylko posiadając odpowiedni stopień wykształcenia. Jak rozpoczynałam pracę w bankowości byłam akurat na ostatnim roku studiów inżynierskich (notabene na kierunku tak dalekim od bankowości jak to chyba tylko możliwe) i rozważałam poprzestanie na stopniu inżyniera. Wtedy mój przełożony powiedział mi, że teraz może mi się wydawać, że mam już pracę, mam już stopień, po co mi więcej do szczęścia - ale rynek pracy ciągle się zmienia i to, że aktualnie nie mam problemów z zatrudnieniem, nie oznacza że tak będzie zawsze. A na pewno wykształcenie zwiększa wartość kandydata na rynku pracy :)

Warto jednak podejmować przemyślane decyzje - dla mnie nie do końca przemyślany kierunek studiów inżynierskich był drogą przez mękę. Na szczęście studia magisterskie wybrałam kierując się już zainteresowaniami (no i nie ma co ukrywać, sytuacją na rynku pracy - rynek finansowy jest nienasycony :roll: ) i tak oto skończyłam na WSZiB na Zarządzaniu Finansami - i wreszcie zdobywam wykształcenie, które poza dyplomem daje mi też ogrom bardzo praktycznej wiedzy. Automatycznie zmienia się nastawienie do studiowania :roll:

Postprzez Saraa » 2017-06-29, 10:50

Oczywiście, że warto :). Rynek pracy się zmienia, dlatego ja przy wyborze studiów wolałam kierować się zainteresowaniami. Takie studia mnie nie męczą i myślę, że dużo łatwiej będzie mi znaleźć pracę po studiach, niż gdybym ich nie miała. Postawiłam na Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w mojej rodzinnej Gdyni i nie żałuję tej decyzji ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta