Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Re: Co studiować, żeby mieć dobrą pracę i dobrze zarabiać?

Postprzez hato » 2016-10-04, 09:58

Trzymajcie namiary - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/
Świetne miejsce, z bardzo dobrą kadrą i kilkoma kierunkami. Prawda jest taka, że publiczne uczelnie idą na masówkę, a w kadrze panuje nepotyzm.
Mało która uczelnia faktycznie nastawiona jest na przygotowanie studentów do pracy.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2016

Postprzez siteseo » 2016-10-05, 15:53

Szukanie kierunku studiów typowo pod zarobki chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. :roll:
Szukaj czegoś powiązanego z tym co Ciebie interesuje (przynajmniej w minimalnym stopniu), potem oceń ew. w którym kierunku to rozwijać. Studiowanie na siłę raczej nie jest najlepszą opcją. ;)
http://sklep.siteseo.pl

Postprzez michalzbuk » 2017-02-15, 13:22

Zdecydowanie trzeba kierować się swoimi zainteresowaniami, aby studia dawały przyjemność, a nie frustrowały. Jestem po zmianie kierunku, bo jednak poprzedni był zbyt irytujący i ostatecznie nie dawał zbyt dużych możliwości zawodowych. Obecnie jest lepiej, polecam informatykę, chociaż w tym wypadku warto być ukierunkowanym odnośnie tego (w końcu nie można być jak malarz-tapeciarz-akrobata). :D Studiuję w Katowicach, to piękne miasto, ma wiele atrakcji kulturalnych, sportowych jak i rozrywkowych (więcej można dowiedzieć się np. w tym artykule: http://life7.pl/atrakcje-w-katowicach/). Pewnie najbardziej rozpoznawalną budowlą Katowic jest Spodek (szczególnie gdy w Sylwestra był dość dobrze pokazywany przez jedną ze stacji telewizyjnych).

Postprzez Asa » 2017-02-20, 10:12

RADA
DLA TYCH CO NIE WIEDZĄ CO ROBIĆ DALEJ W ŻYCIU

na myśl przychodzi mi Podróżuj i zarabiaj
ale poniżej mam coś czego poszukują na rynku pracy:

Zawody poszukiwane:
- tłumacz- języki
- informatyk, administarator, specjalista IT
- spawacz, tokarz, kierowca, elektryk, hydraulik itp.
- e-commerce, czyli sprzedaż, marketing,
- lekarz, pielęgniarka, czyli wszystkie dziedziny medycyny, ludzie przeciez ciągle chorują,\

PIERWSZE POMYŚL
co lubisz robić, chyba że nic nie lubisz,
czy jest konkretny zawód który by ci odpowiadał,
i po tem czy kasa będzie się zgadzać ,
potem idź się kształcić w tym kierunku,
czyli kursy, zawodowa szkoła
potem jednak jak stwierdzisz że da ci prace socjologia albo politologia to można iść na studia,

lub

jednak nie wiesz c o chcesz robić w życiu to idż do pracy, zobacz czy to coś dla ciebie i wtedy się kształć, ile osób twierdzi, że pracuje w zawodzie, w którym się nie kształcili,

JAK SIĘ MÓWI PRAKTYKACZYNI MISTRZA
Zaś wszyscy "mistrzowie" inaczej wykładowcy pracują na uczeniach w budżetówce, czyli to z twoich podatków, średnie zarobki na uczelniach 5-8 tys, zł+ rady nadzorcze, prywatne uczelnie , publikacje, i poprawki, bo mają cię raczej za nic, najlepiej być panią w średnim wieku, w pierwszym rzędzie, bo taką sznują.

Twoje KOSZTY:
- NAJDROŻSZY JEST CZAS, 5 lat na stacjonarych uczelniach od 8 rano do 5 popołudniu, z okienkami w środku, w tym zero pensji, składek , lat pracy, tylko pieniądze twoich rodziców, ale uczelnia jest bezpłatna, wiecie państwowa,

LUB KREDYT STUDENCKI, hehe ale ten trzeba spłacić, wkońcu rynek pracy jest otwarty ale zagranicą tam, wszędzie jest praca,

- DOJAZDY , stancja, np. największy moloch uczelniany to lublin 100 tys. studentów, zaś 200 tys. mieszkanców, dodać tylko, że na tobie zarobią z kosztów wynajmu , jedzenia, bo w Lublinie nawet nie ma ciekawych miejsc pracy, zakładów, dróg, itp,

- NERWY bo fajna to tylko jest zabawa , imprezy, znajomości, a za reszte to kup sobie dobre proszki , na nerwy, chyba ze po studiach odrazu wpedzisz sie w nerwice ,

RADA
nie odwlekaj dorosłosci o 5 moze 3 lata stracone lata bo WADY:

- nie przygotowuja DO PRACY
- IDZIESZ TYLKO MASOWO, inny idzie to ja też,
liczy się papier, niestety nie bo doświadczenie, po pierswszej pracy łatwiej znaleść drugą,
- PO NICH BEDE MIAŁ PRACĘ MARZEŃ, NAPEWNO?
to wyobrażenie często boleśnie weryfikują realia rynku pracy,
- studenci, żeby znaleśc pracę muszą wyjechać do wielkich miast Warszawa Wrocław, bo w mniejszych lokalizacjach nie mam odpowiednich zakładów pracy, tam szukają konkretnych zawodów, tak jak zagranicą, mówi się że brakuje rąk do pracy,
- wg Gus liczba styudentów maleje, ale nie myśl ze mniej to miejsce w urzędzie się znajdzie, bo
1. znajomośćc,
2. pracują już latami średnio 40, na jednym stanowisku pracy, logiczne ewerytura jest w wieku60
3. szczęscie? a masz je?

5 lat stracisz policz x1500 zł (minimalna narazie) + składki+premię + staż pracy+ urlop,

OSTATNIA RADA
bądź inny, zrób zawód, nie szkołę,

Przykład
JA studia ekonomia, zarobki 1600 zł na ręke, hehe 0% szans na awans mimo, że to korporacja fokładnie filia w mniejszym mieście,

MĄŻ ślusarz 3700 zł na ręke, + weekendy,

KUZYNKA pielęgniarka 3000 zł na ręke + praca w laboratorium, praca zmianowa czyli 3 dni w robocie 4 wolne, fajnie,

BRAT zero szkoły nawet średniej oczywiście anglia, praca na kuchni od 2 lat, obecne zarobki 11,5 funtów, stać go na wszystko,

KUZYN spawacz, firma własna, auta wycieczki sponsorowane,

Postprzez she23 » 2017-03-01, 21:55

Wszystko co daje potem zatrudnienie w firmach zajmujących się nowymi technologiami.

Postprzez skonik2 » 2017-03-02, 20:20

medycyna - to zawsze dobry kierunek, czy zamierzasz pracować w kraju czy za granicą

http://www.blogpartykiosk.pl/

Postprzez klaus » 2017-03-03, 13:20

A może nie warto studiować tylko warto zostać hydraulikiem? :) http://hydraulik-krakow.com/

Postprzez aaniaa » 2017-03-30, 08:54

Hm, a ja myślę, że jeśli będziemy dobrzy w tym co robimy to na pewno i dobra praca i dobre zarobki się pojawią ;) Ja wybrałam prawo (na WSP Chodkowskiej we Wrocławiu) - już ponad dwa lata zleciały, jeszcze trochę zostało bo to jednolite 5 letnie. Taki wybór, bo od zawsze chciałam pracować jako adwokat, długa droga przede mną, ale jestem dobrej myśli :D

Postprzez sigmasig » 2017-06-19, 10:07

każdy zrobi po swojemu
https://www.bnt-sigma.pl

Postprzez svenn » 2017-07-04, 08:50

prawo; coaching, mentoring, medycyna, szczególnie neurologia i neurochirurgia;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania przyszłego studenta