Płatne praktyki we Wrocławiu

Płatne praktyki we Wrocławiu

Postprzez MacCi » 2015-07-03, 14:23

W Votum SA oferują praktyki dla studentów prawa i administracji. Czy ktoś ma doświadczenia jako praktykant u nich? W ogłoszeniach zawsze wszystko tak pęknie wygląda, ale jak to wszystko ma się do rzeczywistości? Można się czegoś nauczyć? Czy traktują praktykantów jak zło konieczne? Proszę o szczere opinie.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Płatne praktyki we Wrocławiu

Postprzez Dova » 2015-07-07, 12:42

Specjalnie założyłam konto, żeby się dołączyć do wątku. W sierpniu zaczynam praktyki w Votum i szukam teraz ludzi, którzy byli w firmie wcześniej i mają dla mnie jakieś wskazówki. O samych praktykach nic jeszcze powiedzieć nie mogę, bo to dopiero przede mną i tutaj liczę na innych, ale jeśli chodzi o pierwszy kontakt z firmą Votum to odbieram go pozytywnie. Wysłałam aplikację, odezwali się, byłam na rozmowie. To duża korporacja, ale widać, że są otwarci na młodych ludzi, współpracują z różnymi organizacjami studenckimi (tak na nich trafiłam). Moja kandydatura była poparta całkiem przyzwoitym indeksem (nie będę się przechwalać) i działalnościami pozaszkolnymi, więc o to byłam raczej spokojna, chociaż jest wielu chętnych. Ważne jest też jakie wrażenie zrobisz podczas rozmowy. Firmie zależy na ludziach komunikatywnych, dobrze zorganizowanych i chętnych to uczenia się poprzez zdobywanie praktycznych umiejętności.

Postprzez DagAr » 2015-07-10, 10:17

Praktyki w czasie wakacji są na pewno lepsze niż te w ciągu roku, bo więcej czasu możesz poświęcić tylko im. Ja byłam rok temu, ale do tej pory nie miałam okazji podzielić się z kimś moimi wrażeniami. Ledwo załapałam się wtedy na wrzesień, bo było sporo chętnych. Na pewno mogę bardzo polecić tego typu doświadczenie. Nie były to moje pierwsze praktyki, ale zdecydowanie w Votum wiedzą najlepiej, że dla studenta liczy się zdobywanie wiedzy praktycznej. Stanie przy ksero czy odbieranie telefonów w sekretariacie (miałam niestety tą wątpliwą przyjemność w innym miejscu) niczego przydatnego nie nauczy. Votum to dosyć duża korporacja, w dodatku cały czas się rozwijają. Zasady funkcjonowania są takie jak w korporacji. Różne departamenty współpracują ze sobą. Jest dział prawniczy, dział zajmujący się korespondencją, archiwum itd. Każdy dział ma swoje obowiązki. Departament prawa zajmuje się tym, do czego jest przygotowany. Duża dawka definicji, procedur czy zasad postępowania. Nie tylko przyglądasz się z boku co i jak, ale jesteś częścią zespołu i masz swoje obowiązki do wykonania.

Postprzez andrre » 2015-07-17, 11:59

Praktyki, o których tu mowa są płatne, zgadza się? Przyznam szczerze, że to dla mnie coś nowego, bo do tej pory był raczej tylko i wyłącznie obowiązek. Wiadomo, że dopóki jeszcze się uczę, to pensji się spodziewać nie mam co, ale, żeby chociaż się za bilet studencki zwróciło ;) Miałem taki okres, że jeździłem z uczelni do kancelarii nawet i kilka razy dziennie, miesięczny, miesięcznym, ale wiadomo, że lepiej jak nie ubywa :)

Postprzez DagAr » 2015-07-23, 08:16

andrre napisał(a):Praktyki, o których tu mowa są płatne, zgadza się? Przyznam szczerze, że to dla mnie coś nowego, bo do tej pory był raczej tylko i wyłącznie obowiązek. Wiadomo, że dopóki jeszcze się uczę, to pensji się spodziewać nie mam co, ale, żeby chociaż się za bilet studencki zwróciło ;) Miałem taki okres, że jeździłem z uczelni do kancelarii nawet i kilka razy dziennie, miesięczny, miesięcznym, ale wiadomo, że lepiej jak nie ubywa :)

Tak, praktyki w Votum są płatne. Nie są to jakieś ogromne kwoty, ale frima ma zasadę, że za wykonaną pracę się płaci, a na praktykach, oprócz uczenia się oczywiście, wykonujesz także konkretne zadania, pomagasz zespołowi, do którego jesteś przydzielony, nie tylko przyglądasz się im z boku. Ja bym poszła do Votum nawet za darmo, ale fakt, że uważają pracę praktykanta za wartościową, bardzo dobrze o nich świadczy. To tylko kolejny argument za tym, żeby do nich aplikować.

Postprzez Olik » 2015-07-24, 09:26

Często słyszy się opinie, że studenci prawa "załatwiają sobie praktyki" gdzieś w rodzinnych kancelariach, bo i tak wiedzą, że po skończonych studiach czeka tam na nich miejsce i nawet nie muszą się starać. Ja dostałam zaproszenie na praktyki do Votum podczas warsztatów. Docenili mój aktywny udział na warsztatach. Tak naprawdę dopiero podczas praktyk zrozumiałam, że prawo to jest właśnie to, czym chcę się zajmować. Nie zostaniesz prawnikiem bez wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach, ale to jakim prawnikiem będziesz zależy od tego, jak sobie radzisz z wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce, taka jest prawda. Dzięki praktykom w Votum mogłam zobaczyć chociaż ułamek tego, czym będę się zajmować w przyszłości. I spodobało mi się to bardzo ;)

Postprzez andrre » 2015-07-24, 11:57

DagAr napisał(a):
andrre napisał(a):Praktyki, o których tu mowa są płatne, zgadza się? Przyznam szczerze, że to dla mnie coś nowego, bo do tej pory był raczej tylko i wyłącznie obowiązek. Wiadomo, że dopóki jeszcze się uczę, to pensji się spodziewać nie mam co, ale, żeby chociaż się za bilet studencki zwróciło ;) Miałem taki okres, że jeździłem z uczelni do kancelarii nawet i kilka razy dziennie, miesięczny, miesięcznym, ale wiadomo, że lepiej jak nie ubywa :)

Tak, praktyki w Votum są płatne. Nie są to jakieś ogromne kwoty, ale frima ma zasadę, że za wykonaną pracę się płaci, a na praktykach, oprócz uczenia się oczywiście, wykonujesz także konkretne zadania, pomagasz zespołowi, do którego jesteś przydzielony, nie tylko przyglądasz się im z boku. Ja bym poszła do Votum nawet za darmo, ale fakt, że uważają pracę praktykanta za wartościową, bardzo dobrze o nich świadczy. To tylko kolejny argument za tym, żeby do nich aplikować.

Jak długo się czeka na odpowiedź? Złożyłem aplikację (praktyki nigdy za wiele) i zastanawiam się ile czasu będę się musiał stresować, zanim się dowiem co dalej.

Postprzez DagAr » 2015-07-29, 08:02

andrre napisał(a):
DagAr napisał(a):

Jak długo się czeka na odpowiedź? Złożyłem aplikację (praktyki nigdy za wiele) i zastanawiam się ile czasu będę się musiał stresować, zanim się dowiem co dalej.

Votum kontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami, maksymalnie w ciągu 2 tygodni. Jeśli po tym czasie nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi to znaczy, że niestety będziesz musiał spórbować innym razem.

Postprzez Dova » 2015-07-29, 11:20

andrre napisał(a):
DagAr napisał(a):

Pozwalam sobie doprecyzować wypowiedź poprzedniczki, skoro jestem "na świeżo" ;) Rekrutacja jest następująca. Najpierw wysyłasz swoją aplikację wraz z informacją od kiedy chciałbyś zacząć praktyki albo jaki konkretny okres czasu Cię interesuje. Jeśli będą Tobą zainteresowani dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której powinieneś wykazać się czymś szczególnym (mile widziane jakieś wcześniejsze doświadczenia, aktywność na studiach itp.). Jeśli uznają Cię za odpowiedniego kandydata przedstawią Ci ofertę współpracy. Czyli po przejściu pierwszego etapu czeka Cię jeszcze jeden stres związany z czekaniem na odpowiedź :) Powodzenia

Postprzez Niw » 2015-07-30, 13:08

Olik napisał(a):Często słyszy się opinie, że studenci prawa "załatwiają sobie praktyki" gdzieś w rodzinnych kancelariach, bo i tak wiedzą, że po skończonych studiach czeka tam na nich miejsce i nawet nie muszą się starać. Ja dostałam zaproszenie na praktyki do Votum podczas warsztatów. Docenili mój aktywny udział na warsztatach. Tak naprawdę dopiero podczas praktyk zrozumiałam, że prawo to jest właśnie to, czym chcę się zajmować. Nie zostaniesz prawnikiem bez wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach, ale to jakim prawnikiem będziesz zależy od tego, jak sobie radzisz z wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce, taka jest prawda. Dzięki praktykom w Votum mogłam zobaczyć chociaż ułamek tego, czym będę się zajmować w przyszłości. I spodobało mi się to bardzo ;)

Znam osoby na moim roku, które poprzestały tylko na obowiązkowych praktykach. Nie pytałam o powody, być może właśnie mają już zaklepane miejsce albo są tak uzdolnieni, że nie potrzebują szlifowania umiejętności. Dla mnie to było zdecydowanie za mało. Jutro mój ostatni dzień praktyk w Votum i szczerze żałuję, że w związku z wyjazdem nie mogę zostać jeszcze jeden miesiąc. Porady zawodowych prawników, pisanie pism procesowych, duża ilość zadań merytorycznych i możliwość uczestniczenia w "codziennym życiu" działu prawnego to dla mnie bardzo cenne doświadczenie.

Następna strona

Powrót do Praktyki studenckie