Inwestowanie małych kwot na forex

Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez hato » 2017-02-28, 10:44

Od kilku lat interesuję się rynkiem forex. Powiedzmy, że pod względem teoretycznym czuję się zaawansowany, ale nigdy nie inwestowałem prawdziwych pieniędzy, jedynie próbowałem na sucho. Czy Waszym zdaniem wejście na forex ze środkami na poziomie kilku tysięcy złotych i inwestowanie małych kwot w ogóle ma sens? Jakie są Wasze doświadczenia? Czy startując z takimi pieniędzmi moje saldo nie zrobi się prędko zerowe?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez esekk » 2017-03-01, 18:55

Pewnie, że początkowo sens ma wyłącznie obracanie niewielkimi kwotami. W Easymarkets miałem od początku obligatoryjny stop loss, miałem ochronę przed ujemnym saldem, ale nawet nie zbliżyłem się do wyzerowania konta. Nie od razu te wyniki były oczywiście idealne, ale od jednej do drugiej transakcji szło mi coraz lepiej, łapałem wyczucie. Największe znaczenie ma budowanie doświadczenia na systemie - po każdym tygodniu będziesz śmiał się z tego, jak poprzednio mało potrafiłeś.

Postprzez she23 » 2017-03-01, 21:34

Ja bym się jednak nie bawiła w takie inwestycje, bo są bardzo ryzykowne.

Postprzez hato » 2017-03-02, 15:23

she - bardzo cenna sugestia.
Co dokładnie oznacza obligatoryjny stop loss? Samo pojęcie stop loss znam, ale obligatoryjny?
Wszystkie systemy to mają? Przeglądałem stronę EasyMarkets - chwalą się opcją anulowania operacji w ciągu godziny od jej zawarcia. Czy to naprawdę jest aż tak unikalna opcja?

Postprzez esekk » 2017-03-08, 19:01

Masz go z automatu. Broker bierze w ten sposób trochę odpowiedzialności na siebie, ale duzi gracze moga sobie na to pozwolić. Znam kilka osób, które twierdziły, że one nie potrzebują do inwestowania żadnego wsparcia, a zerowały sobie swoje depozyty w ciągu kilku dni - ucz się na błędach innych. EasyMarkets ci pomoże w każdym przypadku, odpowiadają na naprawdę głupie pytania, ale przez to każdy przechodzi i nie ma tutaj nic zaskakującego.

Postprzez hato » 2017-03-10, 15:23

Ok, założyłem konto demo. Wyjaśnij mi jedną kwestię - przy panelu transakcji, tak gdzie się wybiera, co chce się kupić i w jakiej ilości, pojawia się coś takiego jak dealcancelation, coś takiego, mogłem trochę pomylić słowo. Dobrze rozumiem, że chodzi tutaj o anulowanie operacji? Tam pokazuje, że można anulować w ciągu 60 minut. Na jakiej zasadzie to dokładnie działa? Ta kwota jaką trzeba zapłacić za anulowanie rośnie? Czy w takiej sytuacji traci się coś dodatkowo ze względu na anulowanie?

Postprzez esekk » 2017-03-13, 18:52

Tak. Możesz anulować operację, a kwota się zmienia w zależności od aktualnej sytuacji. Nie zwróciłem uwagi, ale wydaje mi się, że nie zawsze sumy są podobne w czasie. Dawno nie używaliśmy tego. Najlepiej zobacz sobie przy wersji demo jak się będzie zmiała kwota przy transakcji. Ogólnie bardzo przydatne narzędzie, szczególnie na początku, kiedy jeszcze nie będziesz miał wyczucia.

Postprzez hato » 2017-03-14, 15:27

Narzędzia sobie posprawdzam. Na razie będę wysyłał pytania do EasyMarkets, ale też i tutaj proszę o porady.
Z jaką kwotą startowaliście z inwestowaniem? Ile trzeba wyłożyć, żeby w ogóle to miało sens?
Nie dysponuję bardzo dużą kwotą. To raczej będzie suma na poziomie kilku tysięcy złotych.

Postprzez esekk » 2017-03-15, 22:07

Kilka tysięcy na start to dobra kwota. Nie potrzebujesz większej sumy, bo niby po co? Zresztą - nie ma co ryzykować. Najważniejsze to wykorzystać bonusy na start. Musisz sprawdzić jak jest aktualnie, ale kiedy wpłacaliśmy depozyt to najbardziej opłacała się kwota na poziomie kilku tysięcy złotych, bo wtedy dostawało się 50 proc. więcej. Szkoda byłoby tego nie wykorzystać. A dalej to już po prostu racjonalne inwestowanie - najlepiej opierając się na niewielkich kwotach.

Postprzez hato » 2017-03-16, 15:29

Rozumiem. Wkrótce powinienem wpływać depozyt. Jak na razie bardzo dobrze trafiam z walutami - wczoraj wiele się działo, chyba po zmianie stóp procentowych USA. Widzę zależności. Większość decyzji polityków i ludzi odpowiedzialnych za finanse chyba można przewidzieć. Te decyzje które były podejmowane w ostatnich tygodniach, były zgodne z tym, co mi się wydawało.

Następna strona

Powrót do Praca i kariera