Politologia-czy warto iść na ten kierunek

Re: Politologia-czy warto iść na ten kierunek

Postprzez ksantypa » 2014-07-29, 17:38

Ja skończyłam politologię na Akademii Ignatianum w krk i w ogóle nie żałuję. po pierwsze dlatego, że autentycznie mnie to nie interesuje. po drugie poszłam na ciekawą specjalność - public relations i marketing polityczny. Pracuję w krakowie w agencji reklamowej, współpracujemy z biurami partyjnymi i z kilkoma korporacjami. Ale poszłam na staż do innej agencji jeszcze na studiach, dzięki temu miałam już doświadczenie. Moim zdaniem bezsensowne jest studiowanie takich kierunków jak socjologia, zarządzanie czy politologia przez 5 lat bez robienia praktyk i staży.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Postprzez Topia » 2016-07-13, 22:42

Jako politolog z wykształcenia mogę powiedzieć, że studia są szeroko rozwijające, ale nie dają konkretnego zawodu. Ja od początku swojej drogi zawodowej pracuję w administracji państwowej i co ciekawsze zdobywałam je sama bez żadnych \"pleców\". Zaczęłam od praktyk w interesujących mnie instytucjach, wykazałam się .... i zostałam. Wbrew pozorom wielu studentów i absolwentów w ten sposób znajduje pracę
[url=http://moda-meska.pl/poszetki/]poszetka do garnituru[/url]

Postprzez szranczak » 2016-12-04, 08:15

kierunek studiów nie wyznacza tego co będziesz w życiu robić (może poza takimi które dają "uprawnienia" czyli lekarz, farmaceuta, prawnik itp.) - na studiach masz się nauczyć umiejętności i zdobyć jakąs wiedzę, a wiedzę zawze możesz uzupełnić. Na politologię nie polecam (tam powinni iść przyszli dziennikarze i politycy, urzędnicy nikt poza nimi, bo te studia niczego nie wnoszą - więcej nauczysz się w TV :D)

Postprzez marcin20 » 2017-07-20, 10:49

jeśli naprawdę widzisz siebie studiującą politologię to próbuj! powodzenia!!! ;)

Postprzez Konrad1997 » 2019-07-19, 14:58

Politologia daje okrągłe 0 perspektyw. Zmarnowałem 3 lata, a o pracy w zawodzie można pomarzyć. Odradzam, nie róbcie tego samego błędu. Politologia UW to masakra na sesji, łatwo nie jest a nic to nie daje.

Poprzednia strona

Powrót do Politologia