Pedagogika resocjalizacyjna a profilaktyka społeczna i resocjalizacyjna

Dołączył(a): 2017-03-13, 18:21

Pedagogika resocjalizacyjna a profilaktyka społeczna i resocjalizacyjna

Postprzez Angela » 2017-03-13, 18:24

Witam. Jaka jest różnica między ww kierunkami? Znacząca czy znikoma? Warto studiując pedagogikę resocjalizacyjną zacząć studiować również profilaktykę?

Dołączył(a): 2017-12-27, 18:30

Re: Pedagogika resocjalizacyjna a profilaktyka społeczna i resocjalizacyjna

Postprzez Aneta1994 » 2017-12-28, 19:02

Pedagogika resocjalizacyjna - Zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z zaburzonym zachowaniem i niedostosowanych społecznie. Osoby takie poddaje się resocjalizacji.
Profilaktyka społeczna i resocjalizacja to specjalistyczny kierunek z zakresu przeciwdziałania i radzenia sobie z patologiami społecznymi. Celem tych studiów jest zapoznanie studentów z wiedzą o instytucjach i narzędziach resocjalizacyjnych i profilaktycznych, a także wykształcenie przyszłych pracowników instytucji społecznych, którzy zajmować się będą diagnozą problemów społecznych i organizacją środowiska dla osób i grup dotkniętych problemami społecznymi.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości