Czy warto iść na kierunek pedagogika wczesnoszkolna?

Czy warto iść na kierunek pedagogika wczesnoszkolna?

Postprzez Krysia » 2013-01-23, 17:12

Witam:) Jak wy się zapatrujecie na kierunek jakim jest pedagogika wczesnoszkolna? Bo ja słyszałam różne opinie że niby szybko można znaleźć po nim pracę a znów inni mówią że wręcz przeciwnie:/ Więc jak to z tym jest?

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Czy warto iść na kierunek pedagogika wczesnoszkolna?

Postprzez Anioł » 2013-03-16, 12:45

Wydaje mi się że teraz to jest duży popyt na rynku pracy na osoby z tym kierunkiem, bo teraz nawet jak mają zamykać jakieś szkoły to powstają różne stowarzyszenia, dodatkowo przecież jest mnóstwo żłobków gdzie też po tym kierunku osoby są poszukiwane:D

Postprzez Mordeczka » 2013-03-18, 11:08

Witam Was:) Moja siostra 2 lata temu skończyła właśnie ten kierunek i martwiła się o pracę ale jak się okazało to znalazła ją od razu po studiach bez większego problemu także myślę że pedagogika wczesnoszkolna nie jest złym kierunkiem:)

Postprzez kiinnga26 » 2014-10-03, 13:00

Popyt popytem, jednak często jest tak, że im większe zainteresowanie jakimś kierunkiem, tym jego poziom zaczyna spadać, bo coraz więcej uczelni otwiera nauczanie w tym zakresie. Zdziwiłam się jednak, kiedy okazało się, że WSP w Łodzi, która jest znana przede wszystkim z pedagogiki, po raz drugi otrzymała ocenę warunkową za ten właśnie kierunek. Warto wobec tego i pod tym kątem patrzeć na studia.

Postprzez abrakadabra » 2015-09-13, 14:14

Hej, skończyłam ten kierunek dwa lata temu na WSP. im. J. Korczaka w Warszawie. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ zaraz po studiach otrzymałam zatrudnienie w jednym z warszawskich przedszkoli. Uważam, że pedagogika wczesnoszkolna jest bardzo dobrym i przyszłościowym kierunkiem studiów. Myślę, że warto się na niego wybrać.

Postprzez Topia » 2016-07-13, 22:44

Na chwile obecna licencjat wystarczy, aby móc uczyć w klasach 1-3. Jednak, jak to najczęściej bywa, nigdy nie wiadomo, czy nie podwyższą wymagań w wykształceniu. Proponuje również ukończenie studiów podyplomowych z innych kierunków pedagogicznych. W dzisiejszych czasach nauczyciel musi byc nie tylko doskonałym, kreatywnym praktykiem, ale również doskonale wykształconym człowiekiem.
[url=http://moda-meska.pl/poszetki/]poszetka do garnituru[/url]

Postprzez BiznesDaroo » 2016-08-05, 10:49

Moim zdaniem warto! Sam uczęszczam na studia o kierunku pedagogiki i jestem zadowolony że ten kierunek wybrałem, co prawda studia to studia, trzeba dać z siebie wszystko aby osiągnąć coś w przyszłości i wynieść coś z tych wieloletnich nauk. Ale odpowiadając na twoje pytanie to pedagogika wczesnoszkolna jestem dobrym wyborem, ale musisz wiedzieć że aktywność własna jest podstawą poznania, rozwoju. Wyzwalanie aktywności własnej dziecka. Należy uwzględnić warunki w jakich odbywa się działalność wychowawcza, treści, środowiska, różne problemy wychowawcze. Musisz się przygotować na naprawdę spore zaangażowanie, bo to co Ci wymieniłem u góry to tylko garstka tego czego dowiesz się obierając kierunek pedagogiki wczesnoszkolnej. Pedagogika wczesnoszkolna jak sama nazwa wskazuje zajmuje się wychowaniem, nauczaniem i uczeniem dzieci w młodszym wieku szkolnym więc to też trzeba brać pod uwagę... Ale jak już wybierzesz cel który chcesz osiągnąć to mogę dać Ci pewność, że kierunek pedagogiki wczesnoszkolnej pomoże Ci do tego celu dążyć a jak już się zaangażujesz to i pomoże nawet go osiągnąć! Pozdrawiam.

Postprzez marcin20 » 2017-07-20, 10:48

brzmi naprawdę ciekawie

Powrót do Pedagogika