Najlepsza uczelnia w Warszawie

Najlepsza uczelnia w Warszawie

Postprzez Karolekkk » 2013-07-17, 18:35

Jaka jest waszym zdaniem najlepsza uczelnia w Warszawie? Tak ogólnie - najlepsza pod każdym względem. Taka po której absolwenci zazwyczaj znajdują pracę. Proszę o info.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Najlepsza uczelnia w Warszawie

Postprzez emilka89 » 2014-06-02, 09:35

Zależy jaki kierunek chcecie studiować. Bo jeżeli marzycie o kierunku humanistycznym to polecam Wam Uczelnię Korczaka. Kształcą nowoczesnych humanistów. Poprzez nacisk na przedsiębiorczość, ułatwiają przyszłym absolwentom start na rynku pracy. Mają w ofercie wiele ciekawych kierunków takich jak: politologia, pedagogika, praca socjalna oraz polityka społeczna. Dlatego polecam Wam zajrzeć do ich oferty, specjalności dopasowują do aktualnych potrzeb na rynku pracy, także mają bardzo przemyślaną ofertę. Polecam!

Postprzez Itamtu » 2014-09-07, 20:26

Żeby odpowiedzieć na takie pytanie należałoby uprzednio trochę je doprecyzować, bo w obecnym kształcie jest w pewnej mierze pozbawione sensu. Swojego czasu miałem przyjemność uczęszczać do liceum notowanym w tamtych latach najwyżej w polskim rankingu UNESCO, nie mniej jednak w porównaniu z poziomem niektórych szkół prywatnych powiedziałbym, że było ono przeciętne. Czemu jednak było najlepsze? Ponieważ rok w rok produkowało największa liczbę olimpijczyków i laureatów wszelakich konkursów. Jeżeli chodzi o uczelnie, za miernik przyjąłbym poziom nauczania na danym kierunku, dostęp do pomocy naukowych i sprawność biurokracji. Obierając takie kryteria jestem zmuszony stwierdzić, iż ukończone przeze mnie studia nie należały do najlepszych - mowa tu o informatyce na PW - jeśli porównać je dla przykładu do nauki we Wszechnicy Polskiej, gdzie poziom kształcenia jest równie wysoki, ale dostęp do narzędzi i ułatwienia organizacyjne stoją kilka rzędów wielkości wyżej.

Postprzez jajoanna » 2014-09-29, 15:29

Jest sporo dobrych:

Politechnika Warszawska,
Wojskowa Akademia Techniczna,
Szkoła Główna Handlowa,
Uniwersytet Warszawski,

Postprzez jaheira » 2014-11-20, 12:37

Jeśli jesteś humanistą nie pójdziesz raczej na politechnikę, no i odwrotnie. Rankingi to jedno, no ale ważne, czy uczelnia idzie z duchem czasu - czy uczysz się samych nieprzydatnych rzeczy.

Postprzez annka » 2016-10-14, 10:35

Według mnie UTH Chodkowskiej, a dlaczego? Spędziłam tam 5 lat (licencjat + magisterka) i wiem, że nie był to czas stracony. Postaram się wszystko opisać jak najbardziej skrótowo, żebyście nie musieli czytać poematu na trzy strony ;) Pozytywnie na pewno oceniam podejście uczelni do studenta - wymagają, ale też traktują nas po przyjacielsku, jest sporo zajęć praktycznych, uczelnia często organizuje różnego rodzaju spotkania czy konferencje w których możemy uczestniczyć, do naszej dyspozycji są też stypendia. Co do nauki to tak jak mówię, trzeba się przykładać, mnie wpadło kilka poprawek, ale wyciągnęłam z nich konsekwencje i zdałam :D. A co do obrony, to zarówno na licencjacie, jak i na magisterce trafiłam na dobrych promotorów, którzy nie tylko sprawdzali moją pracę, ale też dawali wskazówki, czy pomagali dobierać bibliografię. To chyba takie najważniejsze info, w razie jakichś pytań - śmiało :D

Postprzez stapka18 » 2016-11-21, 11:29

Słyszałam, że SWPS jest super pod względem organizacji, wyposażenia, wykładowców. Ale nie wiem jak z pracą później.

Postprzez Tkamataka » 2016-12-02, 09:14

uważam że jeżeli chcesz zostać tłumaczem to najlepszą uczelnią jest Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie świetny poziom bardzo dużo praktycznej wiedzy ludzie już na ostatnim roku znajdują pracę

Postprzez Tkamataka » 2016-12-12, 08:10

uważam że jeżeli chcesz zostać tłumaczem to najlepszą uczelnią jest Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie świetny poziom bardzo dużo praktycznej wiedzy ludzie już na ostatnim roku znajdują pracę

Postprzez zbigniew37 » 2017-02-20, 12:51

to zależy jaki poziom ciebie interesuje

Powrót do Opinie o uczelniach i szkołach