Logistyka Politechnika Śląska - stracone lata

Dołączył(a): 2019-04-06, 11:14

Logistyka Politechnika Śląska - stracone lata

Postprzez AbsolwentkaBezPracy » 2019-04-06, 12:00

Stracicie tylko kilka lat wybierając Logistyke na Politechnice Śląskiej. Po kierunku tym nie ma pracy bo dla pracodawców one znaczą tyle co nic. Na tej uczelni nie nauczycie się obsługi WMS, nie podszlifujecie języka. Niestety na tej uczelni i tym kierunku poznacie się dopiero w połowie drogi jak już was wykatują na przedmiotach ścisłych (matematyka, fizyka, statystyka i inne) a potem dorzucą jakieś zapychacze typu mechanika i budowa maszyn żeby leśne dziadki miały etaty a wam to zabierze czas i energię do skupienia się na dziedzinie którą wybraliście studiować. Jak ktoś nie zna realiów to jeszcze naiwnie nie zdaje sobie sprawy ile nerwów może kosztować zaliczenie takich przedmiotów, a często też kończy się to warunkiem za kilkaset złotych a nawet i niezaliczeniem studiów. Dużo można pisać o sposobie bycia wykładowców i ich podejściu do studentów. Jednak nie ma sensu rozwijać tego wątku bo to standard na polskich uczelniach a szczególnie na politechnikach. Napewno nie warto studiować logistyki na politechnice, bo jest o wiele ciężej niż na uczelniach ekonomicznych itd. a profitów z tego żadnych. Ja już od ponad roku szukam pracy i nikt nie chce mnie zatrudnić na etat bo wszędzie tylko słyszę pytania jakie znam języki, czy pracowałam wcześniej na magazynie i czy używałam taki i taki program komputerowy. Oczywiście potem wychodzi na to że sam angielski nie wystarczy, programów o jakich mowa na uczelni nigdy nie było a jak nie mam doświadczenia to ciężko będzie i jak to sobie wyobrażam.Sprawa wygląda tak że przegracie zawsze z osobą która zna języki obce (po filologii) albo nawet z kimś kto ma kurs na wózek widłowy itd. Logistyka to jest kierunek śmieciowy jak zarządzanie. Na WOiZ w Zabrzu wam tego nie powiedzą ale ci co wykładali na Zarządzaniu teraz przeszli na Logistyke bo nikt już tego nie chciał studiować i teraz promują ten drugi kierunek żeby jak najwięcej naiwnych studentów nałapać bo wydziałowi grozi likwidacja a już oddział w Katowicach został niedawno zamknięty. Program studiów jest ułożony tak że dopiero w połowie czyli po 3 semestrach (1,5 roku) zacznie się upragniona Logistyka a potem rozczarujecie się widząc jaki jest poziom i bezsens tego kierunku. Dotrwacie jednak do końca no bo kto rzuci studiami po takim czasie jak już przeczołgał się przez te wszystkie całki, teorie Newtona, budowy silników a teraz widzi że to nie miało sensu. Jedna wielka woda z mózgu a potem cios na koniec jak już po tym wszystkim się okaże ile to było warte.Opinia opinią, nie spróbujecie nie zobaczycie, ale jak po pierwszych tygodniach poznacie się trochę jak tutaj jest to nie zastanawiajcie się i wypisujcie się z tej uczelni, nie traćcie waszych młodych lat.

Powrót do Opinie o uczelniach i szkołach

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości