Jaką podyplomówkę wybrać ?

Jaką podyplomówkę wybrać ?

Postprzez KarolOsad » 2015-11-16, 12:10

Jak sądzicie jakie studia podyplomowe realnie podniosą moje możliwości znalezienia pracy (czy wogóle je podniosą). Narobiło się tego teraz, ale większość jest tylko dlatego pewnie aby wykładowcy mogli zarobić.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Re: Jaką podyplomówkę wybrać ?

Postprzez mirooplotek » 2015-12-29, 09:39

KarolOsad napisał(a):Jak sądzicie jakie studia podyplomowe realnie podniosą moje możliwości znalezienia pracy (czy wogóle je podniosą). Narobiło się tego teraz, ale większość jest tylko dlatego pewnie aby wykładowcy mogli zarobić.

To przecież studiów podyplomowych nie wybiera się na oko, zawsze należy się zapoznać z programem i sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcesz robić i czemu te studia mają służyć. Ja kończę europeistykę i chcę iść w tym kierunku dalej. Mam już upatrzone Kolegium Europejskie w Natolinie, oni właśnie proponują tego rodzaju zajęcia. Docelowo chciałbym pracować w organizacjach pozarządowych, więc taka tematyka jest dla mnie bliska.

Postprzez tatianna8 » 2016-02-02, 14:32

mirooplotek napisał(a):
KarolOsad napisał(a):Jak sądzicie jakie studia podyplomowe realnie podniosą moje możliwości znalezienia pracy (czy wogóle je podniosą). Narobiło się tego teraz, ale większość jest tylko dlatego pewnie aby wykładowcy mogli zarobić.

To przecież studiów podyplomowych nie wybiera się na oko, zawsze należy się zapoznać z programem i sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcesz robić i czemu te studia mają służyć. Ja kończę europeistykę i chcę iść w tym kierunku dalej. Mam już upatrzone Kolegium Europejskie w Natolinie, oni właśnie proponują tego rodzaju zajęcia. Docelowo chciałbym pracować w organizacjach pozarządowych, więc taka tematyka jest dla mnie bliska.

Dobrze osoba wyżej napisała. Studia podyplomowe (i każde inne) trzeba wybierać rozsądnie, biorąc pod uwagę własne możliwości, zainteresowania i plan na życie. Jeśli miałabym podjąć właśnie takie studia podyplomowe, chociażby na Kolegium Europejskim, to celowałabym na przykład w pracę w któreś z instytucji unijnych. Taka uczelnia na pewno daje ku temu możliwości.

Postprzez stawros » 2016-03-13, 16:50

To zależy, jakie kwalifikacje są Ci potrzebne i jakie masz plany zawodowe :) Jeśli szukasz czegoś związanego z naukami społecznymi czy humanistycznymi, osobiście poleciłabym przyjrzeć się studiom podyplomowym w WSP im. J. Korczaka. Sama tam studiuję podyplomowo terapię pedagogiczną, ale zakres studiów jest szeroki, nie tylko związany z pedagogiką, np. z pracą socjalną, coachingiem, public relations. Moje studia są świetne, przypuszczam więc, że i inne podyplomówki prowadzone są na wysokim poziomie. Cenowo też jest bardzo okej, a sama uczelnia ma długą historię, jest jedną z najdłużej istniejących uczelni niepublicznych w Polsce.

Postprzez tysia » 2016-03-24, 14:39

W takim razie może zapoznasz się z ofertą studiów podyplomowych Uczelni Techniczno Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie? Znam tę uczelnię, ponieważ jestem tutaj na magisterce, ale z tego co się orientuję, to uczelnia oferuje naprawdę ciekawe i przyszłościowe specjalności na podyplomówce. To między innymi: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Doradztwo zawodowe, Zarządzanie kryzysowe, Finanse i rachunkowość w biznesie czy Prawo inwestycyjno-budowlane dla inżynierów.

Postprzez DariaAa » 2016-07-25, 08:31

Dobrze zastanów się nad wyborem podyplomówki, ponieważ warto studiować coś, co przyda Ci się praktycznie w pracy. Studiowanie dla samego studiowania nie jest najlepszym pomysłem. ;) Warto przyjrzeć się bliżej ofercie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu - oferują ponad 100 kierunków podyplomówek! Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. :D
Przydatny link do oferty: http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-studiow-podyplomowych

Postprzez nowacmonn » 2016-09-03, 16:36

Ja właśnie chcę na Kolegium Europejskie w Natolinie. Interesuje mnie praca w organizacjach pozarządowoych, a ta uczelnia daje ku temu możliwości. Spójrzcie na program. Właśnie jak się wybiera kierunek studiów to się powinno zwracać uwagę na takie rzeczy, jak np. program.

Postprzez szymekkrusz » 2016-09-29, 10:16

wybierz po prostu coś na czym nie będziesz się męczyć

Postprzez Tkamataka » 2016-12-02, 09:13

studia podyplomowe muszą być dobrane według klucza takiego że albo rozwijają twoje zainteresowania albo są Ci potrzebne do pracy najlepiej jeśli jedno i drugie osobiście wybrałem studia podyplomowe na Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie angielski dla księgowych i finansistów jestem zadowolony bo bardzo przydadzą mi się w pracy

Postprzez maxim » 2017-01-09, 11:07

Zastanów się czy w ogóle studia podyplomowe są Ci potrzebne.
Studiowanie żeby mieć papierek i zapłacić za niego kilkanaście tysięcy złotych to szczyt głupoty.

Nie wierz w bajki że jak będziesz miał podyplomówkę to będziesz lepszy od masy innych.
To już od dawna nieprawda.
Dodatkowo wieli kierunków otwiera się tylko po to żeby pracownicy naukowi sobie dorobili.
auto gaz Warszawa, instalacje LPG. Serwis naprawa instalacji LPG. Montaż instalacja LPG.
http://lpgmasters.pl

Następna strona

Powrót do Opinie o uczelniach i szkołach