Filologia germańska UJ czy UP?

Dołączył(a): 2018-03-24, 10:33

Filologia germańska UJ czy UP?

Postprzez sylwia9833 » 2018-03-24, 10:36

Cześć wszystkim!
Postanowiłam napisać, bo zastanawiam się nad obraniem drugiego kierunku mianowicie filologii, gdyż chciałabym nauczyć się jakiegoś języka. Teraz myślę nad filologią germańską, z tym, że jestem nastawiona bardziej na skupienie się na języku, a kultura, historia i inne przedmioty tam zawarte mniej mnie interesują. Jeżeli są tu jakieś osoby, które studiują na tych uczelniach (UJ i UP), którą moglibyście polecić?
I jeszcze jedna kwestia. Czy jeśli wybieram się na tę filologię powinnam mówić już płynnie po niemiecku, czy są tworzone grupy mniej zaawansowane?
Tak na marginesie myślałam jeszcze o języku czeskim, ale nie wiem czy jest on na dobrym poziomie na UJ, poza tym słyszę sprzeczne opinie co do perspektyw pracy...
Jednym słowem zrobił mi się mały mętlik w głowie ;/
Jeśli możecie mi coś poradzić z doświadczenia lub ze słyszenia, to bardzo proszę o pomoc ;)

Powrót do Opinie o uczelniach i szkołach