Zainteresowany/a wolontariatem w Greenpeace? Napisz do nas!

Dołączył(a): 2015-10-25, 14:20

Zainteresowany/a wolontariatem w Greenpeace? Napisz do nas!

Postprzez GPdominika » 2015-10-25, 14:39

Chcesz do nas dołączyć i działać na rzecz środowiska pomagając pszczołom i wspierając rolnictwo ekologiczne? Dołącz do naszych grup i zostań pszczelim aktywistą i pszczelą aktywistką w Bydgoszczy, Katowicach lub Krakowie.

Co Ci oferujemy?

możliwość współtworzenia i realizowania działań w swojej miejscowości jako Grupa Lokalna Greenpeace,
udział w wydarzeniach i warsztatach w kraju i za granicą,
międzynarodową integrację z innymi wolontariuszami i wolontariuszkami.

Co Cię z nami czeka?

praca przy organizowaniu lokalnych w ramach prowadzonych przez Greenpeace kampanii ogólnopolskich,
mnóstwo satysfakcji płynącej z możliwości wpływania na działania prowadzone w ramach kampanii oraz przynależności do dużego ruchu aktywistów i aktywistek.

A tak sobie Ciebie wyobrażamy:

jesteś z Bydgoszczy, Katowic, Krakowa lub okolic,
chcesz działać lokalnie na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, stając się w ten sposób częścią większego ruchu aktywistów i aktywistek,
jesteś w stanie zaangażować się w działanie na dłuższy czas.

Zainteresowany/a? Skontaktuj się z nami i zacznij działać!

Bydgoska Grupa Lokalna: bydgoszcz.pl@greenpeace.org

Katowicka Grupa Lokalna: katowice.pl@greenpeace.org

Krakowska Grupa Lokalna: krakow.pl@greenpeace.org

Greenpeace Polska od trzech lat prowadzi projekt „Adoptuj Pszczołę”, który stał się największą akcją crowdfundingową w Polsce – na adopcje pszczół zdecydowało się kilkanaście tysięcy osób. Dzięki pierwszej edycji „Adoptuj Pszczołę” udało się zbudować w Polsce 100 hoteli dla dzikich zapylaczy w całym kraju. Opiekują się nimi szkoły, organizacje, grupy lokalne Greenpeace i osoby prywatne. Rok temu udało nam się odbudować populację pszczół w Przyczynie Dolnej, gdzie w ciągu jednej nocy zginęło kilka milionów owadów. W tym roku celem zbiórki był Wielki Spis Zapylaczy, dzięki któremu będziemy mogli poznać lepiej życie pszczół w Polsce, sprawdzić ich liczebność i miejsce występowania różnych gatunków, zbadać, co im szkodzi i co należy zrobić, żeby były zdrowe i bezpieczne. Badania będą prowadzone przez naukowców, a w ramach modelu nauki obywatelskiej każda osoba, która uczestniczyła w akcji, będzie mogła dołączyć do zespołu naukowego i wspólnie z naukowcami badać pszczoły. Więcej informacji: www.greenpeace.pl.

Mieszkasz poza miastami, w których istnieją grupy lokalne Greenpeace, a chcesz z nami działać? Wyślij wiadomość na: info.poland@greenpeace.org.

Powrót do Oferty pracy dla studentów